ERTUĞRUL KÜRKÇÜ HABERLERİ

Ertuğrul Kürkçü haber, Ertuğrul Kürkçü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ertuğrul Kürkçü

Ertuğrul Kürkçü

Doğum Yeri Bursa / Türkiye
Doğum Tarihi 5.5.1948

Ertuğrul Kürkçü Kimdir ?

Ertuğrul Kürkçü 5 Mayıs 1948 tarihinde Bursa'da doğan sosyalist aktivist, yayıncı ve yazar ve Mersin Milletvekilidir. 68 kuşağının önemli isimlerinden olan Kürkçü, 18 Ekim 1970'de Türkiye Devrimci Gençlik Dernekleri Federasyonu (DEV – GENÇ) Genel Başkanlığı'na seçildi. Mahir Çayan ve arkadaşlarının öldürüldüğü Kızıldere olayından sağ kurtulan tek kişi oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ertuğrul Kürkçü - 15.04.2021
Anayasa Mahkemesinin, HDP'nin kapatılması istemli iddianamenin iadesine ilişkin kararının gerekçesi yazıldı: (2)
Kararda, söz konusu eylemlerin bir kısmına iddianamede yer verilirken büyük bir kısmına iddianamede açıkça yer verilmeksizin, sadece bu eylemleri konu alan soruşturma ve kovuşturmalara atıfta bulunulduğuna işaret edildi. Böylece cumhuriyet başsavcılıklarınca yürütülen soruşturmalara ve mahkemelerce görülmekte olan kamu davalarına ilişkin dosya numaralarına yer verilerek ilgililer hakkında hangi suçtan dolayı soruşturma veya kovuşturma yapıldığının belirtilmesi yoluna gidildiği aktarıldı. Karara şöyle devam edildi: "Soruşturma ve kovuşturmalara ilişkin bu bilgilere listeler halinde iddianamede yer verilmesi, söz konusu soruşturma ve kovuşturmalara konu eylemlerin neler olduğunun belirlenmesini mümkün kılmadığı gibi bu eylemlerin mahkemece değerlendirilmesine de imkan tanımamaktadır. İddianamede, bu kişilerin Anayasa'nın 69. maddesi kapsamında olduğu ileri sürülen eylemlerinin somut olarak ne olduğu belirtilmeksizin ve eylemlerine ilişkin açıklama yapılmaksızın 800 üzerinde kamu davasına ve 5 binin üzerinde soruşturmaya konu suçtan bahsedilmiştir." Belirtilen yöntemin, neredeyse iddianamede yer verilen tüm kişiler yönünden ve bu kişilerin eylemlerinin çoğunluğu yönünden kullanıldığına dikkat çekilen kararda, bu yöntemin uygulanmasının örnekleri olarak Selahattin Demirtaş, Pervin Buldan ve Ertuğrul Kürkçü'ye isnat edilen eylemler gösterildi.
Ertuğrul Kürkçü - 31.03.2021
Anayasa Mahkemesi HDP'nin kapatılmasına ilişkin iddianamenin oy birliğiyle iadesi kararı verdi
HDP'li yöneticilerin PKK elebaşı Abdullah Öcalan'dan bahsederken "önder ve başkan" şeklinde ifadelerin kullanılması ve hiçbir HDP'linin "PKK terör örgütüdür" diyemediği de heyetin önüne konulan iddianamede hatırlatıldı. Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, HDP ile ilgili ön inceleme raporunu kurula sundu. Sunulan raporun yanı sıra iddianamede yer alan 47 ek klasör de yine üyelerin önünde yer aldı. İddianamede göze çarpan en önemli ifadelerden birisi de aralarında Selahattin Demirtaş, Sırrı Süreyya Önder, Sabahat Tuncel, Figen Yüksekdağ, Pervin Buldan, Sezai Temelli, Mithat Sancar, Meral Danış Beştaş, Nursel Aydoğan, Selma Irmak, Ertuğrul Kürkçü, Ayhan Bilgen, Leyla Zana ve Ahmet Türk'ün de aralarında bulunduğu 686 HDP'li için beş yıl süreyle siyaset yasağı talep edilmişti.
