Enver Yücel Haberleri

Enver Yücel haber, Enver Yücel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Enver Yücel - 20.8.2020
Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Yücel: "MEB ve YÖK mükemmel bir iş çıkardı"
Bahçeşehir Uğur (BAU) Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, "Türkiye'nin pandemi döneminde verdiği eğitim ve öğretimi Almanya, İngiltere ve ABD gibi ülkelerin yaptığı uzaktan öğretimle mukayese ettiğimizde Türkiye çok iyiydi.
Enver Yücel - 17.8.2020
11 bin kilometre öteden geldiği Türkiye'de üniversiteyi birincilikle bitirdi
Pandemi nedeniyle mezuniyet törenine ülkesinden katılan Haji'nin diploması ve üniversite tarafından her yıl birincilere verilen üstün başarı simgesi "altın beyin", BAU Global Başkanı Enver Yücel ve Rektör Prof.
Enver Yücel - 24.7.2020
Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel: "Yapay zekaya hakim olanlar...
Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel: "Yapay zekaya hakim olanlar yarının dünyasına hakim olacaktır" "Üniversitede E-Mahkeme dönemini başlattık" "31 Ağustosta derslerin başlayacağını umuyoruz" BAU Global Başkanı ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim...
Enver Yücel - 22.7.2020
BAU Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi açıldı
BAU Global Başkanı Enver Yücel, Samsun'dan videokonferans sistemiyle katıldığı toplantıda, deniz, hava ve kara parçalarının ülkeler için ayrılamaz parçalar olduğunu söyledi.
Enver Yücel - 22.7.2020
Son Dakika | Cihat Yaycı: "Ege Denizi ve bölgesinin adı Türkçe olmalı"
Cihat Yaycı: "Ege Denizi ve bölgesinin adı Türkçe olmalı" Türkiye'de ilk; "Denizcilik ve Global Strateji Merkezi" açılıyor İSTANBUL - Bahçeşehir Üniversitesi Emekli Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı direktörlüğünde "Denizcilik ve Global Strateji Merkezi'ni açıyor. Türkiye'de ilk olacak merkezin tanıtım lansmanında konuşan Cihat Yaycı ayrıca Ege Denizi ve Bölgesi isimlerinin Türkçe olması gerektiğini söyleyerek, "Adalar Denizi ve Batı Anadolu" adlarını önerdi. Bahçeşehir Üniversitesi(BAU), Emekli Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı direktörlüğünde açacak olduğu Denizcilik ve Global Strateji Merkezi'nin tanıtım lansmanını gerçekleştirdi. Libya ile imzalanan Deniz Yetki Alanları Sınırlandırılması Mutabakatı'nın alt yapısını hazırlayan Emekli Tümamiral Cihat Yaycı, açılacak olan merkez ile Türkiye'de denizcilik alanında var olan bilgi boşluğunu doldurmayı ve tek bir alan ile sınırlı kalmayıp hukuk, siyaset ve uluslararası ilişkiler gibi kritik öneme sahip alanlarda analiz ve değerlendirmeler yaparak siyasi belgeleri oluşturmayı amaçlıyor. Merkez sadece Türkiye'ye değil, tüm dünya ülkelerine hem sivil hem de resmi denizcilik sektörüne hizmet vermeyi ve aynı zamanda da dış siyasete endeksli raporlar hazırlamayı hedefliyor. Üniversitenin Güney Kampüsünde düzenlenen lansmana BAU Rektörü Prof. Dr. Şirin Karedeniz, Emekli Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı ve basın mensuplarının yanısıra internetten canlı olarak da BAU Global Başkanı Enver Yücel, BAU Mütevelli Heyet Üyesi ve Devlet Eski Bakanı Burhan KARA da katılım sağladı.
Enver Yücel - 2.7.2020
SEY Vakfı, asgari ücretli 20 ailenin çocuğuna burs verecek
Semra & Enver Yücel adına kurulan SEY Vakfı, ailesi asgari ücretle geçimini sağlayan ailelerin anaokul ve ilkokul öğrencisi 20 çocuğuna burs verecek.
Enver Yücel - 29.6.2020
BM Genel Sekreter Yardımcısı Seth: "Küreselleşmeyle eşitsizlik çok daha büyüdü"
"Salgın sebebiyle 144 ülkeden 1,2 milyar öğrenci okula gidemedi" Bahçeşehir Üniversitesi Global Başkanı Enver Yücel de dünyanın herhangi bir yerinde bir olay patlak verdiği zaman bunun herkesi ilgilendirdiğini ifade ederek, Kovid-19 öncesi dünyanın bir daha geri gelmeyeceğini söyledi.
