FİLİZ KERESTECİOĞLU HABERLERİ

Filiz Kerestecioğlu haber, Filiz Kerestecioğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Filiz Kerestecioğlu

Filiz Kerestecioğlu

Doğum Yeri Kocaeli / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1961

Filiz Kerestecioğlu Kimdir ?

Filiz Kerestecioğlu 1961 yılında Gölcük'te doğdu. Filiz Kerestecioğlu Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1984'te mezun oldu. Filiz Kerestecioğlu 1987'de serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Filiz Kerestecioğlu 1991-92 yıllarında İsviçre'de Nokta Dergisi'nin temsilciliğinde çalıştı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Filiz Kerestecioğlu - 02.09.2021
HDP'li Kerestecioğlu: "Adli yıl açmayı, bina kurdelesi kesip yargıyı da hepten betonlaştırmak olarak anlıyorlar"
HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, "Adli yıl açmayı, bina kurdelesi kesip yargıyı da hepten betonlaştırmak olarak anlıyorlar.
Filiz Kerestecioğlu - 08.07.2021
TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu toplandı
HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu da "Bizden dekor olmamızı istiyorsunuz.
Filiz Kerestecioğlu - 30.06.2021
HDP'li üyeler Kadına Şiddet Komisyonu'ndan çekildi
Sunumların ardından söz alan HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Komisyon'un kurulmasından 11 gün sonra Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekildiğini hatırlattı.
Filiz Kerestecioğlu - 30.06.2021
TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması Komisyonu toplandı
CHP'den sonra HDP de komisyondan çekildi HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Tüm Yönleriyle Araştırılarak Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Komisyonunun kurulmasından 11 gün sonra Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekildiğini belirtti.
Filiz Kerestecioğlu - 30.06.2021
HDP, TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması Komisyonu'ndan çekildi
HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Meclis Kadına Yönelik Şiddete Karşı Araştırma Komisyonu'ndan çekildiklerini bildirdi.
Filiz Kerestecioğlu - 23.06.2021
TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi
HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu da AK Parti iktidarının ülkeyi polis devletine dönüştürdüğünü ileri sürdü.
Filiz Kerestecioğlu - 22.04.2021
HDP'li Kerestecioğlu: "Her yurttaşa temel gelir güvencesi sağlayarak tam kapanmaya geçilmeli"
HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, "Zorunlu iş kollarında çalışanlar dışında yurttaşlar çalışmamalı ve her yurttaşa temel gelir güvencesi sağlayarak tam kapanmaya geçilmeli." dedi.
Filiz Kerestecioğlu - 06.04.2021
Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi'nin görüşmelerine devam ediliyor
"Meclis iradesini, halk iradesini burada tanımadınız" HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu Demir ise teklifin maddelerine geçilmesinin muhalefetin oylarıyla reddedildiğini belirterek, bunu Meclis Başkanının da divan üyelerinin de net olarak gördüğünü savundu.
Filiz Kerestecioğlu - 01.04.2021
HDP'li Kerestecioğlu İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının geri alınması için mücadele edeceklerini bildirdi
HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının 1 Temmuz'da yürürlüğe gireceğini ifade ederek, kararın geri alınması için mücadele edeceklerini söyledi.
Filiz Kerestecioğlu - 31.03.2021
TBMM Genel Kurulunda "terör" tartışması
Kendisine tepki gösteren HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu'na, "Siz terör örgütünün mensubu musunuz?" diye soran Usta, "Kerestecioğlu, açıkça 'Evet ben bu terör örgütünün mensubuyum.
Filiz Kerestecioğlu - 10.03.2021
TBMM Genel Kurulu toplandı
Genel Kurulda, AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir "12 Mart Gününün İstiklal Marşı'nın kabulü ve Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü", CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, "Şiddetsiz siyaset", HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu "10 Ekim Ankara Gar Katliamı Davası" ile ilgili gündem dışı konuşma yaptı.