Ertuğrul Kürkçü - 28.03.2021
Haftanın tarihine bakış
1972- Ordu'nun Ünye ilçesindeki NATO Hava Üssü'nde görevli üç İngiliz teknisyenini 27 Mart'ta kaçıran Mahir Çayan ile dokuz arkadaşı, Tokat'ın Niksar ilçesine bağlı Kızıldere köyünde saklandıkları evde ölü ele geçirildi. Üç İngiliz de aynı evde ölü bulundu. Ertuğrul Kürkçü sağ yakalandı.
Ertuğrul Kürkçü - 08.01.2021
"Kobani olayları" davası sanıkları 26 Nisan 2021'de hakim karşısına çıkacak
HDP Genel Merkezi'nden iddianamede bahsedilen MKYK toplantısı ile ilgili karar defterinin ve ilgili tutanakların gönderilmesini ve toplantının nerede yapıldığının bildirilmesinin istenmesini kararlaştıran mahkeme, haklarında yakalama kararı bulunan şu sanıklar hakkında ise yokluğunda tutuklama kararı çıkarılmasına hükmetti: "Abdulselam Demirkıran, Ali Haytar Kaytan, Arife Köse, Ayfer Kordu, Aynur Aşan, Ayşe Tonguç, Azime Yılmaz, Bayram Yılmaz, Bergüzar Dumlu, Cemil Bayık, Ceylan Bağrıyanık, Cihan Ekin, Demir Çelik, Duran Kalkan, Elif Yıldırım, Emine Tekas, Emine Temel, Emrullah Cin, Engin Karaaslan, Enver Güngör, Ercan Arslan, Ertuğrul Kürkçü, Fatma Şenpınar, Fehman Hüseyin, Ferhat Aksu, Filis Arslan, Filiz Duman, Gönül Tepe, Güleser Törün, Gülten Alataş, Gülüşan Eksen, Gülüzar Tural, Güzel İmecik, Hacire Ateş, Hatice Altınışık, Hülya Oran, İsmail Özden, Kamuran Yüksek, Layika Gültekin, Leyla Söğüt Aydeniz, Mahmut Dora, Mazhar Öztürk, Mazlum Tekdağ, Mehmet Hatip Dicle, Mehmet Taş, Mehmet Tören, Menafi Bayazit, Mızgın Arı, Murat Karayılan, Mustafa Karasu, Muzaffer Ayata, Nazlı Taşpınar, Neşe Baltaş, Nihal Ay, Nuriye Kesbir, Remzi Kartal, Rıza Altun, Ruken Karagöz, Sabiha Onar, Sabri Ok, Salih Akdoğan, Salih Müslüm Muhammed, Salman Kurtulan, Sara Aktaş, Selma Irmak, Şenay Oruç, Ünal Ahmet Çelen, Yahya Figan, Yasemin Becerekli, Yurdusev Özsökmenler, Yusuf Koyuncu, Yüksel Baran, Zeynep Karaman, Zeynep Ölbeci, Zübeyir Aydar.
Ertuğrul Kürkçü - 07.01.2021
"Kobani iddianamesi" kabul edildi
İddianamede eski HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Şenoğlu ile Ayhan Bilgen, Sırrı Süreyya Önder, Ayla Akat Ata, Gültan Kışanak, Sebahat Tuncel, Emine Ayna, Ertuğrul Kürkçü, Mehmet Hatip Dicle ve terör örgütü PKK'nın firari elebaşıları Murat Karayılan, Cemil Bayık, Sabri Ok, Salih Müslüm ve Zübeyir Aydar da sanıklar arasında yer aldı.
Ertuğrul Kürkçü - 12.04.2020
Haftanın tarihine bakış
2011- YSK, Hatip Dicle, Leyla Zana, Sebahat Tuncel, Gültan Kışanak, Harun Özcan, Abdullah Kızılay, İsa Gürbüz, Çiçek Otlu, Mehmet Salih Yıldız, Ertuğrul Kürkçü, Nezir Sincar ve Şerafettin Efe'nin adaylıklarını, milletvekili seçilme yeterliliğini etkileyecek eski mahkumiyetleri bulunduğu gerekçesiyle iptal etti.
