Haberi Paylaş

'Ateşin Düştüğü Yerden' Ses Verecekler

Güncel Haberler

'Ateşin Düştüğü Yerden' Ses Verecekler

Karşıyaka Belediyesi, Türkiye'nin yakın tarihinde suikaste kurban giden aydın isimlerin yakınlarını Karşıyaka'da buluşturacak.

Adalet ve Demokrasi Paneli yarın Karşıyaka'da

Panel 22 Ocak Cuma günü (yarın) saat 19.00'da Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu'nda gerçekleştirilecek.

PANELDE ÖNEMLİ İSİMLER KONUŞACAK

Panelin moderatörlüğünü  Madımak katliamında yitirilen Şair Metin Altıok'un kızı, CHP PM üyesi ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı yapacak. Konuşmacı olarak; eski Kültür Bakanı, CHP PM Üyesi ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Cumhuriyet Gazetesi yazarı Işık Kansu, Madımak katliamında yitiririlen Şair Dr. Behçet Aysan'ın kızı, Yazar ve Dramaturg Eren Aysan, 2002'de öldürülen Dr. Necip Hablemitoğlu'nun eşi Şengül Hablemitoğlu katılacak. Türkiye'deki demokrasi ve adalet mücadelesi ve bu yolda karşılaşılan zorluklar masaya yatırılacak.

KİMLER KATILACAK?

Konuşmacıların yanı sıra, yakınlarını faili meçhul cinayetlerde, işkencelerde, katliamlarda yitiren konukların da katılacağı etkinlik, tam anlamıyla ateşin düştüğü yerden ses getirecek. Etkinliğe;​Sabahattin Ali'nin kızı Filiz Ali, Dr. Necdet Bulut'un eşi Neşe Erdilek, Prof. Dr. Cavit Orhan Tütengil'in kızı Deniz Tütengil, İlhan Erdost'un kızı Alaz Erdost, Turan Dursun'un oğlu Abit Dursun, Musa Anter'in oğlu Dicle Anter, Nesimi Çimen'in oğlu Mazlum Çimen, Onat Kutlar'ın kızı Filiz Kutlar, Metin Göktepe'nin ablası Meryem Göktepe, Avukat Yusuf Ekinci'nin oğlu Sertaç Ekinci, Hrant Dink'in kardeşi Orhan Dink ve Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan da katılacak.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Metin Altıok Karşıyaka Türkiye İzmir Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title