Filiz Kerestecioğlu - 04.03.2021
Tasarruf finansman şirketlerinin denetimini içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
Görüşmelerden Kanun teklifinin görüşmeleri sırasında söz alan HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, İnsan Hakları Eylem Planı'nda, haber sınırlarını aşmayan veya eleştiri amacıyla yapılan düşünce açıklamalarının soruşturma konusu olmaması için hakim, savcı ve kolluk görevlilerine düzenli eğitim verilmesinin yer aldığını belirterek, "Tepede birisi var, sürekli yargıya talimat veriyor, 'Elinizi kaldırın, elinizi indirin.
Filiz Kerestecioğlu - 03.03.2021
HDP'li Kerestecioğlu, 2020'nin Kovid-19 nedeniyle kadınlar için çok daha zor bir yıl olduğunu söyledi
HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, 2020'nin tüm dünyada pandemi nedeniyle kadınlar için çok daha zor bir yıl olduğunu belirtti.
Filiz Kerestecioğlu - 25.02.2021
TBMM Genel Kurulu
"20 bin öğretmen ataması, emekli olan öğretmen sayısını bile karşılamıyor" HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 20 bin öğretmen atama yapılacağına ilişkin açıklamasına işaret ederek "10 büyük ilde bile 138 bin öğretmen açığı varken, 20 bin öğretmen ataması, emekli olan öğretmen sayısını bile karşılamıyor.
Filiz Kerestecioğlu - 24.02.2021
AK Parti'li Zengin'in cezaevlerine ilişkin sözleri nedeniyle TBMM Genel Kurulunda tartışma yaşandı
Genel Kurulda, uluslararası sözleşmelerin görüşmeleri sırasında söz alan HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, AK Parti Grup Başkanvekili Zengin'e yönelik sosyal medyadan yapılan saldırıyı kınadığını ancak iktidardan HDP milletvekilleri için aynı tavrı beklemediğini söyledi.
Filiz Kerestecioğlu - 24.02.2021
TBMM Genel Kurulu
HDP Grubu adına konuşan Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Van Barosu'nun salgın dolayısıyla yapılan sınırlandırmalara yönelik davalarının reddedildiğini belirterek sınırlandırmaların AK Parti kongrelerinde geçerli olmadığını öne sürdü.
Filiz Kerestecioğlu - 11.02.2021
Son dakika haberleri | Şüpheli çocuk ölümlerini araştırma komisyonu raporu, TBMM Genel Kurulunda görüşüldü
Evladı şüpheli bir şekilde ölen anne ve babaların, vicdanlarının rahat edebilmesi için tüm delillerin ve ölüm sebebinin çözümünde faydalı olacak her türlü kayıt ve belgenin titizlikle incelendiğini bilmesi, olay yeri incelemeden adli tıpa, güvenlik sürecinden yargı sürecine hiçbir ihmal ve suistimalin olmadığını bilmesi ve güvenmesi gereklidir. Böylelikle, evladının ölüm nedeni cinayet mi intihar mı ihmal mi normal ölüm mü kaza mı sorumluluğu olan kim ya da kimler var? Bunların açığa çıkması ve bu konuda akıllarında soru işareti kalmaması, acılarını hafifletmese de vicdanlarının rahatlamasını sağlayacaktır. Bu da evladını kaybeden anne ve babaların en tabi hakkıdır. " -"Kanuna ve usule uygun hareket edilmedi" HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, komisyonun çalışmaları boyunca soruşturmaya dair çok sayıda ihmal ve hata tespit ettiklerini söyledi.
Filiz Kerestecioğlu - 10.02.2021
TBMM Genel Kurulu
Görüşmelerden Görüşmeler sırasında söz alan HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu Demir, "yeni anayasa" çağrısını eleştirerek, "AKP'nin ve ortağının tek bir anayasası var bugün o anayasanın da adı 'zulüm.
Filiz Kerestecioğlu - 10.02.2021
HDP'li Kerestecioğlu, Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde iki yeni fakültenin kurulması kararını eleştirdi
HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, "Bu iktidar, Boğaziçi Üniversitesinde bugün hukuk ve iletişim fakültelerini kurma aklını, 1982'de aynı üniversiteye eğitim fakültesi kuran darbecilerden aldı.