Ertuğrul Kürkçü - 11.03.2020
BBP Genel Başkanı Destici gündemi değerlendirdi Açıklaması
PKK terör örgütü için sol partilerin, derneklerin, vakıfların Türkiye karşıtlığı üzerine düzenlediği toplantılara bazı muhalefet partisi temsilcilerinin katıldığını iddia eden Destici, şunları kaydetti: "PKK terör örgütü ve Suriye'deki uzantıları PYD ve YPG, Türk devletine karşı açık bir savaş yürütüyor. Türkiye'deki bazı siyasi partiler bu durumu bile bile PKK ve uzantıları ile iş birliği yapmaktan bir türlü vazgeçmiyorlar. Geçtiğimiz cuma günü Berlin'de sol parti ve Rosa Luxemburg toplantısında kimler var? CHP'li Sezgin Tanrıkulu, HDP'li Mithat Sancar, HDP'li eski vekil Ertuğrul Kürkçü ve PKK'nın Suriye'deki üst düzey yetkililerinden İlham Ahmed aynı masada buluşuyorlar.
Ertuğrul Kürkçü - 08.01.2020
Demirtaş'ın yargılandığı dava
İddianame ile birleşmesine karar verilen 3 numaralı fezlekeye ilişkin savunma yapan Demirtaş, fezlekede Figen Yüksekdağ, Sırrı Süreyya Önder, Ertuğrul Kürkçü, Selma Irmak ve kendisine çeşitli yerlerde yaptığı konuşmalardan ötürü suçlamalar yöneltildiğini bildirdi.
Ertuğrul Kürkçü - 20.03.2019
CHP Antalya'da, Öcalan Sempatizanı Bir Aday Daha
SEÇİLEBİLECEK SIRADA SYKP ÜYESİ 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimde CHP'nin Antalya'daki adayları arasında Abdülbaki Karaağaç'tan sonra HDP kontenjanından bir kişinin daha Kepez ilçesi belediye meclisi üyesi adayları arasında olduğu ortaya çıktı. HDP'nin ittifak kurduğu Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloku içinde yer alan SYKP üyesi Mustafa İlhan, Kepez meclis üyeliği için CHP listesinde 11'inci sıradan aday gösterildi. HDP'nin kentte düzenlediği eylemlerde aktif bir isim olarak bilinen, sosyal medya paylaşımlarında HDP mitinglerine ve Öcalan fotoğraflarına yer veren SYKP üyesi Mustafa İlhan, seçilebilecek sırada yer alıyor. İlhan'ın üyesi olduğu bu partinin kurucu isimleri arasında halen HDP milletvekili olan Ertuğrul Kürkçü de bulunuyor.
Ertuğrul Kürkçü - 29.08.2018
Eski Hdp Milletvekili Kürkcü Hakkında "Zorla Getirme" Kararı
Eski HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkcü hakkında, terör soruşturması kapsamında 3 ayrı suçtan 23 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davada "zorla getirme" kararı çıkartıldı.
Ertuğrul Kürkçü - 23.06.2018
Hdp'li Buldan: Bu Ülkeye Artık Vereceğiniz Bir Şey Kalmadı
İzmir'deki Gündoğdu Meydanı'nda HDP mitingi için bir araya gelenler sık sık "İzmir için tercihimiz HDP", "Özgürlüğümüz için tercihimiz HDP" ve "Direne direne kazanacağız" sloganları attı. Saat 13.00 sıralarında meydanda toplanmaya başlayan partililer saat 16.00'ya kadar türküler eşliğinde halaylar çekti. Katılanlar, güneşli ve sıcak havaya karşın meydandan ayrılmadı. Daha sonra tek tek sahneye çıkan HDP İzmir milletvekilli adayları partilileri selamladı. İzmir'deki kalabalığa seslenen HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, bir özgürlük mücadelesi içerisinde olduklarını belirterek şöyle konuştu: "HDP bugün sağlam bir kaya gibi faşizmin yolunu kapatıyor.
