Galatasaray Moussa Konate İçin Kararı Verdi

Galatasaray'a teklif edilen ve yönetimin futbolcu izleme komitesine ismini verdiği Senegalli golcü geçer not alamadı.

Galatasaray Moussa Konate İçin Kararı Verdi

Galatasaray'a teklif edilen ve yönetimin futbolcu izleme komitesine ismini verdiği Senegalli golcü Moussa Konate geçer not alamadı. Spor Toto Süper Lig'de aldığı kötü sonuçlardan sonra yeni sezon çalışmalarına başlayan Galatasaray'a sürpriz bir isim önerilmişti.

Senegalli golcü menajerler tarafından önerilirken, yönetim oyuncuyu Scout ekibine inceletti. Scout ekibi Senegalli golcünün sarı kırmızılı takımın istediği, aradığı yeterlilikte bir santrfor olmadığı teknik heyet ve yönetime rapor edildi.

1993 doğumlu olan Senegalli oyuncu Moussa Konate, İsviçre'nin Sion takımında forma giyiyor. Golcü oyuncu 2014 - 2015 sezonunda FK Krasnodar takımından 350 bin Euro'ya transfer olmuştu.

[haber=31109]

Sion forması ile bu sezon 27 karşılaşmada 1.827 dakika görev alan Moussa Konate 11 kez rakip fileleri sarsmayı başardı. Moussa Konate 3 kere de gol pası vererek takımına büyük katkı sağladı. Moussa Konate'nin transfermartk piyasa değeri 4.750 milyon Euro olarak gösteriliyor.

Senegalli oyuncu 2012 yılından beri ülkesinin formasını terletiyor. Konate, Senegal milli takımı ile bu süreçte 23 karşılaşmada süre alırken 8 kere rakip fileleri havalandırmayı başardı. FutbolArena

[haber=31181]