Haberi Paylaş

Rus espor oyuncuları, yasaklara rağmen IEM Katowice 2023'e katılabilecekler

Gamegar Haberleri

Rus espor oyuncuları, yasaklara rağmen IEM Katowice 2023'e katılabilecekler

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin ortasında çoğu Rus vatandaşının karşılaştığı yasakların ardından HLTV'ye açıklamada bulunan ESL, Rus espor oyuncularının IEM Katowice 2023'e katılabileceklerini duyurdu.

Polonya'nın Katoviçe şehrinde gerçekleştirilecek 1 milyon dolar ödül havuzu bulunan Intel Extreme Masters Katowice 2023 turnuvasına katılacak Rus espor oyuncuları hakkında açıklama geldi.

Counter Strike Global Offensive'in merakla beklenen bir sonraki turnuvası IEM Katowice 2023 turnuvas organizatörüne göre, yasal olarak Rusların Polonya'ya girmesine ve 31 Ocak'ta başlayacak olan 1 milyon dolarlık turnuvaya katılmasına engel hiçbir şeyin olmadığını açıkladı.

ESL'den HLTV'ye yapılan açıklamada, "Şu an itibariyle, herhangi bir takımın veya oyuncunun Polonya tesislerine giremeyecğeini ve dolayısıyla Katowice'de yapılacak turnuvaya katılmayacağını belirten hiçbir yerel yasa yok… ESL FACEIT Group tüm uluslararası yasalara ve yaptırımlara uymaya devam ediyor ve bunu yansıtmak için küresel ve yerel iş stratejilerimizi izlemeye ve yeniden şekillendirmeye devam edeceğiz." sözlerine yer verdi.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

Şu anda IEM Katowice'de oynamaya davet edilen sadece dört takım bulunuyor, bunların arasında Rusya'nın çoğunlukta olduğu Outsiders takımı da yer alıyor. Kalan 20 takımın çoğu ise ESL Dünya Sıralamasına göre davet edilecek. Davet edilmesi beklenen Rus takımları arasında ise Natus Vincere, Cloud9, Spirit ve G2 gibi takımlar yer alıyor.

Polonya'nın katoviçe şehrinde 24 takımın mücadele edeceği Intel Extreme Masters 2023, 31 Ocak – 12 Şubat 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek.

  • Birinci – 400 bin dolar
  • İkinci –180 bin dolar
  • 3. ve 4. – 80 bin dolar
  • 5. ve 6. – 40 bin dolar
  • 7. ve 8. – 24 bin dolar
  • 9. ve 12. –16 bin dolar
  • 13. ve 16. – 10 bin dolar
  • 17. ve 20. – 4 bin 500 dolar
  • 21. ve 24. – 2 bin 500 dolar

Gamegar Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title