Haberler

Avrupa Yezidiler Federasyonu Eşbaşkanlarından Diyarbakır'da Açıklama

Avrupa Yezidiler Federasyonu Eşbaşkanları Ali Atalan ve Leyla Ferman, Irak’ın Musul kentine bağlı Sincar bölgesinde Yezidilere yapılan saldırıları kınadı.

Avrupa Yezidiler Federasyonu Eşbaşkanları Ali Atalan ve Leyla Ferman, Irak'ın Musul kentine bağlı Sincar bölgesinde Yezidilere yapılan saldırıları kınadı.

Irak'ın Musul kentine bağlı Sincar bölgesinde IŞİD'in saldırılarına maruz kalan Yezidiler için Avrupa Yezidiler Federasyonu basın açıklaması düzenledi. Demokratik Toplum Kongresi binasında düzenlenen basın açıklamasında konuşan Avrupa Yezidiler Federasyonu Eşbaşkanı Ali Atalan, Kürt halkının Yezidilere yardım ettiğini söyledi. Atalan, "Sincar'da, Suriye'de, Güney'de ve Diyarbakır'da gözlemlerimizi rapor haline getireceğiz. Soykırımın sonuçlarıyla ilgili rapor hazırlıyoruz. Yapılan katliam karakteri itibariyle bir soykırımdır. Başka bir tarifi yoktur. IŞID'in hedefi Yezidileri bulursa yok etmektir. Eğer bulamazsa kendi topraklarından göçe zorlamaktır. Tam olarak soykırımın tanımı olan insanların inancından, ırkından ve etnik faaliyetlerinden dolayı katliama uğrama tanımı gerçekleştirilmiştir. Sincar bölgesine gittiğimizde yol kenarında gördüklerimiz insan kıyafetleri, yırtık kıyafetler ve yüzlerce araba ile defnedilmeyen cenazeler vardı. 600 bin insanın göç etmek zorunda kalması ve halen dağlarda mahsur kalan 10 bin insan var olmakta. 20. yüzyılın en büyük soykırımlarından biri olarak tarihe geçecektir. Bu trajedi halen devam etmektedir. 600 bin insan bu coğrafyaya dağılmıştır. Altyapısız bir şekilde bırakıldı. Sağlık sorunlarıyla, beslenme ve ihtiyaç sorunları göz önüne alınmadan Yezidiler kendi kaderlerine terk edildi" dedi.

Atalan, bölgede yaşanan katliamı araştırarak rapor haline getireceklerini sözlerine ekledi. - DİYARBAKIR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Sincar Dağı Ali Atalan Irak Politika Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title