Ertuğrul Kürkçü - 07.06.2018
Hdp'li Buldan: 24 Haziran'ın 1 Kasım'ı Olmayacak
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, İzmir İl Örgütü'nün Alsancak semtindeki Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlediği iftar yemeğine katıldı. Yemeğe HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, HDP İzmir milletvekili adayı Yalçın Yanık'ın yanı sıra birçok partili katıldı.
Ertuğrul Kürkçü - 21.05.2018
Hdp'de Milletvekillerinden 25'i Liste Dışı Kaldı
Listeye giremeyen milletvekilleri HDP'nin aday listesinde önemli değişikliklere gidilirken, milletvekillerinin önemli bir çoğunluğu yeniden aday gösterilmedi. HDP milletvekillerinden Sırrı Süreyya Önder, Ertuğrul Kürkçü, Mehmet Ali Aslan, Dilek Öcalan, Müslüm Doğan, Behçet Yıldırım, Mizgin Irgat, Çağlar Demirel, Ziya Pir, Sibel Yiğitalp, Nihat Akdoğan, Abdullah Zeydan, Celal Doğan, Ali Atalan, Erol Dora, Gülser Yıldırım, Dengir Mir Mehmet Fırat, Burcu Özkan, Kadri Yıldırım, Aycan İrmez, Adem Geveri, Nadir Yıldırım, Saadet Becerekli listede yer almadı.
Ertuğrul Kürkçü - 15.05.2018
TBMM Genel Kurulu
HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü de raporu benimsediklerini ifade ederek, hükümetin, rapordaki taleplerin gereğini yapmasını istedi.
Ertuğrul Kürkçü - 10.05.2018
Yetki Tasarısı TBMM Genel Kurulunda
TBMM Genel Kurulunda, 6771 sayılı Kanunla Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nda Yapılan Değişikliklere Uyum Sağlanması Amacıyla Çeşitli Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapılması Konusunda Yetki Kanunu Tasarısı'nın görüşmeleri sürüyor.
Ertuğrul Kürkçü - 10.05.2018
Yetki Kanunu Tasarısı Plan ve Bütçe Komisyonunda
CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, yetki kanunu tasarısı ile ilgili, "Devlet düzeni yeniden kurulacak.
Ertuğrul Kürkçü - 09.05.2018
Borçlara Yapılandırma, Emekliye İkramiye" Tasarısı Genel Kurulda
AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Türkiye'de ekonomi politikaları açısından da güçlü bir iktidar bulunduğunu belirterek, "Hiç kimsenin ekonomimize müdahale etmesine izin vermeyeceğiz.
Ertuğrul Kürkçü - 05.05.2018
Dha İstanbul Bülten - 1
Diyarbakır ile aynı anda Beşiktaş Abbasağa Parkı'nda düzenlenen aday tanıtımına HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, HDP İstanbul İl Başkanlığı yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.
Ertuğrul Kürkçü - 04.05.2018
Hdp Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı
Diyarbakır ile aynı anda Beşiktaş Abbasağa Parkı'nda düzenlenen aday tanıtımına HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, HDP İstanbul İl Başkanlığı yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.
Ertuğrul Kürkçü - 04.05.2018
Hdp Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı
Diyarbakır ile aynı anda Beşiktaş Abbasağa Parkı'nda düzenlenen aday tanıtımına HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, HDP İstanbul İl Başkanlığı yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.
Ertuğrul Kürkçü - 04.05.2018
Hdp Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı
Diyarbakır ile aynı anda Beşiktaş Abbasağa Parkı'nda düzenlenen aday tanıtımına HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, HDP İstanbul İl Başkanlığı yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.
Ertuğrul Kürkçü - 03.05.2018
TBMM Genel Kurulu
AK Parti Rize Milletvekili Hikmet Ayar, "1970'li yıllar çayın altın yıllarıdır.
Ertuğrul Kürkçü - 20.04.2018
Hdp'li Buldan'dan Suriye Eleştirisi
KÜRKÇÜ'NÜN VEKİL HEDEFİ HDP İzmir Miletvekili Ertuğrul Kürkçü ise 1 Kasım seçimlerinde TBMM'ye 59 HDP'li vekilin girdiğini, bunlardan 9'unun sürgünde, 10'unun ise cezaevinde olduğunu belirtti.
