Erdoğan ve Esad, Halep Olimpiyat Stadı'nı Açtı

Erdoğan ve Esad, Halep Olimpiyat Stadı'nı Açtı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Halep Olimpiyat Stadı'nın Açılışını Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ile Birlikte Yaptı.

Erdoğan ve Esad, Halep Olimpiyat Stadı'nı Açtı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Halep Olimpiyat Stadı'nın açılışını Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ile birlikte yaptı.

Beşşar Esad ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 20.45'te stada gelerek açılışı, sembolik futbol toplarıyla yaptılar. Daha sonra tribünleri birlikte selamlayarak protokoldeki yerlerini aldılar.

Başbakan Erdoğan, açılış nedeniyle Fenerbahçe'nin Halep'in Al İttihad takımıyla yaptığı özel maçı eşi Emine Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ile birlikte izledi. Maçı Suriye Başbakanı ile çok sayıda Suriyeli bakan ve bürokrat da izledi.

Maç başlamadan önce Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Esad ile Erdoğan'a isimleri yazılı birer Fenerbahçe forması hediye etti.

Maç başlamadan önce çeşitli gösteriler yapıldı. Tribünler, Türkiye ve Suriye bayrakları ile donatıldı. Gösterilerin ardından sahaya çıkan Fenerbahçeli futbolcular, tribünlerdeki seyircilere çiçek attılar.

75 bin kişilik Halep Olimpiyat Stadı, şehrin Fenerbahçe'ye olan ilgisi nedeniyle maçtan önce doldu ve 10 binlerce seyirci dışarıda kaldı.

Yoğun izdiham nedeniyle Fenerbahçeli futbolcular ve yöneticiler stada yaklaşık 2 saat geç girdi. bu nedenle karşılammada geç başladı.

Sarı-lacivertli ekip, sakatlıkları süren Appiah, Lugano, Ümit ve Rüştü'den yoksun geldi.

Kaynak: AA