Feldkamp: Transfer Yapacağımızdan Ümidim Var

Feldkamp: Transfer Yapacağımızdan Ümidim Var

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Transferde Geç Kaldıklarını, Ancak Ümidini Yitirmediğini Belirterek, 'Transfer Yapacağımızdan Ümidim Var, Olmasaydı Kötü Olurdu Zaten' Dedi.

Feldkamp: Transfer Yapacağımızdan Ümidim Var

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, transferde geç kaldıklarını, ancak ümidini yitirmediğini belirterek, ''Transfer yapacağımızdan ümidim var, olmasaydı kötü olurdu zaten'' dedi.

Feldkamp, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ile konuyu görüştüğünü belirterek, ''Ben de aynı şekilde Adnan Sezgin Bey'e 11 günümüz kaldığını söyledim, O'da 'Halledeceğiz' dedi'' ifadesini kullandı.

''Emre'de olduğu gibi, Ocak ayından itibaren takımla birlikte olabilecek, alışacak, onun gibi iyi oyuncular transfer etmek isterim'' diyen Feldkamp, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ancak her zaman istediğiniz gibi olmuyor. Yöneticiler de aynı şekilde düşünüyor, ama bir kulüp maddi durumlar nedeniyle oyuncu alamıyorsa teknik direktör beklemek zorunda.''

Alman teknik adam, ''Bugün ayrıca orta sahada tecrübeli, topu tutabilen, takıma nefes aldırabilen, tempoyu hızlandıran veya yavaşlatan bir tecrübeli oyuncunun eksikliğini hissettik. Bugün güzel oynayamadık ama çok mücadeleci oynadık. Bu şekilde galip geldiğimiz için çok memnunum. Böyle sert bir maçta da olsa takımımızın ayakta kalması, direnebilmesi çok güzel. Ama bunun yanı sıra oyun kurabilseydik, bir hoca olarak insan bunu istiyor. Bu tip maçlarda en çok dikkat etmeniz gereken, arkada çok adam tutmamız ve arkayı da sağlam tutmak gerekiyor. Hep arkaya baktım, harakiri yapmamak gerekir. Devamlı ileri gidip gol aramaktansa geriyi de sağlama almak lazım '' şeklinde konuştu.

Feldkamp, Sivasspor ile ilgili görüşünün sorulması üzerine de, ''Sivasspor ile daha çok ilgilenmek zorunda kalacağız'' yorumunda bulundu.