Avukatlar, Siirt'teki Tecavüz Olaylarını Protesto Etti - Haberler
Haberi Paylaş

Avukatlar, Siirt'teki Tecavüz Olaylarını Protesto Etti

Demirören Haber Ajansı - Güncel
Avukatlar, Siirt'teki Tecavüz Olaylarını Protesto Etti

İstanbul Barosu çağdaş Avukatlar Grubu üyesi 40 avukat, Siirt'te 10 Nisan 2010 tarihinde aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu onlarca kişi tarafından 7 kız çocuğuna tecavüz edilmesi ve ardından 3 ila 2 yaşlarındaki iki çocuğa tecavüz edilerek birinin öldürülmesi ile sonuçlanan olayları protesto etti.

İstanbul Barosu çağdaş Avukatlar Grubu üyesi 40 avukat, Siirt'te 10 Nisan 2010 tarihinde aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu onlarca kişi tarafından 7 kız çocuğuna tecavüz edilmesi ve ardından 3 ila 2 yaşlarındaki iki çocuğa tecavüz edilerek birinin öldürülmesi ile sonuçlanan olayları protesto etti..

Beyoğlu Galatasaray Meydanı'nda toplanan İstanbul Barosu çağdaş Avukatlar Grubu'na üye 40 kadar avukat Siirt'te yaşanan çocuk tecavüzlerini protesto etti. 'Tecavüz ve Şiddet Her Yerde Devlet Nerede' yazılı pankart açan avukatlar adına avukat Filiz Kerestecioğlu bir basın açıklaması yaptı. Tecavüz iddialarının ortaya atılmasından itibaren o şehrin Valisi ve Emniyet Müdürü'nün derhal görevden alınması gerektiğini savunan Kerestecioğlu, "Olay bildiğimiz hukuki kavramların, cinsel suçların da ötesinde bir insanlık suçudur. Konuyla ilgili açıklama yapan Başbakan ve Milli Eğitim Bakanı konunun abartılmaması gerektiğini buyurmakta, tek suçlu olarak her zamanki gibi basını ilan etmektedirler. Şehrin ileri gelenleri ise, mağdur çocukların geleceklerinden çok şehrin adının daha önemli olduğu izlenimini veren açıklamalar yapmaktadırlar" dedi. çocukları cinsel saldırıya uğramış ailelerin anlaşmasının korkunç bir iddia olarak gördüklerini belirten Kerestecioğlu, Kadından Sorumlu Devlet Bakanı, Milli Eğitim Bakanı, İçişleri Bakanı, Siirt Valisi, Siirt Emniyet Müdürü ve bu bakanları korumaya devam eden Başbakan'ın derhal istifa etmesi gerektiğini söyledi.

ümit TüRK / İSTANBUL DHA

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title