Görüntülü Haber) Ünlüler ile Eski Futbolcular, Lösemili Çocuklar İçin Sahada (1)

Görüntülü Haber) Ünlüler ile Eski Futbolcular, Lösemili Çocuklar İçin Sahada (1)

08.10.2016 18:52 | Son Güncelleme: 08.10.2016 18:52
Görüntülü Haber) Ünlüler ile Eski Futbolcular, Lösemili Çocuklar İçin Sahada (1)

TİYATRO ve dizi oyuncusu Alper Türedi tarafından kurulan ve lösemili çocukların dileklerini yerine getirmeyi görev edinen "Bir Dileğim Var" grubunun organize ettiği ünlüler-efsaneler futbol maçı Maltepe Stadı'nda oynandı.

TİYATRO ve dizi oyuncusu Alper Türedi tarafından kurulan ve lösemili çocukların dileklerini yerine getirmeyi görev edinen "Bir Dileğim Var" grubunun organize ettiği ünlüler-efsaneler futbol maçı Maltepe Stadı'nda oynandı.

2002 yılında kendi kızını lösemiden kaybeden Alper Türedi'nin dizi ve sinema sanatçılarından oluşan takımı, eski futbolcuların kadrosunda yer aldığı 'Efsaneler' ekibiyle karşı karşıya getirdi. Maçın hakemliğini ise Süper Lig'de düdük çalan Mete Kalkavan ve yardımcıları yaptı. Birçok ünlü sinema ve dizi oyuncusunun oluşturduğu ünlüler takımının teknik direktörlüğünü Yılmaz Vural yaparken, eski futbolculardan oluşan ekibin teknik sorumlusu Güvenç Kurtar oldu.

Karşılaşma öncesi ısınmaya çıkan ünlüler, çok alışık olmadıkları yeşil sahaya alışmaya çalıştı. Ses sanatçısı Burak Kut, gösteri maçı öncesi duygularını şöyle açıkladı:

"Heyecanlıyız. Bebeto yıllar sonra sahaya indi diyebiliriz. İş, hayır işi olduğu zaman ben hiçbir zaman reddetmiyorum. Bir Dileğim Var, desteklediğimiz bir dernek. Hayır işlerini düzgün bir şekilde yapıyorlar. Bugün de farkındalık yaratmak için buradayız. Güzel bir kadromuz var. Böylelikle yardıma ihtiyacı olan insanlara destek olacağız."

Sunucu ve oyuncu İlker Ayrık ise, "Alper Türedi'nin yaptığı bu organizasyona biz de mütevazı bir katkı vermeye geldik. Bize bu fırsatı veren Alper'e çok teşekkür ediyoruz. İyi bir maç olur, inşallah 5-0 kazanırız. Eğer top bize gelir, görebilirsek tabii" şeklinde konuştu.

Sinema ve tiyatro sanatçısı Kerem Alışık, hayırlı bir iş için Maltepe'ye geldiklerini belirterek, "Bizim de katkımız olacak bu projeye. Düşünenleri kutlarım. Çocuklar için yapılan, dikkat çekmek için organize edilen hizmetler. Bu zihniyet, çok önemsediğimiz bir düşünce. Biz de buna ufak çapta bir katkı verebiliyorsak ne mutlu bize. Bugün topu ayağımıza alabilirsek oynayabileceğiz. Karşımızda geçmişin önemli isimleri olacak. Umutsuzuz" dedi.

Efsaneler takımından, Beşiktaş'ın unutulmaz isimlerinden Recep Çetin ise anlamlı gün için şunları söyledi:

"Bu projenin bir parçası olmaktan, biz eski futbolcular ve sanatçılar olarak gurur duyuyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Umarım amacına ulaşır. Tabii kazanmak için oynayacağız. Sanatçılar biraz sıkıntılı bir takım. Karşı takım umutsuz vaka, olsun dostluk kazansın."

Beşiktaş'ın bir diğer efsane isimlerinden Oktay Derelioğlu, güzel ve anlamlı bir organizasyon içinde olduklarını belirtirken, "Arkadaşlarımızı, dostlarımızı görüyoruz. Televizyonda seyrettiğimiz ünlü sanatçılar burada. Onları yakından görmek de güzel. Onlar için de bizi görmeleri güzel belki. Sonuçta sosyal sorumluluk projesi. İnşallah bir yararımız, bir faydamız dokunur. Minik çocuklara güzel şeyler yaşatabiliyorsak ne mutlu bize" ifadelerini kullandı.

Karşılaşma öncesi Yılmaz Vural, sanatçılardan oluşan takıma son direktifleri verirken ortaya hayli komik sahneler çıktı. Karşılaşmanın sembolik başlama vuruşunu lösemi hastası ve zihinsel engelli iki çocuk yaptı.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ise, "Umarım bu çalışma Türkiye geneline yayılır. Gerçekten ihtiyaç var. Bütün sorumluluğu yetkililerimize bırakmak yetmiyor. Bazen bizim de elimizi taşın altına sokmamız gerekiyor. Bu çalışma da öyle bir çalışma. Bir dileğim var çalışmasının bütün Türkiye geneline yayılmasını temenni ediyorum. Emeği geçen isimlere de teşekkür ediyorum" dedi. - İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Görüntülü Haber) Ünlüler ile Eski Futbolcular, Lösemili Çocuklar İçin Sahada (1) - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 12:42:23. #1.14#
title