Gümülceli'de Dere Temizliği Başladı

Gümülceli'de Dere Temizliği Başladı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Saruhanlı'nın Gümülceli Mahallesi'nde başlattığı 2 buçuk kilometrelik dere temizlik çalışmasıyla olası dere taşkınları için önlem alıyor.

Gümülceli'de Dere Temizliği Başladı
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, dere temizlik çalışmalarıyla taşkın risklerinin önüne geçmeye devam ediyor. Bu kapsamda MASKİ ekipleri, Saruhanlı ilçesine bağlı Gümülceli Mahallesi'ndeki dere temizliğine de başladı. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen faaliyetlerle mahalle içinden geçen derede 2 buçuk kilometre uzunluğunda temizlik çalışması yapılıyor. Çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte, taşkın riski ortadan kaldırılarak vatandaşların can ve mal güvenlikleri koruma altına alınacak.

SORUNLAR TEK TEK ÇÖZÜLÜYOR

Gümülceli Mahalle Muhtarı Ali Kavuklu, "Mahallemizden geçen derede özellikle sinek ve koku sorunumuz vardı. MASKİ'nin dere temizlik çalışmasından sonra mahallemizin büyük ölçüde sorunu giderilecek. Bundan sonra mahallemize inşallah güzel bir alt yapı istiyoruz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun'a çalışmalarından dolayı mahallem adına teşekkür ederim" dedi.