Metin Altıok Haberleri

Metin Altıok haber, Metin Altıok son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Metin Altıok - 05.07.2020
Haftanın tarihine bakış
1993- Sivas olaylarında yaralanan şair Metin Altıok'un da kaldırıldığı hastanede 52 yaşında ölmesi üzerine olaylarda ölenlerin sayısı 37'ye çıktı.
Metin Altıok - 21.02.2020
13'üncü Metin Altıok Şiir Ödülü'nün sahibi belli oldu
Şair Metin Altıok'un anısına Kırmızı Kedi Yayınevi'nin düzenlediği Metin Altıok Şiir Ödülü'nün sahibi belli oldu.
Metin Altıok - 10.12.2019
Bayraklı'da 'İnsan Hakları' paneli
Bayraklı Belediyesi, 9-15 Aralık Demokrasi ve İnsan Hakları Haftası dolayısıyla 'İnsan, Haklarıyla İnsandır' başlıklı panel düzenledi. Panele Sivas Katliamı'nda yaşamını yitiren usta şairler Metin Altıok ile Behçet Aysan'ın kızları 25.
Metin Altıok - 25.08.2019
(görüntülü) garajı, tiyatro salonuna çevirdiler
KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı'nda tiyatro oyuncusu olan Oğuzhan Alparslan (24) ve Furkan Demir (25), arkadaşları Metin Altıok'un işlettiği kafenin yanında bulunan garajı tiyatro salonuna çevirdi.
Metin Altıok - 25.08.2019
Dha yurt bülteni-5
-Trafikteki kuyruk -Polis ekipleri -Genel görüntüler Haber-Kamera: Engin ÖZMEN-Oğuzhan DEMİR/ESKİŞEHİR,- ==================================================== 7)GARAJI, TİYATRO SALONUNA ÇEVİRDİLER Kayseri Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı'nda tiyatro oyuncusu olan Oğuzhan Alparslan (24) ve Furkan Demir (25), arkadaşları Metin Altıok'un işlettiği kafenin yanında bulunan garajı tiyatro salonuna çevirdi.
Metin Altıok - 07.07.2019
Haftanın tarihine bakış
1993- Sivas olaylarında yaralanan şair Metin Altıok'un da kaldırıldığı hastanede 52 yaşında ölmesi üzerine olaylarda ölenlerin sayısı 37'ye çıktı.
Metin Altıok - 01.07.2019
Bodrum Müzik Festivali 15. Yaşında!
Fazıl Say bir piyano sonatı olan ilk yapıtını, memleketi Ankara'da konservatuvarda okuduğu 1984 yılında, henüz 14 yaşındayken besteledi. Bu bestesini, keman ve piyano için Siyah İlahiler (Schwarze Hymnen) ve bir gitar konçertosu gibi, opus numarası verilmemiş birçok oda müziği yapıtı izledi. Ardından, kendisine New York'ta Genç Konser Sanatçısı Seçmeleri'ni kazandıran yapıtlarından Nasreddin Hoca'nın Dört Dansı'nı opus 1 olarak kabul etti. John Cage ve hazırlanmış-piyano yapıtlarından aşina olduğumuz teknikleri kullandığı Kara Toprak (1997) adlı piyano yapıtı ile uluslararası alanda dikkatleri çekti. Bunun ardından giderek, büyük orkestra formlarına döndü. Nâzım Hikmet ve Metin Altıok'un şiirleri ve biyografilerinden aldığı ilhamla, solistler, korolar ve orkestra için, özellikle de Nâzım Oratoryosu'nda olduğu üzere, Carl Orff gibi bestecilerin geleneğini sürdüren yapıtlar üretti.
Metin Altıok - 29.06.2019
Pir Sultan Abdal, doğduğu köyde anıldı
2 Temmuz 1993'te çıkan olaylarla Madımak Oteli'nde hayatını kaybeden Metin Altıok'un kızı Zeynep Altıok ise, "Eğer biz aydınlık gelecek arzuluyorsak güzel günlere kardeşçe yan yana ilerlemek istiyorsak geçmişten bugünün bağını bugünden yarına kurmalıyız.
Metin Altıok - 29.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 13
2 Temmuz 1993'te çıkan olaylarla Madımak Oteli'nde hayatını kaybeden Metin Altıok'un kızı Zeynep Altıok ise, "Eğer biz aydınlık gelecek arzuluyorsak güzel günlere kardeşçe yan yana ilerlemek istiyorsak geçmişten bugünün bağını bugünden yarına kurmalıyız.
Metin Altıok - 05.02.2019
Muratpaşa'da Şubat Etkinlikleri
Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı'ndan mezun olan Selva Erdener, Ankara Devlet Operası'nda sahneye konulan pek çok eserde başrol olarak görev aldı. Tiyatro alanındaki çalışmalarıyla de dikkat çeken sanatçı, Ankara ve Başkent üniversitelerinin konservatuvarlarında dersler verdi. Orkestra şefliğinin yanında koro şefi, piyanist ve eğitmen olan İbrahim Yazıcı, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı ve Perpignan Conservatoire Rayonnement Régional'de tamamladı. Fazıl Say'ın Nazım Oratoryosu, Metin Altıok Ağıtı, Ahmed Adnan Saygun'un tüm a capella eserleri, Muammer Sun'un koro eserleri başta olmak üzere pek çok bestecinin şarkılarını kaydetti.
Metin Altıok - 29.06.2018
Sivas'ın Ortasında Dünya Yanıyor!
Sivas katliamında Aziz Nesin kıl payı kurtulmuş, aralarında Behçet Aysan, Metin Altıok, Uğur Kaynar, Hasret Gültekin, Nesimi Çimen, Asım Bezirci, 12 yaşındaki Koray Kaya'nın da bulunduğu otuz üç aydın insanımız ve ikisi otel görevlisi; "Sivas laiklere mezar olacak!" sloganları atan kişiler tarafından yakılarak öldürülmüştü.
Metin Altıok - 14.05.2018
11'inci Metin Altıok Şiir Ödülü İçin Başvurular Başladı
BU yıl 11'incisi verilecek olan Metin Altıok Şiir Ödülü için başvurular başladı.
Metin Altıok - 09.05.2018
Antalya Akra Caz Festivali
Metin Altıok, Ömer Hayyam, Cemal Süreya, Can Yücel, Pir Sultan Abdal, Orhan Veli, Nazım Hikmet Ran, Muhyiddin Abdal'ın şiirlerinin bestelerinden oluşan konser ve Fazıl Say-Serenad Bağcan ikilisi konuklar tarafından uzun süre alkışlandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Metin Altıok Haberleri | Metin Altıok Kimdir - Haberler - Metin Altıok haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Metin Altıok kimdir, hayatı ve biyografisi. Ataol Behramoğlu şiirleri - Ataol Behramoğlu sözleri ve eserleri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.6.2021 01:40:48. #1.14#

title