Midesi Hassas Olanlar Dikkat! Böcekli Ekmek Cuma Günü Raflarda Olacak

Midesi Hassas Olanlar Dikkat! Böcekli Ekmek Cuma Günü Raflarda Olacak

23.11.2017 15:52 | Son Güncelleme: 23.11.2017 16:17

Finlandiya'da gıda ürünlerinde böcek kullanılmasına izin veren yasanın çıkmasının ardından, önümüzdeki günlerde böcekli ekmek raflardaki yerini alacak.

Finlandiya'da böcekli ekmek satışa sunulacak.

CUMA GÜNÜ SATIŞTA

Ülkenin önde gelen gıda şirketlerinden Fazer grubu unlu mamuller bölümü başkanı Markus Hellstrom, 70 kadar kurutulmuş cırcır böceği içerecek ekmeğin cuma günü Finlandiya'nın büyükşehirlerindeki fırınlarda satılmaya başlanacağını açıkladı.

YÜZDE 3'Ü BÖCEK OLACAK

Hellstrom, kurutulmuş cırcır böceklerinin bir somon ekmeğin yüzde 3'ünü oluşturacağını belirterek satışların nasıl olacağı konusunda, "Finliler, yeni şeyler denemeye hevesli olmalarıyla tanınır." yorumunu yaptı.

Ekmeğe katılacak böceklerin, protein, doymuş yağ asitleri, kalsiyum, demir ve B12 vitamini açısından zengin olduğuna vurgu yapıldı.

FİNLİLER BÖCEKLERE KARŞI OLUMLU

Yapılan araştırmaların, İskandinavya'da Finlilerin böceklere karşı en olumlu yaklaşıma sahip toplum olduğunu gösterdiği de belirtildi. Finlandiya'da böceklerin gıda ürünü olarak satışına 1 Kasım'dan itibaren izin verilmişti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları (12)
ARINMIŞ: Allah kuranda şu 4 şey dışındakileri helal kılıyor. 1-Allah''tan başkasının adına hürmeten kesilen 2-kan 3-Leş 4-Domuz. İman etmiş müslüman bir kimse bunların dışında haram koyma yetkisine sahip değildir. Bazıları mezhep falan filan diyebilir . Mezhep din değildir. bağlamaz.
NECMİ: Herşeyi aşırı temiz yapmanın zararlarını gördü gavurlar şimdi doğala dönüyorlar eskiden kerşey bu kadar temizmiydi böcek yiyenler hep öldümü . Bizde islama uygun canlıları yiyeli m mesela çekirge olabilirmi.
CANDAN: İslama uygun cekirge derken? :)
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title