AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aksu'ya "Hizmet Anısı" Ödülü - Haberler
Haberi Paylaş

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aksu'ya "Hizmet Anısı" Ödülü

AA - Güncel
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aksu'ya 'Hizmet Anısı' Ödülü

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, Avrasya Kalkınma Platformu ve Avrasya Aktüel Dergisi'nin "Vizyon 2023 Hizmet Anısı" ödülünü aldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, Avrasya Kalkınma Platformu ve Avrasya Aktüel Dergisi'nin "Vizyon 2023 Hizmet Anısı" ödülünü aldı.

Avrasya Kalkınma Platformu Genel Başkanı Hasan Cengiz, Keçiören'deki bir alıveriş merkezinde düzenlenen ödül töreninde, amaçlarının Türkiye ile Avrasya ülkeleri arasındaki dostluk ilişkilerini geliştirmek olduğunu söyledi.

Cengiz, "Türkiye'nin yakın gelecekte bölgenin ve dünyanın süper gücü olacağına inanıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemizin hak ettiği konuma geleceğinden kuşkumuz yok. Her başarının ardında moral ve motivasyon var. Kamu hizmeti yapan kişi ya da kurumlara motive edecek programlar düzenliyoruz" dedi.

AK Parti Adana Milletvekili Necati Çetinkaya da anayurda hizmet etmenin Anadolu insanının vefa borcu olduğunu söyledi.

Platformun onursal başkanı ve 23. Dönem Düzce Milletvekili Celal Erbay, Avrasya Kalkınma Platformu'nun Kafkasya ile kardeşlik, birlik ve beraberliğe katkı sağlanması amacıyla kurulduğunu bildirdi.

Konuşmaların ardından Hasan Cengiz, Aksu'ya "Vizyon 2013 Hizmet Anısı" ödülü verdi.

Aksu, ödülü alırken, Avrasya Kalkınma Platformu'nun Türkiye'nin değerli sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu belirterek, "Bünyesinde yüzlerce kuruluşu buluşturan bu platformu çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Tarihiyle, kültürüyle, gelenek ve görenekleriyle muhteşem bir görüntü çizen, çalışan, üreten, büyüyen ve gelişen Türkiye için gücünü birleştiren Türkiye sevdalılarını kutluyorum" dedi.

Törende, Anadolu Platformu Başkanı Mustafa Kutlu, Vakıfbank Genel Müdürü Süleyman Kalkan ve Cihan Haber Ajansı muhabiri Mevlüt Günay'a da çalışmalarından dolayı ödül verildi.

Muhabir: Serdar Açıl

Yayıncı: Tarkan Demir - ANKARA

AA / Güncel

Abdülkadir Aksu, Ak Parti, Türkiye, Avrasya, Politika, Güncel, Haberler

title