Eyüp'te Yazlık Otobüsle Turistik Geziye Büyük İlgi

Eyüp'te Yazlık Otobüsle Turistik Geziye Büyük İlgi

Eyüp Belediyesi'nin organize ettiği "Gezelim Görelim" projesiyle Eyüp'teki mahallelerde oturanlar, ilçede yapılan hizmetleri yerinde görerek, keyifli saatler geçirerek öğrenme şansını buluyor.

Eyüp'te Yazlık Otobüsle Turistik Geziye Büyük İlgi

Eyüplüler, geziyor, hizmeti yerinde görüyor.

Belediyenin Gezelim Görelim projesinin bu seferki konukları Eyüp Yeşilpınar Mahallesi sakinleriydi. Eyüp Belediyesi'nin yeni hazırlattığı Yazlık Gezelim Görelim otobüsü vatandaşlardan büyük ilgi gördük. İki katlı ve üstü açık olan otobüslerle Eyüp turu yapan Yeşilpınar Mahallesi sakinleri, tur sonunda Eyüp Belediyesi'ne geldiklerinde Başkanın misafiri oldular.

Başkan İsmail Kavuncu, burada yaptığı konuşmada, "4.5 yıllık hizmet süremizde Eyüp'te yaptığımız hizmetleri sizlerin gezip görmesi için bu projeyi başlattık. Sizlerin görüşleri bizim için çok önemli. Varsa eksiklerimiz, sizin arzu ve dilekleriniz öğrenelim istedik. Bu arada sadece İstanbul'un değil, tüm dünyanın gözde turistik bölgesi Piyer Loti Tepesi'nde de muhteşem Haliç manzarası eşliğinde keyifli bir an yaşatmaya çalıştık. Şimdi sizlerin fikirlerinizi bekliyorum" dedi. Geziye katılan mahalle sakinlerinin, Başkan Kavuncu'ya dilek ve istekleri oldu, ayrıca bu gezi için çok teşekkür ettiler.

Yeşilpınar Mahallesi sakinleri, Gezelim Görelim otobüsüyle, Vialand, Eyüp Sultan Camii, Silahtarağa Yeni Nikah Sarayı/Kültür Merkezi, Osmanlı Parkı Alibeyköy Spor Kompleksi ve Piyer Loti Tepesi'ni dolaştılar.

Bu arada Eyüp ilçesine bağlı mahallelerde oturanlar, her gün ücretsiz Boğaz Turu'na çıkabiliyor. Gezi için Beyaz Masa'ya müracaat eden Eyüplüler, gezi sonunda bir de Başkanla hatıra fotoğrafı çektiriyor.

Kaynak: Bültenler