Ferizli L Tipi Cezaevi'nde Futbol Turnuvası

Ferizli L Tipi Cezaevi'nde Futbol Turnuvası

Sakarya'nın Ferizli İlçesindeki Ferizli L Tipi Cezaevi'de Kalan Tutuklu ve Hükümlüler, Gerçekleştirilen Futbol Turnuvası ve Açtıkları Sergi Vesilesiyle Yakınlarıyla Hasret Giderdi.

Ferizli L Tipi Cezaevi'nde Futbol Turnuvası

Sakarya'nın Ferizli ilçesindeki Ferizli L Tipi Cezaevi'de kalan tutuklu ve hükümlüler, gerçekleştirilen futbol turnuvası ve açtıkları sergi vesilesiyle yakınlarıyla hasret giderdi.

Ferizli L Tipi Cezaevi yönetimince, tutuklu ve hükümlülerin topluma geri kazandırılması ve sosyal hayata uyum sağlama sorunlarını en aza indirmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bilgisayar, resim, elektrikli ev aletleri bakım ve onarımı, arıcılık, takı tasarım, soğuk demircilik ve kaynak, doğalgaz kalorifer ateşciliği, kuaförlük ve muhasebe dallarında kurslar açılırken, cezaevinde kalan tutuklu ve hükümlülerin katılımıyla oluşturulan 53 takımın katıldığı futbol turnuvası gerçekleştirildi.

Turnuvanın final maçını gazeteciler ile tutuklu ve hükümlü yakınları da izledi. Cezaevi içindeki sahada yapılan final maçı A-7 koğuşu ile F-2 koğuşları arasında oynandı. Normal süresi 4-4 biten maçı, penaltılarda 6-5 galip bitiren A-7 koğuşu turnuvanın birinciliğini kazandı. Turnuva da E-11 koğuşu da üçüncü oldu. Yakınları, futbol vesilesiyle tutuklu ve hükümlülerle bir araya gelme imkanı bulmuş oldu.

Etkinlikler kapsamında, tutuklu ve hükümlülerin yaptıkları el işi ürünler ile resimlerinin yer aldığı bir de sergi açıldı. Sergiyi Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı, Adalet Komisyonu Başkanı Oğuz Çelik, hakimler ve savcılar da gezdi.

Futbol turnuvasında başarılı olan takımlara ve açılan kursları başarıyla bitiren tutuklu ve hükümlülere ödülleri sertifikaları verildi. Ardından düzenlenen konserde, tutuklu ve hükümlüler gönüllerince eğlendi.

Ferizli L Tipi Cezaevinde ayrıca, eğitim birimi öğretmenleri tarafından okuma yazma bilmeyen tutuklu ve hükümlülere yönelik birinci ve ikinci kademe okuma yazma kursları verildi. 12 tutuklu ve hükümlü de bu pazar ÖSS'ye girecek.

(İÇ-İÇ-OK-Y)

Kaynak: İHA