Etimesgut'ta Başkan Yılmaz'dan Vatandaşlarla Kıraathane Sohbeti

Etimesgut'ta Başkan Yılmaz'dan Vatandaşlarla Kıraathane Sohbeti

Etimesgut Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz, Bir Kıraathanede Sabah Kahvaltısında Vatandaşlarla Bir Araya Geldi.

Etimesgut'ta Başkan Yılmaz'dan Vatandaşlarla Kıraathane Sohbeti

Etimesgut Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz, bir kıraathanede sabah kahvaltısında vatandaşlarla bir araya geldi.

Vatandaşları dinleyen Başkan Yılmaz, Etimesgut merkezde yapılan kent düzenlemesinin devam ettiğinin, sokaklara renkli bordür ve tretuar döşendiğinin altını çizdi. Mahalle sakinlerine bir de müjde veren Başkan Yılmaz, yıllardır tamamlanamayan Etimesgut Stadı'nın 2007 yılı sonuna tamamlanacağını kaydetti. Büyükşehir Belediyesi'nin teknik bir arıza nedeniyle stadı tamamlayamadığını belirten Yılmaz, stadın devrinin Etimesgut Belediyesi'ne geçtiğini kaydetti. Stadın tamamlandığında Etimesgut Belediye Spor'un

maçlarını bu statta oynayacağını söyleyen Başkan Yılmaz, stadyumun kenarına 5 katlı bir de spor tesisi yapılacağını belirtti.

Vatandaşların elektrik abonelikleri ile ilgili sorularını cevaplandıran Başkan Yılmaz, şu anda Etimesgut sınırları içinde bulunan yeni binaların aboneliklerinin gerçekleştirilemediğini, fakat BEDAŞ ve TEDAŞ yetkilileri ile yapılan görüşmeler sonrasında en kısa zamanda bir abonelik merkezinin Etimesgut sınırları içinde kurulacağını kaydetti.

Piyade Mahallesi'ne yapılan PTT dağıtım merkezindeki çalışmaların sürdüğünü kaydeden Başkan Yılmaz, vatandaşların başta abonelik olmak üzere işlemlerini buradan çözeceklerini söyledi. Yılmaz, Eryaman 2. Etap'a yapılan Sporcu Eğitim ve Performans Merkezi'nde de çalışmaların başladığını kaydetti. Başkan Serhat Kemal Yılmaz, ayrıca Dünya Ticaret ve Fuar Merkezi, İş ve Ticaret Merkezi, Kent Konseyi binası ve Zırhlı Birlikler Yolu ile ilgili de gelinen son noktalar hakkında mahalle sakinlerini bilgilendirdi.

(TS-MAY-SN-SN-Y)

Kaynak: İHA