Ertuğrul Kürkçü - 19.04.2018
Hdp'li Buldan'dan Suriye Eleştirisi
KÜRKÇÜ'NÜN VEKİL HEDEFİ HDP İzmir Miletvekili Ertuğrul Kürkçü ise 1 Kasım seçimlerinde TBMM'ye 59 HDP'li vekilin girdiğini, bunlardan 9'unun sürgünde, 10'unun ise cezaevinde olduğunu belirtti.
Ertuğrul Kürkçü - 19.04.2018
Dha Yurt Bülteni-20
Afrin'den acı haber: 1 uzman çavuş şehit   Suriye'nin Afrin bölgesinde bir binada arama-tarama faaliyetleri sırasında teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Piyade Uzman Çavuş Taner Çobanoğlu, şehit oldu.  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terörislerden temizlenen Suriye'nin Afrin bölgesinden şehit haberi geldi. Bugün saat 15.10'da Afrin'e bağlı Dermeşkanlı Köyü'nde bir binada yapılan arama sırasında teröristler tarafından tuzaklanan bir el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu bölgeye Kayseri'de bulunan 1'inci Komando Tugay Komutanlığı'nden giden Piyade Uzman Çavuş Taner Çobanoğlu, şehit oldu. Acı haber şehidin Kayseri'de oturan eşi Yasemin Çobanoğlu ile Bursa'da oturan anne ve babasına askeri yetkililer tarafından bildirildi. Şehit Uzman Çavuş Çobanoğlu'nun, yarın Kayseri'deki evinin önünde helallik alınmasının ardından Bursa'da toprağa verileceği belirtildi.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ------------------------------- Şehidin evinden görüntüler -Türk bayrağından görüntüler -Sağlık ve polis ekiplerinden görüntüler SÜRE: 0.53 saniye,BOYUT: 100 MB Haber: Berktuğ ÖNCÜ/BURSA, ================================================ HDP'li Buldan'dan Suriye eleştirisi Türkiye büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, İzmir'de Kültürpark Fuar alanında halkla bir araya geldi. Burada halka seslenen Buldan, "İzmir'e Suriye'den sadece cenazeler geldi. Türkiye'nin her tarafına cenazelerin gittiğine tanıklık ettik. Kapılara giden tabuplar onları ilgilendirmedi. Kapılara giden tabutlardan rahatsızlık duymadılar. Onlar Suriye'de gençler yaşamını yitirirken, kapalı kapılar arkasında seçim hesapları yaptılar. 'Oyumuzu nasıl yükseltebiliriz, bu seçimden nasıl başarı elde edebiliriz' bunun hesabını yaptılar" dedi.  TBMM Başkanvekili ve HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, İzmir'de Kültürpark Fuar alanında halkla bir araya geldi. 24 Haziran seçimlerinin startını İzmir'den vermenin büyük bir coşkusunu yaşadıklarını ifade eden Pervin Buldan, HDP'nin, Türkiye'nin parlamentodaki üçüncü büyük partisi olduğunu söyledi. Buldan, "HDP Türkiye'de 6 milyon insanın oyunu verdiği bir parti. HDP kurulduğu günden beri Türkiye halklarına barışı, umudu, huzuru vadeden ve Türkiye'de bir arada yaşamanın garantisini veren bir Türkiye partisidir. O kadar zorlu ve zulüm altında bir çalışma yürütüyoruz ki, yaptığımız her faaliyeti zorbalıkla, şiddetle engellemeye çalışıyorlar" dedi. Türkiye halklarının yıllardır bu ülkeyi yönetenler tarafından hep zulümlerle  karşı karşıya bırakıldığını ileri süren Pervin Buldan, Kürtlerin faali meçhul cinayetlerle katledildiğini ancak  hiçbirinin bu ülkeyi yönetenler karşısında diz çökmediğini ve biat etmediğini belirtti. Bugün de Recep Tayyip Erdoğan karşısında da diz çökmeyeceklerini ve biat etmeyeceklerini söyleyen Buldan, "Biz Kenan Evren dönemlerini gören, Süleyman Demirel dönemlerini gören bir halkız. Biz, Tansu Çiller dönemlerinde işkencelere ve faali meçhul cinayetlere maruz kalan bir halkız. Biz bu dönem Suruç katliamını yaşayan bir halkız. Roboski'de katledilen annelerimizin acılarına tanıklık eden bir halkız" dedi.  