Haberi Paylaş

Steam, enleri görebileceğiniz istatistik sayfasında değişikliğe gitti

Gamegar Haberleri

Steam, enleri görebileceğiniz istatistik sayfasında değişikliğe gitti

Steam ana sayfasında en çok satan oyunların yanı sıra, oyuncu sayısına göre anlık olarak en çok oynanan oyunları kullanıcıları ile paylaşıyor. Ayrıca geçtiğimiz ayların ve haftaların istatistiklerine de göz atabileceğiniz yeni özelliğini açıkladı.

Steam'de en çok satan ve oynanan oyun sıralamalarının yer aldığı yeni bir sayfa Steam'e eklendi. Artık Steam'deki en popüler oyunları ve en çok satan oyunları Steam mağazasından öğrenebileceksiniz.

Steam'deki eski istatistikler sayfasının yerini alan yeni bölüm, anlık olarak en popüler olan oyunları daha iyi bir şekilde gösterebilecek. Oyuncuları heyecanlandıran ve onlarda ilgi uyandıran oyunlara dair daha iyi bir fikir edinebilmek için çok satanlar listelerinde oyunlar, DLC ve oyun içi satışlarından elde ettikleri gelir de dahil olmak üzere tüm kaynaklardan elde ettikleri gelirlere göre sıralanacak.

Steam, enleri görebileceğiniz istatistik sayfasında değişikliğe gitti

 • Sıralamada bulunduğu hafta sayısı – Bir oyunun bulunduğu en çok satanlar sıralamasında kaç haftadır yer aldığını gösteren bir not ekledik.
 • Sıralamadaki haftalık değişiklikler – Değişiklik olduğunda, bir oyunun önceki haftalara göre kaç sıra yukarı çıktığını ya da aşağı indiğini gösteren bir not ekledik.
 • Bölgeler arası geçiş – Steam'deki en popüler ülkelerden bazıları için o ülkelere özgü en çok satan oyunların listelerini oluşturuyoruz ve böylece, bu ülkelerdeki müşterilerin farklı tercihlerini bu listelerde gösterebilmiş oluyoruz. Varsa, ülke listenizi size varsayılan olarak gösteriyoruz ancak isterseniz küresel görünüme geçebilir veya merak ediyorsanız farklı bir ülkenin listesine bakabilirsiniz.
 • Toplam gelir – Bu listede o esnada çok satan oyunlar sıralanır. Her oyunun geliri; ilgili oyuna ait tüm sürümlerin (standart, delüks vb.) ve DLC'lerin satışlarıyla oyun içi satışlarından elde edilen gelirler toplanarak bulunur. Bir DLC şayet sıralamaya girecek kadar çok satıyorsa, yeni bir oyun genişlemesinin ortalığı kasıp kavurduğunu görebilmeniz için bu DLC'yi sıralamada gösteririz.

Steam, enleri görebileceğiniz istatistik sayfasında değişikliğe gitti23 Eylül 2022 - 09:30

STEAM EN ÇOK SATAN OYUNLAR

 1. Call of Duty Modern Warfare 2
 2. EA Sports FIFA 23
 3. Counter-Strike: Global Offensive
 4. Cyberpunk 2077
 5. Apex Legends
 6. Tom Clancy's Rainbow Six Siege
 7. Monster Hunter Rise
 8. Slime Rancher 2
 9. Lost Ark
 10. Battlefield 1

STEAM EN ÇOK OYNANA OYUNLAR

 1. Counter-Strike: Global Offensive
 2. Dota 2
 3. Apex Legends
 4. PUBG: Battlegrounds
 5. Lost Ark
 6. Team Fortress 2
 7. Grand Theft Auto V
 8. Wallpaper Engine
 9. Cyberpunk 2077
 10. Destiny 2

Steam Gamegar Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title