Gediz Muratdağı Termal Kayak Merkezi, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na Devredildi

Gediz Muratdağı Termal Kayak Merkezi, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na Devredildi

10.03.2018 13:10 | Son Güncelleme: 10.03.2018 13:10
Gediz Muratdağı Termal Kayak Merkezi, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na Devredildi

Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, bölgenin en önemli Turizm Merkezi olan Muratdağı Termal Kayak Merkezi’nin yapılan görüşmeler neticesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine devredildiği açıkladı.

Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, bölgenin en önemli Turizm Merkezi olan Muratdağı Termal Kayak Merkezi'nin yapılan görüşmeler neticesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine devredildiği açıkladı.

Göreve geldikleri günden itibaren Muratdağı'nda kayak ve termal turizme yönelik ciddi yatırımlar yaptıklarını belirten Başkan Mehmed Ali Saraoğlu, "Devlet nezdinde Türkiye'nin 22. Kayak Merkezi olarak kabul edilen hem kayak sporu hem de termal sıcak su bakımından zengin olan ilçemizin gözbebeği Muratdağı 2 bin 312 metre yüksekliğe sahiptir. Bin 450 metrede bulunan Sarıçiçek Yaylası Gölyeri ile Tahtaoluk mevkileri arasındaki Termal Kayak Merkezi Tesisleri yer almaktadır" dedi.

Muratdağı'nı kayak tesisleriyle ve doğasıyla her dönem dikkati çeken, ziyaretçileri eksik olmayan bir merkez haline getirmek için çalışmalar yaptıklarını dile getiren Başkan Saraoğlu; "Vatandaşlarımız buraya geldiğinde yeşillikler içerisinde orman havası, kayak merkezi ve şifalı termal suyu aynı anda kullanabilme imkanına sahip oluyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda mevcut bulunan pistimiz genişletilerek, modern ve daha kapsamlı bir tesis olması sağlanacaktır. Muratdağı Termal Kayak Merkezi'nin Gençlik Spor Bakanlığı bünyesine alınması ile ilgili büyük gayret gösteren ve taleplerimizi geri çevirmeyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakanımız Binali Yıldırım'a, Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak'a, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir'e, Kütahya Milletvekillerimiz Mustafa Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İshak Gazel, Ahmet Tan'a, Uşak Milletvekillerimiz Alim Tunç'a ve Mehmet Altay'a, AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş'a, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz'a ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza şahsım ve ilçe halkı adına teşekkür ederek, saygılarımı sunarım" diye konuştu.(EFE) - KÜTAHYA

Gediz Muratdağı Termal Kayak Merkezi, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na Devredildi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title