Enver Yücel - 23.6.2020
PISA Direktörü Schleicher: "Kovid-19 sürecinde 1,5 milyar öğrenci eğitimden mahrum kaldı"
Schleicher, pek çok yenilikçi öğrenme ortamının Türkiye'de ve dünyanın pek çok yerinde gördüklerini ifade ederek, pek çok okul ve öğretmenin, yeni teknolojileri geliştirebildiğini ve dünya genelinde, sürecin son derece iş birlikçi şekilde ilerlediğini söyledi. Kriz dönemlerinde okul sistemlerindeki eşitsiz koşulların çok daha zor hale gelebildiğine işaret eden Schleicher, "Kovid-19'den dolayı 1 yıl okul kaybı demek yüzde 7 ila 10 arasında bir öğrenme zamanını geriye bırakıyor. Online eğitim sistemlerinin olması, fiziksel anlamda okul da gerçekleştirilen ortam kadar sağlıklı olmuyor. Sanal kalıyor. Özellikle eğitimdeki resmi rakamlar ve idareciler, zamanlarının yüzde 50'sinden daha fazlasını mevcut düzenin ilerlemesi ve idamesi için harcadılar." ifadelerini kullandı. Schleicher, teknolojinin bu süreçte katkısının çok olduğunu ama öğretmenin yerini dolduramadığını aktararak, "Süreç, öğretmeni daha önemli hale getirdi. İnsan ve teknolojinin önemli bir kombinasyonunu bu kriz esnasında gördük. Kovid nesli yetiştiriyoruz. Teknoloji ile insanın kombine edildiği bir ortamda eğitime devam ediyoruz. Bu süreçte, öğretmenlerin 3'te 2'sinin bilgi ve tecrübesini, okul müfredatını teknolojiyle entegre edebildiğini gördük." dedi. Eğitim sisteminin Kovid-19 ve benzeri durumlarla başa çıkabilme becerisine sahip öğretmenler yetiştirmesi gerektiğine işaret eden Schleicher, şunları kaydetti: "Online kaynaklara erişim konusunda üniversiteler daha iyi noktadaydı. Okulların en zaman açılacağı konusunda birçok ülkenin farklı planları var. Bazı ülkeler eğitime yeniden başladı. Fakat, okulların kapanmasıyla virüsü kendimizden uzakta tuttuk demek söz konusu değil. Küçük öğrenciler için okul da fiziksel öğretim çok daha önemli. Büyük öğrenciler bir şekilde bu durumun üstesinden yine gelebiliyor. Ülkeler içerisinde bulundukları duruma bakarak, Kovid-19 ile mücadele becerilerine bakarak okulları açma yoluna gideceklerdir. Öğrencilerin etkileşim ve proje temelli eğitilmesi isteniyorsa sosyal mesafe işimizi güçleştiriyor." "Fatih projesi, tablet dağıtımı ve diğer projeler, uzaktan eğitim hakkında bir farkındalık yarattı" Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK) Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel ise öğretmenlerin yeni teknolojiler ile ders anlatımının, öğretmen paradigmalarının değişiminin sağlanabildiğinde, okulların çok rahat bir şekilde açılabileceğini söyledi.
Enver Yücel - 12.6.2020
Enver Yücel, ilham veren girişimciler listesinde ilk sırada yer aldı
BAU Global Başkanı ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK) Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, Ernst & Young (EY) Dünya Yılın Girişimcisi programındaki halk oylamasında ilham veren girişimciler listesinde ilk sırada yer aldı.
Enver Yücel - 19.5.2020
"Türkiye'de yılın girişimcisi seçilen Enver Yücel'den genç girişimcilere büyük destek"
"Türkiye'de yılın girişimcisi seçilen Enver Yücel'den genç girişimcilere büyük destek" Türk mühendisler tarafından geliştirilen, dünyanın ilk yapay zeka destekli video oyun koçluk programı olan SenpAI.GG, Eğitimci Enver Yücel'den yatırım aldı.
Enver Yücel - 29.4.2020
Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri için başvurular başladı
Açıklamada görüşlerine yer verilen Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, 2006 yılında açılan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri'nin, bugün Türkiye'nin dört bir yanında öğrenci yetiştirdiğini hatırlatarak, "Kurucumuz Enver Yücel'in vizyonuyla 2006 yılında açılan fen ve teknoloji liseleri şu anda Türkiye genelinde geleceğin bilim insanlarını, mühendis adaylarını yetiştiriyor.
Enver Yücel - 7.3.2020
Bahçeşehir Koleji: 85-54
Karşıyaka'da Europe Cup çeyrek finalindeki Kiev Basket deplasmanında sakatlanan Morgan ve sakatlığı süren Görkem ile U17 Milli Takım'daki Adem Bona forma giyemedi. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, protokol tribünde maçın ikinci yarısını Karşıyaka tişörtüyle izleyerek ev sahibi ekibe jest yaptı.
Enver Yücel - 23.2.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 7
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ----------------- -Kızak yarışmasından görüntü -Yarışan çiftler ile röportaj -Erciyes A.Ş. Başkanı Murat Cahid Cıngı ile röportaj -Genel detay Haber: Olcay DÜZGÜN-Kamera: Muhammed KISIR/KAYSERİ ================================ Hatay'a yeni üniversite müjdesini Enver Yücel verdi   Eğitimci Enver Yücel, Hatay'a üniversite kurulmasıyla ilgili çalışma içinde olduklarını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Enver Yücel Haberleri | Enver Yücel Kimdir - Haberler - Enver Yücel haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Enver Yücel kimdir, hayatı ve biyografisi. Enver Yücel: Yarının çocuklarına daha iyi bir eğitim verebilmek için mücadele edelim.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 21:01:07. #1.15#
title