Ankara Mali Müşavirler Odası Genel Kurulu'nda İstiklal Marşı okumayan HDP'lilere tepki - Haberler
Haberi Paylaş

Ankara Mali Müşavirler Odası Genel Kurulu'nda İstiklal Marşı okumayan HDP'lilere tepki

Haberler.com - Güncel
 - Güncelleme:

Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Genel Kurulu'na katılan HDP'li siyasetçilerin İstiklal Marşı'nı okumamaları salonda bulunanlar tarafından tepkiyle karşılandı. Kürsüye çıkarak HDP'lilere tepki gösteren Ankara Meslekte Dayanışma Derneği yöneticileri, misafirler tarafından uzun süre alkışlandı.

Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) 29 Mayıs tarihinde gerçekleşecek seçimler için bugün DSİ Genel Müdürlüğü konferans salonunda 24. Olağan Genel Kurulu'nu yaptı. 8 adayın yarışacağı seçimler için yapılan Genel Kurul'a HDP'li siyasetçiler de katıldı. HDP'lilerin Genel Kurul'un açılışında okunan İstiklal Marşı'na eşlik etmediği ileri sürüldü.

Medya Ankara'dan Erdem Yeşer'in haberine göre, salonda bulunanlar ve başkan adayları tarafından HDP'lilerin tutumuna tepki gösterildi. Ankara Meslekte Dayanışma Derneği (ANMESDAY) Başkanı Mücahit Altunok, ANMESDAY'ın ASMMMO Başkan Adayı Erkan Ilık ve ANMESDAY Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Soydemir kürsüye çıkarak İstiklal Marşı'na yapılan saygısızlıkları kabul etmediklerini ifade etti.

Kürsüye çıkan ANMESDAY Yönetim Kurulu Üyesi Mücahit Altunok, HDP'lileri hedef alarak, "Açılışta İstiklal Marşı okundu. Ben İstiklal Marşı'nı okumayanları gördüm. Benim bayrağıma saygısı olmayan, İstiklal Marşı'nı okumayanları şiddetle kınıyorum ve kabul etmiyorum. Reddediyorum" şeklinde konuştu.

ANMESDAY Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Soydemir ise HDP'lilerin gövde gösterisinde bulunduklarını belirterek, "Selamlamadan sonra kalkıp gittiler. Bu saygısızlıktır. İstiklal Marşı okumamaları da terbiyesizliktir." ifadelerini kullandı.

HDP'lilere gösterilen tepkiler salondakiler tarafından ayakta alkışlandı.

Haberler.com - Güncel

Ankara Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (11)

Brütüs:

Rahmetli Atamızın partisinin ortak hareket ettiği parti bu

Bozkurt:

Evet siyasi kutuplaşma lazım seçim yakın malum

Es ruzgar:

Kemal Kılıçdaroğlu HDP milletvekillere marsimizi okumadınız diye kızın oyumu size vericem bakalım kızacakmisin

Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title