Haberi Paylaş

Sunucunun Tarım Kredi marketlerindeki 1 liralık indirimi sunma şekli canlı yayına damga vurdu

Güncel Haberler

Canlı yayında Tarım Kredi marketlerindeki fiyatları değerlendiren Haber Spikeri Mustafa Yıldız, yaptığı indirim hesaplamasıyla gündem oldu. 1 liralık indirimi makine ile hesaplayan Yıldız, söz konusu rakamı büyük bir rakam olarak sundu.

Ülke TV'de canlı yayınlanan Haber Servisi programında spiker Mustafa Yıldız'ın Tarım Kredi marketlerinde gerçekleşen ayçiçek yağı indirimi hesaplaması gündem oldu. Yıldız, 1 TL'lik indirimi vatandaşa büyük bir rakam olarak sunmaya çalıştı.

1 LİRALIK İNDİRİMİ HESAPLAMAKTA ZORLANDI

Spiker, marketlerde 34,50 kuruşa satılan Ayçiçek yağının, Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde 33,50 kuruşa satıldığını söyledi. Sunucu, aradaki 1 liralık indirimi hesaplamak için ise hesap makinesi kullandı.

"DEMEK Kİ PİYASAYA İNDİRİM YANSIMIŞ"

Yıldız indirimin fiyatlara yansıdığını anlatırken, "Bu çok normal. Demek ki piyasaya bu indirim yansımış. Çünkü hafta önce 48-49 liralardaydı, bu kalitedeki ayçiçek yağları. 49'lardan 33.50'lere gelmiş" ifadelerini kullandı.

Haberler.com / Miray Kaya - Güncel

Ayçiçek Yağı Twitter Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (6)

Fatih:

Sunucu indirimin diğer marketleri de etkilediğini, 1 hafta önce 48 tl olan ayçiçek yağının litresinin diğer marketlerde de aynı seviyeye geldiğini hatta farkın 1 tl ye kadar düştüğünü anlatmaya çalışmış.

uCube :

34.50 ile 33.50 Hesap makinesi kullanarak, anlatmasına kahkaha attım. Biri gelsin beni düştüğüm sandalyeden kaldırsın lütfen. ;))

Dilek Tumer:

Böyle insanlar nasıl program yapıyorlar ..onlar mı anormal onları bu yayına çıkaranlarmi?. Çözemedim..bide kendini bı izlesin ne kadar basit vede komik olduğunu anlayacak..kendisine kendi bile tahammül edemeyeecek ...

Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title