Gerets: 'Geçen Sezonu Hatırlatan Bir Futbol Oynadık'

Gerets: 'Geçen Sezonu Hatırlatan Bir Futbol Oynadık'

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, 3-1 Yendikleri Gençlerbirliği Karşısında Geçen Sezonu Hatırlatan Bir Futbol Ortaya Koyduklarını Söyledi.

Gerets: 'Geçen Sezonu Hatırlatan Bir Futbol Oynadık'

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, 3-1 yendikleri Gençlerbirliği karşısında geçen sezonu hatırlatan bir futbol ortaya koyduklarını söyledi.

Karşılaşmanın ardından basın toplantısı düzenleyen Belçikalı teknik adam, sarı-kırmızlı futbolcuların oyun boyunca birbirlerine yardımcı olduklarını belirterek, ''Keyif veren bir futbol oynadık. Orta alanda Cihan ve Inamoto iyi bir maç çıkardılar. Takımın geneli üst düzey bir performans sergiledi. Galatasaray'ın gücünü gösterdik'' diye konuştu.

Cihan'ın, kendisine verilen şansı çok iyi değerlendirdiğini vurgulayan Gerets, ''Mehmet Topal sakat olmasa ilk 11'de o başlayacaktı. Cihan, onun yokluğunda formayı kaptı ve çok iyi oynadı. Taraftarların desteğini arkamıza almamız için böyle oynamaları gerekiyor'' dedi.

Hasan Şaş'ın Galatasaray için çok önemli bir futbolcu olduğunun altını çizen deneyimli teknik adam, sarı-kırmızılı futbolcuya karşı çıkarak değil, destek olarak kendisini kazanmaları gerektiğini kaydetti.

Gerets, Song ile ilgili bir soru üzerine de, ''Bu dönemde forma bulamadığı için üzgün olması normal. Kimi zaman aramızda sorun olduğu yönünde yanlış haberler çıkıyor'' yanıtını verdi.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal ise Galatasaray karşısında baskı yapmakta geç kaldıklarını belirterek, ''Rakibimiz devreye girdi ve kazandı'' dedi.

Oyuna iyi başladıklarını dile getiren Bakkal, ''Draman ile 2 net pozisyon yakaladık. Penaltı ve yan toptan gelen golün ardından kontrolümüzü kaybettik. Bize yakışan bir oyun oynamadık. Kalan 6 maçımızı kazanmak istiyoruz'' diye konuştu.

Kaynak: AA