Filiz Kerestecioğlu - 28.01.2021
TBMM Genel Kurulu
HDP'nin "yargı bağımsızlığı" konusundaki grup önerisi üzerinde söz alan HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu Demir, Anayasa Mahkemesi üyeliğine İrfan Fidan'ın seçilmesini eleştirdi.
Filiz Kerestecioğlu - 27.01.2021
Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Teklif, TBMM Genel Kurulu'nda
"Türkiye aşı ihraç eden ülke değil miydi?" HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu ise Kovid-19 aşısının Çin'den alındığını anımsatarak "Peki, Türkiye'nin aşı konusunda köklü bir geçmişi ve bilgi birikimi var mıydı? Vardı tabii.
Filiz Kerestecioğlu - 27.01.2021
HDP'li Kerestecioğlu: "Yargı bütünüyle siyasallaşmış durumda"
HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, "Yargı aslında bütünüyle siyasallaşmış durumda.
Filiz Kerestecioğlu - 06.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu da bakanlığın bütçe sunumunda yatırım ödeneklerinin görülmediğini belirterek, "Bakanlığın yatırım hedeflerinin olmadığını aslında 2023 hedefleri bize gösteriyor.
Filiz Kerestecioğlu - 28.10.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Meclis çalışanlarının özlük haklarına ilişkin yaşanan sorunlara değinerek, "Beş yıldır dile getirmemize rağmen, sözleşmeli personel olarak çalışanlara güvenceli çalışma koşullarının sağlanması için hiçbir şey yapılmadı; sendikal ve kıdem tazminatı hakları yok, özlük hakları desteklenmiyor.
Filiz Kerestecioğlu - 14.10.2020
Son dakika haberi | HDP'li Kerestecioğlu: "Kovid-19 işçilerin başlıca ölüm sebeplerinden biri haline geldi"
Bir son dakika haberine göre HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, "İşçi sağlığı ve iş güvenliği önlemleri zaten yetersizken, salgınla birlikte çalışanlar çok daha büyük risklerle karşı karşıya. Kovid-19, işçilerin başlıca ölüm sebeplerinden biri haline geldi.
Filiz Kerestecioğlu - 13.10.2020
TBMM Genel Kurulu
HDP'nin grup önerisi üzerinde söz alan Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu da Ankara Garı'ndaki eylemi gerçekleştirenlerin Gaziantep'ten Ankara'ya elini kolunu sallayarak geldiğini, patlayıcı maddeleri temin ettiklerinin bilindiğini ve bu kişilerin listesinin emniyette kayıtlı olmasına rağmen bir önlem alınmadığını öne sürdü.
Filiz Kerestecioğlu - 16.07.2020
TBMM Komisyonlarda görev dağılımları belli oldu
Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu: Başkan AK Parti Edirne milletvekili Fatma Aksal, Başkanvekili AK Parti Kayseri milletvekili Hülya Nergis, Başkanvekili CHP Eskişehir milletvekili Jale Nur Süllü, Sözcü AK Parti İstanbul milletvekili Tülay Kaynarca, Katip HDP Ankara milletvekili Filiz Kerestecioğlu Demir.
Filiz Kerestecioğlu - 14.07.2020
Askeri alanda düzenlemeler içeren kanun teklifi Genel Kurulda
HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, topluma İstanbul Sözleşmesi'ni anlatmak yerine, adeta, İstanbul Sözleşmesi'ne karşı bir kamuoyu oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, "Bu sözleşme Türk Ceza Kanunu, Türk Medeni Kanunu ve kadına yönelik şiddet konusundaki 6284 sayılı yasa gibi kadınların mücadelesi sonucu ortaya çıkmış bir sözleşmedir.
Filiz Kerestecioğlu - 08.07.2020
HDP'li Kerestecioğlu, Rabia Naz Vatan'ın ölümüne ilişkin araştırma komisyonunu değerlendirdi...
HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Rabia Naz Vatan'ın ölümüne ilişkin araştırma komisyonu çalışmaları boyunca soruşturmaya dair çok sayıda ihmal ve hata tespit ettiklerini söyledi.
Filiz Kerestecioğlu - 24.06.2020
Güvenlik soruşturmasına ilişkin kanun teklifi komisyonda
HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Anayasa Mahkemesinin iptal ettiği düzenlemenin rötuşlanarak komisyona sunulduğunu öne sürdü.
Filiz Kerestecioğlu - 11.06.2020
Rekabetin Korunması Kanunu'nda değişiklik teklifi TBMM Genel Kurulunda
TBMM Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş, Çakır'ın konuşmasının ardından birleşime ara verdi. Aradan sonra söz alan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu ve HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu tepkilerini dile getirdi.
Filiz Kerestecioğlu - 11.06.2020
TBMM Genel Kurulu
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu'nun, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın eş cinselliğe yönelik sözlerini eleştirmesi üzerine, "Diyanet İşleri Başkanı, Allah'ın kelamını, bundan önce bu işleri yapanların nasıl helak olduğunu ifade etmiştir.
Filiz Kerestecioğlu - 11.06.2020
TBMM Genel Kurulu
"Nisanda 920 kişi ihtiyaç kredisi kullandı" HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu da ekonomik verilerin krizin büyüklüğünü gösterdiğini savunarak, nisan ayında 920 bin kişinin ihtiyaç kredisi kullandığını belirtti.
Filiz Kerestecioğlu - 11.06.2020
TBMM Başkanvekili Erdoğmuş: Koronavirüs tedavisi tamamlanan 7 kişi görevine geri döndü
TBMM Genel Kurulu'nda söz alan HDP'li Filiz Kerestecioğlu, yaklaşık 30 meclis çalışanında koronavirüs tespit edildiğini öne sürdü.
Filiz Kerestecioğlu - 09.06.2020
TBMM Genel Kurulu
HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Türkiye'de çok sayıda askeri darbenin gerçekleştiğini, bu darbelerin demokrasinin sıfır noktasına dönmesine neden olduğunu kaydetti.
Filiz Kerestecioğlu - 13.02.2020
TBMM Genel Kurulu
HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, kadına yönelik şiddet konusunda Meclis'te sürekli çalışan bir komisyon kurulmasını önerdi.
Filiz Kerestecioğlu - 12.02.2020
HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu Açıklaması
HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, "Kadına şiddeti önlemek bütüncül bir mesele ve yerel yönetimlere çok büyük görev düşüyor.
Filiz Kerestecioğlu - 18.12.2019
2020 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
HDP Grubu adına konuşan Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, bütçenin zenginler ve imtiyazlılar tarafından yapıldığını, bu nedenle de adaletsizlikleri ortadan kaldıran bir içeriğe sahip olmadığını ileri sürdü.
Filiz Kerestecioğlu - 11.12.2019
Rabia Naz Vatan'ın ölümünün araştırılması komisyonu toplandı
"Trafik kazasında daha ciddi iç organ lezyonları ve kırıklar beklerdik" HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Adli Tıp Kurumu raporunu eleştirerek, binanın eğimi, atlayış mesafesi, rüzgarın direnci gibi veriler bilinmeden, eksik bilgilere rağmen ölümün "yüksekten düşme" sonucunda gerçekleştiği kanısına varılmasının doğru olmadığını belirtti.
Filiz Kerestecioğlu - 27.11.2019
TBMM Genel Kurulu
HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, kadın yoksulluğuna karşı mücadele etmeden şiddetin önlenemeyeceğini belirterek, "İstanbul Sözleşmesi'ni etkin uygulamadan şiddet önlenemez.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Filiz Kerestecioğlu Haberleri | Filiz Kerestecioğlu Kimdir - Haberler - Filiz Kerestecioğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Filiz Kerestecioğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. HDP'li Kerestecioğlu: Adli yıl açmayı, bina kurdelesi kesip yargıyı da hep
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.9.2021 19:35:39. #1.15#

title