'SENİ BAŞKAN YAPTIRMAYACAĞIZ' Artık bu ülkede bir kişinin burnunun kanamasına bile tahammüllerinin olmadığını vurgulayan Pervin Buldan, AK Parti döneminde, Tansu Çiller dönemini, Kenan Evren dönemini aratmayan katliamların yaşandığını iddia etti. Buldan, şunları söyledi: "AKP döneminde her türlü baskı, müdahale, tutuklamanın  yaşandığı bir dönemi yaşadık. AKP Hükümeti, bugün başta Kürtler olmak üzere Türkiye halklarına zulümden başka, zorbalıktan başka ve halkların siyasetini engellemekten başka bir şey yapmadılar. Cezaevlerinde rehin olarak tutulan milletvekili arkadaşlarımızın olduğunu kimse unutmasın. Hala belediyelerimize kayyumların atandığı ve belediye başkanlarımızın yerine o koltuklarda oturduklarını hiç kimse unutmasın. Bugün bile seçime 2 ay kala Osman Baydemir ile Selma Irmak'ın vekilliğinin düşürüldüğüne tanıklık ettik. Şuanda 9 milletvekilimiz cezaevinde rehin olarak tutulmakta. 11 milletvekilinin vekilliği düşürüldü. Korktukları HDP'nin siyasetidir. Selahattin Demirtaş'ın cezaevinde olmasının nedeni 'Seni başkan yaptırmayacağız' dediği içindir. Ama buradan bir kez daha söz veriyoruz halkımızla. Demirtaş'ın sözünü yerde bırakmayacağız. Buradan bize de diyoruz ki 'İnadına seni başkan yaptırmayacağız.'"  'HDP ZATEN SEÇİME HAZIR' 7 Haziran'da HDP'nin aldığı büyük başarının hazmedilemediğini ve Türkiye'nin 1 Kasım'da yeniden sandık başına gittiğini anımsatan Pervin Buldan, "HDP'yi barajın altında bırakmak için her türlü engellemeleri yaptılar. Medyayı bize kapattılar, sansür uyguladılar. Bugün itibari ile AKP-MHP koalisyonunun yaptığı ortaklık Kürk, kadın düşmanlığı üzerinden, Türkiye halklarına düşmanlık üzerinde kurulmış bir koalisyondur.  Bunu kimse yabana atmasın. Yeniden bir seçim kararı aldılar. 24 Haziran Türkiye siyaseti açısından kaderimizin değişeceği, yeni seçim tarihi ile karşı karşıyayız. 24 Haziran Türkiye açısından önemli bir fırsattır. Bu bir baskın seçimdir. Bu baskın seçimi yapmak zorunda kaldılar çünkü Türkiyeyi artık yönetemez duruma geldiler" dedi.  24 Haziran'ın öğrencilerinin üniversite sınavana gireceği tarih olduğunu fakat iktidarın bunu umursamadığını iddia eden Buldan, şunları söyledi: "Üniversiteli gençlerin sınava girmesi, gençlerin geleceği onların umurlarında değil. Sınava giriş tarihini ertelediler. Ancak Türkiye'de yaşayan gençlerin kaderini, yarınlara olan bakışlarını da ertelediler. Baskın seçim kararını alırken HDP'yi hazırlıksız olarak yakalayacaklarını sandılar. Ama görüyoruz, bugün ortada. İzmir halkı bunu gösterdi. İzmirli kadınlar, gençler gösterdi. HDP'nin seçim hazırlıkları yapmasına gerek yok, HDP zaten seçime hazır bir parti." 