Haberi Paylaş

Ağrı'da Kurtuluş Coşkusu

Ağrı'da Kurtuluş Coşkusu

Güncel Haberler

Ağrı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 93'üncü yıldönümü törenlerle kutlandı.

Ağrı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 93'üncü yıldönümü törenlerle kutlandı. Erzurum Caddesi'ndeki Atatürk Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören adliye sarayı önünde devam etti.

Vali Ali Yerlikaya, 12'nci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Atınç, Belediye Başkanı AK Partili Hasan Arslan öğrenci ve vatandaşları selamladı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın gönderdiği mesajların okunduğu törende, kurtuluş koşusunda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Halk oyunları ekibinin gösterisinin ardından konuşan Belediye Başkanı Hasan Arslan, Türkiye'nin hızla büyüdüğünü Ağrı'nın da bundan nasibini alacağını belirtti. Arslan şöyle dedi:

"Ülkemiz her geçen gün muasır medeniyete biraz daha yaklaşıyor ve gelişiyor. Bu gelişim ve dönüşümden Ağrı mutlaka faydalanacak ve yapılacak işlerle kabuk değiştirecektir. Hürriyet ve istiklaline aşık olan bu millet, nasıl ki tarihin şan ve şeref sayfalarını yazmışsa dünya lideri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. "

Adliye sarayı önündeki tören Trabzon Belediyesi mehter takımı, öğrenci ve askerlerin geçitiyle sona erdi. Kutlamalar, bugün Lütfi Yiyenoğlu Şehir stadında İzzet Yıldızhan ve Seher Dilovan'ın konseriyle devam edecek. - Ağrı

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title