Galatasaray Aylık Olağan Divan Kurulu Toplantısı Bugün Yapıldı

Galatasaray Aylık Olağan Divan Kurulu Toplantısı Bugün Yapıldı

Galatasaray Aylık Olağan  Divan Kurulu Toplantısı Bugün Yapıldı
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Spor

Galatasaray'ın Aylık Olağan Divan Kurulu Toplantısı Bugün Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda Gerçekleştirildi.

Galatasaray`ın Aylık Olağan Divan Kurulu Toplantısı bugün Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu`nda gerçekleştirildi.

Toplantıya sarı - kırmızılı takımın başkanı Özhan Canaydın`ın yanısıra yönetim kurulu üyeleri ve divan üyeleri katıldı. Divan başkanı İrfan Aktar yönetimindeki toplantı, Ulu Önder Atatürk, Ali Sami Yen ve son bir ay içinde hayatını kaybeden üyeler anısına yapılan saygı duruşu ile başladı. 6 gündem maddesinin belirlendiği Ağustos ayı divan kurulu toplantısında ilk olarak sözü Galatasaray 2. Başkanı Semih Haznedaroğlu, sön dönemde yapılan çalışmalar geleceğe yönelik hedefler hakkında bilgi verdi.

Toplantının 5. gündem maddesi olan Galatasaray Adasının şu anki durumu ve geleceğe yönelik planlaması hakkında üyelerin şikayetleri ve taleplerini yanıtlamak için başkan Özhan Canaydın kürsüye çıktı. Canaydın, adadan son yıllarda elde edilen gelirler ve kullanımı hakkında üyelere bilgiler verdi. Canaydın sözlerine şöyle sürdürdü:¨Geçen sene 400 bin dolara kiralanan adanın bu yılda bu miktarın altında olmayan bir bedelle kiralandığını vurgulayarak, ¨Biz 1 -1,5 milyon dolarlık ücretlerle adayı kiralamak isterdik. Ama adadan elde edilen gelirler ve kullanım süresi bu miktarı karşılamayacak boyutta. Bu şartlarda en makul fiyata ve şartlarda adamızı kiraladık. Ben adanın son halini yakın bir zaman önce gidip gördüm. Kimsenin aklında soru işareti kalmasın. Adamız şu anda çok hijyenik ve modern bir durumda. Aidatını ödeyen tüm üyelerimiz, yaptığımız son değişiklerle ücretsiz olarak adamızı kullanabilirler.¨ dedi.

Canaydın ayrıca, 1 Ağustos`tan itibaren adada açtıkları istek ve şikayet defterini üyelere gösterip buradaki yazıların bir kısmını üyelerle paylaştı.

Başkan Özhan Canaydın, konuşmasının son bölümünde ise, bu akşam oynanacak Boleslav maçı ve gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundu.

Canaydın,¨Geçen sene acısını çok hissettiğimiz ön eleme maçına bu akşam tekrar çıkacağız. Bizim açımızdan olumlu bir sonuçla sahadan ayrılacağımıza inanıyorum. Galatasaray şu anda futbolcularına bütün borçlarını ödemiş Türkiye`deki tek kulüptür. Ama bundan kimse bahsetmiyor. Galatasaray`ı yıpratmak icab ettiğinden başka konular gündeme getiriliyor. Sadece ödemediğimiz şampiyonluk primini de 1 ay içinde futbolcularımıza dağıtacağız. Bizi yıpratmak isteyenler Adnan Polat ve benim aramızda bir çekişme olduğundan bahsetiyorlar. Böyle bir şey kesinlikle yok. Birlik ve beraberlik içinde önemli işlere imza atıyoruz. Yönetim kurulunda herkes bir bütünlük içerisindedir. Ülker gurubuyla basketbol şubemizi kapsayan 5 yıllık bir sözleşme imzaladık. Buradan gelecek gelirle bu sezon basketbol şubemizde önemli başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Ayrıca buradan size şu müjdeyi vermek istiyorum. Önemli günler içeresindeyiz. İmzaları attık. İnşallah yılbaşında çalışmalara başlayacağız. Camiamıza hayırlı olsun. 19 Mayıs 2004 tarihinden itibaren yoğun emekler harcadığımız bu konuda sona yaklaşıyoruz. Ama bu konudaki daha detaylı açıklamayı önemüzdeki hafta yapacağımız toplantıda sizlerle paylaşmak isterim¨ ifadelerini kullandı.

Özhan Canaydın`ın konuşmasının son bölümündeki ¨imzaları attık¨ ¨yılbaşında çalışmalara başlıyoruz¨, ifadelerin Galatasaray`ın seyrantepe`de yapmaya düşündüğü yeni stadıyla ilgili olduğu öğrenilirken Özhan Canaydın bu konu ile ilgili fazla bir açıklama yapmak istemedi.

Divan kurulu toplantısı bazı üyelerin kürsüye çıkıp özellikle Galatasaray Adası ve diğer konularla ilgili açıklamalar ve istekleriyle devam etti.

Kuruçeşme Galatasaray Adası`nın kiralanış ve kullanış biçimi konusunda çekinceleri olan bazı divan üyeleri bu konunun tekrar görüşülmesi için istekde bulundular. Yapılan konuşmaların ardından başkan Özhan Canaydın tekrar kürsüye çıktı. Canaydın, yaptığı son konuşmada konunun hukuksal boyutlarının tekrar araştırılarak gündeme getirileceğini ifade ederek,¨Biz doğru olduğuna inandığımız işleri yapıyoruz. Konunun hukuksal boyutunu tekrar tartışacağız. Her zaman olduğu gibi hukukun üstünlüğü çercevesinde kararlara almayı devam edeceğiz. Bazı üyelerimizden Fenerbahçeli bir kişinin düğünü için kiralanacağı konusunda bazı duyumlar aldım. Biz 1970`lı yıllarda Fenerbahçe`nin Kalamış Tesisleri`inde şu anda aramızda da bulunan bir üyemizin düğününü yapmıştık. O zaman üstünde Fenerbahçe amblemi olan davetlerde fotoğrafımız var. Ben o fotoğrafları önümüzdeki toplantıda getireceğim. Biz Fenerbahçe ile ezeli rakip ve dostuz. Her zaman adamızı kullanmak isteyenlere, Fenerbahçeli de olsa izin vermeme gibi bir durumumuz olamaz ¨ dedi.

Galatasaray`ın Ağustos Ayı Olağan Aylık Divan Kurulu toplantısı Başkan Özhan Canaydın`ın yaptığı bu son konuşmayla sona erdi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title