Haberler

Adalet Bakanı Tunç'tan, Arka Sokaklar dizisindeki sahneye tepki: İdari ve hukuki soruşturmalar yapılacaktır

Güncelleme:

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Arka Sokaklar dizisinde yer alan infaz memuru tiplemesine ilişkin "Bu tür yayınlarla ilgili olarak gerekli idari ve hukuki inceleme ve soruşturmaların yapılacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın" açıklamasında bulundu.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, televizyon tarihinin en uzun soluklu dizisi olan Arka Sokaklar'da infaz memuru tiplemesine tepki gösterdi. Tunç, dizideki ceza infaz kurumlarında görev yapan infaz koruma memurlarını karalamaya dönük sahnelerin kabul edilemez olduğunu bildirdi.

GARDİYAN SAHNESİ TEPKİ ÇEKTİ

17 yıldır izleyiciyle buluşan Arka Sokaklar dizisi son bölümündeki "gardiyan" sahnesiyle Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un da radarına girdi. İlker İnanoğlu'nun canlandırdığı Engin Komiser'in koğuşa girdiği sahnede 2 gardiyanın gelip Engin Komiseri darbettiği anlar yer alıyor. Daha sonra rüşvet olaylarının da geçtiği sahne tepki çekti.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, bir televizyon dizisindeki ceza infaz kurumlarını eleştirdi

BAKAN TUNÇ'TAN KINAMA: HUKUKİ VE İDARİ İNCELEMELER YAPILACAKTIR

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün Arka Sokaklar dizisine ilişkin açıklamasının ardından Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'tan da bir açıklama geldi. Bakan Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı: "Bir televizyon dizisinde ceza infaz kurumlarımızda görev yapan infaz koruma memurlarımızı karalamaya dönük, onları rencide edici sahnelerin yayınlanması kabul edilemez. Görevlerini kanun ve yönetmelikler çerçevesinde fedakarca çalışarak yerine getiren ceza infaz koruma personelimize yönelik gerçekleştirilen bu tür yayınlarla ilgili olarak gerekli idari ve hukuki inceleme ve soruşturmaların yapılacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın."

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, bir televizyon dizisindeki ceza infaz kurumlarını eleştirdi

CEZA VE TEVFİKEVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN AÇIKLAMASI

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada da ceza infaz kurumlarında görev yapan personelin, temel insan hakları, uluslararası sözleşmeler ve ulusal mevzuata tam riayetle görevlerini ifa ettiği belirtilerek, şunlar kaydedildi: "Buna karşın, bir televizyon kanalında yayınlanan 'Arka Sokaklar' adlı dizide, kurgunun da ötesine geçen, infaz ve koruma memurlarımızı töhmet altında bırakacak, görev sorumlulukları ile bağdaşmayan sahneleri kabul etmemiz mümkün değildir. Kurumlarımızı ve gece gündüz fedakarca çalışan personelimizi karalayan, eleştiri sınırlarının çok ötesinde hedef haline getiren söz konusu yayınları kınıyoruz."

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, bir televizyon dizisindeki ceza infaz kurumlarını eleştirdi

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, bir televizyon dizisindeki ceza infaz kurumlarını eleştirdi

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, bir televizyon dizisindeki ceza infaz kurumlarını eleştirdi

Kaynak: AA / Güncel

Yılmaz Tunç Dizi Magazin Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

26 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 26 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! DEM Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Gümüşhane adayı Gülşen Işık ve Abdulsamed Gültekin kimdir? DEM Parti Giresun Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Giresun adayı Feride Kızgit ve Ümit Bozan kimdir? DEM Parti Gaziantep Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Gaziantep adayı Selman Tutumlu ve Ayfer Yılmazer kimdir? DEM Parti Eskişehir Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Eskişehir adayı Gamze Toprak ve İzzettin Altun kimdir? Mahsun j. 7. bölüm ne zaman? Mahsun j. 7. bölüm hangi gün, saat kaçta yayınlanacak? Mahsun j. yeni bölüm ne zaman? Grace Kelly neden öldü? Grace Kelly ölüm sebebi ne, ne zaman öldü? Grace Kelly biyografisi! Yarın kabine toplantısı var mı? Yarın kabine toplantısı yapılacak mı, saat kaçta yapılacak? Survivor Merve hamile mi? Survivor All Star Merve Aydın hamile iddiaları gerçek mi, yanıt geldi mi? İzmir deprem mi oldu? Az önce deprem mi oldu? Son dakika depremleri! 25 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! AZ ÖNCE DEPREM NEREDE OLDU SON DAKİKA! Bugün nerede deprem oldu? AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler 25 Şubat listesi! İstanbulspor - Beşiktaş maçı kaç kaç? İstanbulspor - Beşiktaş maçı bitti mi, ilk yarı mı, ikinci yarı mı? Bahar dizisi hangi gün? Bahar dizisi saat kaçta, hangi kanalda yayınlanıyor? İSTANBULSPOR – BEŞİKTAŞ CANLI: İstanbulspor – Beşiktaş maçı nereden, nasıl izlenir? İstanbulspor Beşiktaş canlı yayın linki! Hudutsuz Sevda son fragman İZLE! Hudutsuz Sevda 21. bölüm fragmanı yayınlandı mı?
500

Yorumlar (14)

Çınar Saraç:

Gerçek hayatta böyle çok oldu hayrola şimdi dizide görünce mi zorlarına gitti

89
65
yanıtYanıtla
Murtaza kayişatan:

Gerçekler hep acidir

63
36
yanıtYanıtla
KAĞAN KORKUSUZ:

Gardiyanlar Allah katından görevlendirilmiş, suçu, günahı, hatası olmayan peygamber sıfatı taşıyan insan üstü varlık mıdır, gardiyanların içinde suç işleyen, görevi kötüye kullanan insanlar yok mudur.?

53
23
yanıtYanıtla
Cihans:

Neyin korkusu bu caydirma için bu telas

44
23
yanıtYanıtla
İbrahim Genç:

Demek Türkiye yüz yılında nasıl yayın yapılacağı hep birilerine sorulacak.

40
26
yanıtYanıtla
sade vatandaş:

arka sokaklar kapatılsın

26
36
yanıtYanıtla
Halil Güler:

Abicim bu ne saçma bir alınganlık dizi çekenlere Allah sabır versin

34
27
yanıtYanıtla
Murtaza kayişatan:

Esas türkiyenin yüzünü göstermi?

42
17
yanıtYanıtla
Bülent Aykur:

Çok merak ediyorum, acaba Prison Break dizisi yapılınca ABD'de de yargıçlar, Adalet bakanı protesto etmiş midir?? Onlar da hukuki ve idari işlem başlatılacak demiş midir??

36
16
yanıtYanıtla
Güray Dilli :

Son gideni anlattı diye hakkında soruşturma istenen başkan aklıma geldi , ne memleket ama..

yanıt4
yanıt3
Tüm 14 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title