Ahmet Özal: "Mezarın Açılmasını Aile Olarak Biz İstemedik" - Haberler
Haberi Paylaş

Ahmet Özal: "Mezarın Açılmasını Aile Olarak Biz İstemedik"

İhlas Haber Ajansı - Güncel
Ahmet Özal: 'Mezarın Açılmasını Aile Olarak Biz İstemedik'

8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, mezarın açılmasını aile olarak kendilerinin istemediğini açıkladı.

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, mezarın açılmasını aile olarak kendilerinin istemediğini açıkladı.

Turgut Özal'ın naaşı otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün yeniden toprağa verilecek. Saat 10.00'da Anıt Mezar'da yapılacak defin törenine Özal'ın eşi Semra Özal, oğlu Ahmet Özal ve kızı Zeynep Özal'ın yanı sıra Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da katılacak. Defin töreni öncesi Anıt Mezar'a gelen Ahmet Özal, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Özal, küçük bir defin töreni yapacaklarını belirterek, "İşlemler yapıldı. Ben tekrar savcımıza teşekkür ediyorum. Adli Tıp'ta da çalışma yapıyor. İnşallah bu hadise Türkiye'de bir tekrarlanmaz" dedi.

Mezarın açılmasını aile olarak kendilerinin istemediğini dile getiren Özal, "Ama bu adaletin kararıydı, onun için açıldı. Devlet Denetleme Kurulu raporu üzerine savcının verdiği kararla açıldı" diye konuştu.

Özal, kendilerine ilk bulgularla ilgili bilgi verilip verilmediği yönündeki bir soru üzerine de, "Yok daha bir şey gelmedi. Onun için daha çok erken. Herhalde biraz zaman alacaktı" şeklinde konuştu. Özal bir soru üzerine de, "Biraz daha bizim kültürümüze, geleneğimize uygun olarak mermer lahitin kaldırılması, toprak olması, insanların toprağa su dökebilmesini istiyoruz" dedi.

Mezarın açılma işleminden sonra çok daha fazla dokular bulunduğunu aktaran Ahmet Özal, "Çünkü sadece kemik değil, gövdenin kendisi yapı olarak hatta iç organlarla birlikte yani 5 yılda çürümesi gereken şey 20 senede çürümemiş" diye konuştu. Bir basın mensubunun, "O şekilde çıkmadığına dair iddialar var. Neler söyleyeceksiniz?" sorusu üzerine Özal, "Hayır. Benim danışmanım ve avukatım da oradaydı. Adli Tıp Kurumu Başkanı'nın da görüşü var aynen" diye karşılık verdi.

Bir soru üzerine, "Teknik olarak yorumlayamam, dini açıdan da yorumlayamam çünkü benim haddimi aşar" diyen Özal, Semra Özal'ın da defin törenine katılacağını dile getirdi. - İSTANBUL

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Zeynep Özal, Turgut Özal, Semra Özal, Ahmet Özal, Politika, Güncel, Haberler

title