Kısıtlamalara uymayan minibüsten 35 yolcu çıktı

Kısıtlamalara uymayan minibüsten 35 yolcu çıktı

İstanbul'da koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan yolcu kısıtlamasına uymayan bir minibüsten 35 yolcu çıktı. Kurallara uymayan minibüs şoförlerine 3 bin 284 TL ceza kesildi.

01.06.2020 10:55 | Son Güncelleme: 01.06.2020 12:33

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında toplu taşımalarda uygulanan yolcu kısıtlamasıyla ilgili İstanbul Esenyurt'ta denetimler gerçekleştirildi. Denetimlerde minibüslerin sosyal mesafe kuralını ve kısıtlamaları hiçe sayarak fazla yolcu aldığı tespit edildi. Minibüslerden birinde 35 yolcu olduğu görülürken, sürücülere 3 bin 284'er TL para cezası uygulandı.

MİNİBÜSLERDEN 30'AR YOLCU ÇIKTI

İstanbul Esenyurt Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bu sabah Mehterçeşme Mahallesi Cumhuriyet Caddesi'nden geçen yolcu minibüslerini durdurarak denetim yaptı. Durdurulan 3 minibüste en az 30'ar yolcu olduğu tespit edildi. 'Yarı yarıya' kuralı uyarınca 14 koltuğa 7 yolcu alması gereken minibüslerden birinde ise tam 35 yolcu olduğu belirlendi.

Kısıtlamalara uymayan minibüsten 35 yolcu çıktı

"KOSKACA ARAÇ 7 KİŞİ İLE Mİ SEFERE ÇIKSIN?"

Araçlara 3 bin 180, sürücülere ise fazla yolcu almak suçundan 104 TL olmak üzere 3 bin 284'er TL ceza kesildi. Bir minibüs şoförü, yağmur yağdığını, işlerine gitmek için uzun süreden bu yana çaresiz bekleyen yolcuları mağdur olmamaları için aldığını belirtirken, "Koskoca araç sadece 7 kişi ile mi sefere çıksın?" diye konuştu. Araçlardaki fazla yolcular polisler tarafından indirildi.

Kısıtlamalara uymayan minibüsten 35 yolcu çıktı
Kısıtlamalara uymayan minibüsten 35 yolcu çıktı

Kaynak: DHA

Haber Yorumları (12)
ONUR: vallai adam mantıklı konuştu adam beni ikna etti şahsen alan dolmuscuda hata varda bınen yolcuda hata yokmu onlarada yazsaydın ozaman
CABBAR: böle dolmuşculara müstehak 1 günde virüs bitti mi de dolduruyosun aracı daha düne kadar kimse sokaga çkmazken noldu ilaç mı bulduk aşı mı cıktı ne oldu ha
VATANDAŞ: herkes haklı virüs haksız kardeşim. . . . metroda yan yana oturanmı ararsın. . metroya maskesiz binenmi ararsın . minübüs te maske takmayanmı ararsın. . bu virüs yanlış millete çattı vesselam
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title