'KAPALI KAPILAR ARKASINDA HESAP YAPTILAR' Konuşmasının devamında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yürütülen Zeytin Dalı herakatına değinen Buldan, "Savaş politikaları ile bu ülkenin yönetilemeyeceğini anladılar. ve savaş politikaları ile oy kaybına uğradıklarının farkına vardılar. Çünkü bu ülkeyi yönetemediklerini anladıkları anda Suriye'ye gittiler, Afrin'e girdiler ve Türkiye toplumunu bir savaş ile başbaşa bıraktılar. Suriye'deki savaş sadece Kürtleri ilgilendiren bir savaş değil. Oraya atılan her bir bombanın, oraya sıkılan her bir kurşunun Türkiye toplumunun evine ve sofrasına düştüğünü biliyor. Bu savaş, Türkiye toplumunu yakından ilgilendiriyor. Suriye'ye başlatılan savaştan İzmir halkının kazanacağı bişey yok. İzmir'e Suriye'den sadece cenazeler geldi. Türkiye'nin her tarafına cenazelerin gittiğine tanıklık ettik. Kapılara giden tabuplar onları ilgilendirmedi. Kapılara giden tabutlardan rahatsızlık duymadılar. Onlar Suriye'de gençler yaşamını yitirirken, kapalı kapılar arkasında seçim hesapları yaptılar. 'Oyumuzu nasıl yükseltebiliriz, bu seçimden nasıl başarı elde edebiliriz' bunun hesabını yaptılar. Oysa Türkiye halkları bu savaştan büyük bir rahatsızlık duydu. Çünkü kapılara gelen cenazeler her birimizin yüreğini yaktı. Askeriyle, siviliyle, polisiyle, kim olursa olsun...Kaybettiğimiz her bir can, kaybettiğimiz her bir insan ya da o kaybedilen insanların annelerinin döktükleri gözyaşları, yüreklerinde hissettikleri acı, Türkiye toplumunu ilgilendiren bir acıdır." 'SANDIKLARA VE OYUNUZA SAHİP ÇIKIN' Türkiye'nin AK Part-MHP koalisyonuna mahkum  olmadığını söyleyen ve seçmenler ile partililerin sandığa sahipm çıkmasını isteyen Buldan, şunları söyledi: "Onlar her zaman olduğu gibi sçeim hileleri yapabilirler. Biz, sandıklarımıza sahip çıkarak, verdiğimiz oya sahip çıkarak kazanmasını biliyoruz. İlk defa böyle birşeyle karşılaşmayacağız. Yıllardır aynı hileleri yapıyorlar, aynı usulsüzlükleri uyguluyorlar. Ancak artık Türkiye halkı uyandı, her türlü önlemi ve tedbiri aldı. Bundan sonra onlara geçit yok. Bundan sonra onları sandığın dibine gömme vakti geldi. Onları tarihin çöp sepetine atma zamanı geldi. 25 Haziran sabahı, AKP'nin, Erdoğan'ın, Bahçeli'nin olmadığı bir Haziran sabahı olacak. Kimse karamsarlığa kapılmasın. Türkiye toplumu AKP'ye muhtaç değil. Türkiye toplumu AKP-MHP koalisyonuna mahkum değil. Türkiye'nin HDP'si var. Her türlü zorluğa karşı direnmesini bilen bir halkı var. Sizlere güveniyoruz." KÜKÇÜ'NÜN VEKİL HEDEFİ HDP İzmir Miletvekili Ertuğrul Kürkçü ise 1 Kasım seçimlerinde TBMM'ye 59 HDP'li vekilin girdiğini, bunlardan 9'unun sürgünde, 10'unun ise cezaevinde olduğunu belirtti.
Ertuğrul Kürkçü - 18.04.2018
AB Komisyonunun 2018 Türkiye Ülke Raporu
HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkcü, AB Komisyonunun Türkiye Raporuyla dağın fare doğurduğunu söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ertuğrul Kürkçü Haberleri | Ertuğrul Kürkçü Kimdir - Haberler - Ertuğrul Kürkçü haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ertuğrul Kürkçü kimdir, hayatı ve biyografisi. Anayasa Mahkemesinin, HDP'nin kapatılması istemli iddianamenin iadesine ilişkin ka
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 23:14:00. #1.16#

title