Fatih'te bulunan tarihi surlarda çökme meydana geldi

Fatih'te bulunan tarihi surlarda çökme meydana geldi

Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethettikten sonra cami yaptığı Ayasofya'nın 86 yıllık müze serüveninden sonra yeniden cami olarak hizmet vermesi gündemdeyken Fatih'te tarihi surlarda çökme meydana geldi.

15.07.2020 09:30 | Son Güncelleme: 15.07.2020 11:34

Karagümrük Mahallesi Kaleboyu Caddesi'nde tarihi surların bir bölümü gece saatlerinde çöktü. Surlardan kopan parçalarının bir bölümü yola düşerken, surun bir kısmı da arka kısımdaki yeşil alana savruldu.

CAN VE MAL KAYBI YOK

Çökme nedeniyle cadde trafiğe kapandı. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler yıkılan sur ve çevresine güvenlik şeridi çekerek önlem aldı. Caddenin kapalı olan bölümünde ekipler gelen araçları alternatif yollara yönlendirdi. Olayda herhangi bir can ve mal kaybı olmadığı öğrenildi.

Fatih'te tarihi surlarda çökme
Fatih'te tarihi surlarda çökme
Fatih'te tarihi surlarda çökme
Fatih'te bulunan tarihi surlarda çökme meydana geldi

Kaynak: DHA

Haber Yorumları (65)
VATANDAS: Oraya yapılan özel okulun giriş çıkış saatlerinde yaşanan araç yoğunluğu ve kullanılan yolun sura yakınlığı sebebiyle oluşan bir tablodur. Uzun süreli araçlı kullanımı tahribat yaratmıştır. Okul çıkışını bekleyen araçların çoğu sur alanına parklanma yapmaktadır. Hem velilerin hem de servis araçlarının yol güzergahı surun ters istikametinde mahalle yönüne verilmelidir aksi halde zarar tekrarlanacaktır. Kullanılan yol surlardan bir miktar daha geri çekilmelidir ya da araç trafiğine kapanmalıdır.
AHMET AK: Mahsus yıkmışlardır, seneye orası arazi olarak kayda geçer ve birisi satın alır, 1-2 yıl sonrada ticaret alanı yapılır, üstüne yapılsın AVM''ler gelsin paralar. . .
MR: Surun ustune mi yapacak? Nerede gordun ?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title