Haberler

15. Sevgi Gönül Kültür Merkezi Tiyatro Günleri Başlıyor

Güncel Haberler

Koç Üniversitesi Tiyatro Kulübü'nün Aygaz ana sponsorluğunda düzenlediği "15. Sevgi Gönül Tiyatro Günleri" için geri sayım başladı.

Koç Üniversitesi Tiyatro Kulübü tarafından bu yıl 15.'si gerçekleştirilecek Sevgi Gönül Tiyatro Günleri, üniversite tiyatro gruplarının sahnelediği ve profesyonel tiyatroların yıl boyunca severek izlenen oyunlarından oluşan bir seçki sunuyor.

18-21 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek 15. Sevgi Gönül Tiyatro Günleri'nde, Friedrich Josef Dürrenmatt tarafından yazılan Yaşlı Kadının Ziyareti'nden 'Frankestein'a, üniversite öğrencilerinin Mutfak Söyleşileri'nden 'Kurusıkı' oyununa kadar pek çok oyun tiyatro severlerle buluşacak.

18-21 Nisan tarihleri arasında sürecek olan festivalde Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Kültür Merkezi yedi oyuna ev sahipliği yapacak.

18 Nisan Pazartesi günü Koç Üniversitesi Oyuncuları tarafından sahnelenecek Friedrich Josef Dürrenmatt tarafından yazılan "Yaşlı Kadının Ziyareti" isimli oyunla başlayacak olan "Tiyatro Günleri", 19 Nisan Salı günü saat 17.30'da Galatasaray Üniversitesi'nin 'Kuzey Işıklar'nı tiyatro severlerle buluşturacak.

"Kurusıkı SGKM sahnesinde"

Levent Kazak'ın yazıp yönettiği; Mete Horozoğlu, Selen Uçer, Beyti Engin, Bülent Alkış ve Bihter Dinçel'in oynadığı "Kurusıkı" Sevgi Gönül Tiyatro Günleri kapsamında 19 Nisan Salı günü izleyicinin karşısına çıkacak. Herkesin başına gelecek basit bir kaza çığ gibi büyürse ne olacağını anlatan oyun; iyi ile kötünün, dolu ile boşun sık sık karıştırıldığı, somut gerçeklerin bile göreceli olduğu, haber vermek yerine haberlerin sıfırdan kurgulandığı günümüz dünyasına oldukça farklı bir mizahla yaklaşıyor. Gerilim komedi türündeki oyun saat 19.30'da sahnelenecek.

20 Nisan Çarşamba günü saat 17.30'da Sabancı Üniversitesi'nin 'Mutfak Söyleşileri' isimli oyununun yanı sıra aynı gün saat 20.00'de başrollerini Kerem Alışık, Cansel Elçin ve Deniz Uğur'un paylaştığı, Yılmaz Gruda ve Engin Gürman gibi usta oyuncuların da rol aldığı Frankenstein adlı oyun sahnelenecek. 21 Nisan Perşembe günü ise Özyeğin Üniversitesi'nin 'Gergedan' oyunu ve ilk kez sahneye çıkan Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği oyuncularının sahneleyeceği Turgut Özakman'ın kaleminden 'Bir Şehnaz Oyun' ile 15. Sevgi Gönül Kültür Merkezi Tiyatro Günleri son bulacak.


Kaynak: Bültenler / Güncel

Koç Üniversitesi Beyti Engin Sevgi Gönül Güncel Haberler

title