Fenerbahçe Teknik Direktörü Zıco'dan Açıklamalar

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Önlerindeki Zorlu Periyodu Herkesin Biraz Daha Fazla Fedakarlık Yapmasıyla Kolayca Aşabileceklerini Söyledi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zıco'dan Açıklamalar

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, önlerindeki zorlu periyodu herkesin biraz daha fazla fedakarlık yapmasıyla kolayca aşabileceklerini söyledi.

FB TV'deki "Zico ile Teknik Analiz" programında soruları yanıtlayan Zico, Fenerbahçe'nin önündeki maçlarda zorlanmaması için herkesin üzerine düşeni fazlasıyla yapması gerektiğini vurguladı. Önlerinde zorlu bir periyot olduğuna dikkat çeken Zico, "Bu periyottan rahat bir şekilde çıkmak için çalışmalıyız. Bu zorlu periyoda hazırız ve burada herkes biraz daha fedakarlık yapacak. Her maç ayrı bir stres ve maçlar arasındaki süre de kısa. Fedakarlık yaparak bu periyottan rahat bir şekilde çıkacak gücümüz var.

Bu tip periyotlarda sakatlık ve cezalar olabilir. O nedenle, oyuncularımız kendilerine iyi bakmalı ve saha içinde yapacakları hareketlere dikkat etmeli. Umarım böyle sıkıntılar yaşamayız" dedi.

Fenerbahçe'nin geldiği noktanın güzel yapılanma ve yapılan yatırımların sonucu olduğunu belirten Zico, "İyi sonuçlar kendiliğinden gelmez. Bu durumun altında yatan, yönetimin yatırımlarıdır. Getirdiği kaliteli futbolcular var. Bu durum, en baştan sona kadar başarılı bir çalışmanın ürünüdür. Futbolun meyvesi goldür ve en önemlisi gol atmasını bilmektir, ancak bunun yanında savunmayı da iyi bilmeniz gerekir. Benim futbol felsefemde risk alıp, atak yaparak gol bulmak yatar, ama savunma yapmayı bilmezseniz, attığınızdan fazlasını yer ve maçı kaybedersiniz" diye konuştu.

Fenerbahçe'nin, duran toplardan çok fazla gol bulmasını, oyuncuların kalitesine bağlayan Zico, duran topların en önemli silahları olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Elinizde Alex gibi bir silahınız varsa, bunu kesinlikle kullanmalısınız. Topun nereye gideceğini, arkadaşlarının saha içinde nerelere hareketleneceğini çok iyi kestiren Alex gibi bir silahınız varsa, bunu kullanmalısınız. İşin asıl sihri Alex'te diyebiliriz. Ayrıca, elinizdeki bu sihirli ayağı tamamlayan Aurelio, Deivid, Kezman gibi gidecekleri yerleri çok iyi bilen oyuncularla ve yapacağınız çalışmalarla işiniz kolaylaşır." Zico, şampiyonluk yolunda Fenerbahçe'nin çok fazla deplasman maçına çıkacak olmasının, kendilerine dezavantaj olacağı görüşünde olmadığını da belirterek, "Bizim için evimizde ya da deplasmanda oynamanın çok farkı yok. Öyle bir tecrübe yakaladık ki dışarıda oynamanın bize bir dezavantaj yaratacağını düşünmüyorum" diye konuştu.

Yarınki Kasımpaşa maçıyla ilgili görüşlerini de açıklayan Brezilyalı teknik adam, "Şampiyonluk yolunda ilerleyen takımlar, kendi evlerinde yapacağı maçları kesinlikle kazanmalıdır. Kasımpaşa karşısında istekli bir şekilde maça girip, 3 puanı koparmalıyız. Bu maçtaki istekli olma durumu, Konyaspor maçından farklı olmayacak. 3 puanı biz almalıyız" dedi.

(AC-OK-S)