Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Tutuklandı
Haberler » Güncel » Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Tutuklandı - Haber

Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Tutuklandı

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun da aralarında bulunduğu 7 vali, 1 vali yardımcısı, 3 kaymakam tutuklandı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası gözaltına alınan eski Valisi 'nun da aralarında bulunduğu 11 şüpheli çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

SABAH ADLİYEYE GETİRİLDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında 6 merkez valisi, bir vali yardımcısı ve 3 kaymakamında aralarında bulunduğu 11 şüpheli Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na sabah saatlerinde getirildi. İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu Savcısı tarafından ifadesi alınan aralarında Vali Mutlu'nun da bulunduğu 11 şüpheli tutuklama talebiyle Nöbetçi 3. Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.

SUÇLAMA, "TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELİĞİ"

Hakimlik, aralarında Vali Mutlu'nun da bulunduğu 11 şüphelinin "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan ayrı ayrı tutuklanmasına karar verdi.

TUTUKLANAN VALİ VE KAYMAKAMLARIN İSİMLERİ

Tutuklanan vali ve kaymakamların isimleri şöyle: Yusuf Yavaşcan, Nurullah Çakır, Necmettin Kalkan, Hüseyin Avni Mutlu, Haluk Nadir, Feyzullah Özcan, Fatih Şahin, Erdal Çakır, Birol Kurubal, Ahmet Aydın, Abdulkadir Demir.


Haber Videosu: Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Tutuklandı