EMİNE ÜLKER TARHAN HABERLERİ

Emine Ülker Tarhan haber, Emine Ülker Tarhan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Emine Ülker Tarhan

Emine Ülker Tarhan

Doğum Yeri Mersin / Türkiye
Doğum Tarihi 29.10.1963 - ...

Emine Ülker Tarhan Kimdir ?

29 Kasım 1963 tarihinde Mersin Tarsus‘ta doğmuştur. Girit göçmeni babasının adı Ali, annesinin adı Halise’dir. Emine Ülker Tarhan’ın gençliğinde lakabı Rapunzel‘di. Lise yıllarında lisanslı hentbol ve basketbol oyuncusu oldu. 1981 yılında başladığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini 1986 yılında bitirdi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Emine Ülker Tarhan - 06.08.2018
Kaset Komplosu" Davası
Mağdur ve müştekiler İddianamede Bekir Aksoy, Ahmet Hurşit Tolon, Bülent Dinmez, Deniz Baykal, İhsan Barutçu, Mehmet Ekici, Metin Çobanoğlu, Mehmet Taytak, Osman Çakır, Recai Yıldırım, Ahmet Deniz Bölükbaşı, Aydın Deliktaşlı, Can Baytok, Cüneyt Bayrak, Emine Ülker Tarhan, Feridun Pehlevan, Gülen Bayıllıoğlu, İbrahim Erkan Bayıllıoğlu, Kadir Özbek, Mustafa Cihan Paçacı, Nihat Ali Özcan, Süleyman Biroğul, Ümit Şafak ve Yusuf Ziya Yağmur ile MHP Genel Başkanlığı, mağdur ve müşteki olarak yer alıyor.
Emine Ülker Tarhan - 21.02.2018
Eski Yüksek Yargı Üyeleri Hakim Karşısında
Kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğine (YARSAV) örgüt talimatıyla üye olduğu iddiasının gerçeği yansıtmadığını ifade eden sanık Ramazan Bayrak, YARSAV'a, eski çalışma arkadaşı Ömer Faruk Eminağaoğlu'nun teklif ve ısrarıyla 2006'da kurucu üye olarak girdiğini, Emine Ülker Tarhan'ın başkanlığı döneminde yönetim kurulu üyesi olduğunu, Murat Arslan'ın başkanlığı döneminde ise dernekten ayrıldığını öne sürdü.
Emine Ülker Tarhan - 08.02.2018
Kaset Komplosu" Davasında Ara Karar
Buna göre, Deniz Baykal, Ahmet Hurşit Tolon, Emine Ülker Tarhan, Gülen Bayıllıoğlu, İbrahim Erkan Bayıllıoğlu, Mustafa Cihan Paçacı ve MHP Genel Başkanlığının davaya katılma taleplerinin kabulüne karar veren mahkeme, müştekiler Can Baytok, Nihat Ali Özcan ve Ümit Şafak'a duruşma günü tebliğ edilemediğinden yeni adreslerine davetiye çıkartılmasına hükmetti.
Emine Ülker Tarhan - 31.01.2018
Kaset Komplosu" Davası
Tunçay, Gezi Parkı eylemlerinden sonra "Çağdaş" isimli birini hem istihbaratın hem de terörle mücadele ekiplerinin takip ettiğini, bu kişinin bir buluşma yapacağının söylenmesi üzerine şahsı izlediğini söyledi. Tunçay, gittiği yerde terörle mücadele ekiplerini de görünce uzakta kaldığını ve yaklaşık 50 metre mesafedeki kadını Emine Ülker Tarhan'a benzettiğini, ancak Tarhan'ı takip etmediğini öne sürdü.
Emine Ülker Tarhan - 22.01.2018
Kaset Komplosu" Davası
Sanıklardan 118'inin FETÖ'nün kriptolu haberleşme programı ByLock kullandığı belirtilen iddianamede, Bekir Aksoy, Ahmet Hurşit Tolon, Bülent Dinmez, Deniz Baykal, İhsan Barutçu, Mehmet Ekici, Metin Çobanoğlu, Mehmet Taytak, Osman Çakır, Recai Yıldırım, Ahmet Deniz Bölükbaşı, Aydın Deliktaşlı, Can Baytok, Cüneyt Bayrak, Emine Ülker Tarhan, Feridun Pehlevan, Gülen Bayıllıoğlu, İbrahim Erkan Bayıllıoğlu, Kadir Özbek, Mustafa Cihan Paçacı, Nihat Ali Özcan, Süleyman Biroğul, Ümit Şafak ve Yusuf Ziya Yağmur ile MHP Genel Başkanlığı, mağdur ve müşteki olarak yer alıyor.
Emine Ülker Tarhan - 22.01.2018
Kaset Komplosu Davası" Başladı
Mağdur ve müştekiler İddianamede Bekir Aksoy, Ahmet Hurşit Tolon, Bülent Dinmez, Deniz Baykal, İhsan Barutçu, Mehmet Ekici, Metin Çobanoğlu, Mehmet Taytak, Osman Çakır, Recai Yıldırım, Ahmet Deniz Bölükbaşı, Aydın Deliktaşlı, Can Baytok, Cüneyt Bayrak, Emine Ülker Tarhan, Feridun Pehlevan, Gülen Bayıllıoğlu, İbrahim Erkan Bayıllıoğlu, Kadir Özbek, Mustafa Cihan Paçacı, Nihat Ali Özcan, Süleyman Biroğul, Ümit Şafak ve Yusuf Ziya Yağmur ile MHP Genel Başkanlığı, mağdur ve müşteki olarak yer alıyor.
Emine Ülker Tarhan - 21.01.2018
Kaset" Komplosu Davası Yarın Başlıyor
Mağdur ve müştekiler İddianamede Bekir Aksoy, Ahmet Hurşit Tolon, Bülent Dinmez, Deniz Baykal, İhsan Barutçu, Mehmet Ekici, Metin Çobanoğlu, Mehmet Taytak, Osman Çakır, Recai Yıldırım, Ahmet Deniz Bölükbaşı, Aydın Deliktaşlı, Can Baytok, Cüneyt Bayrak, Emine Ülker Tarhan, Feridun Pehlevan, Gülen Bayıllıoğlu, İbrahim Erkan Bayıllıoğlu, Kadir Özbek, Mustafa Cihan Paçacı, Nihat Ali Özcan, Süleyman Biroğul, Ümit Şafak ve Yusuf Ziya Yağmur ile MHP Genel Başkanlığı mağdur ve müşteki olarak yer aldı.
Emine Ülker Tarhan - 15.01.2018
Dha Yurt Bülteni - 1
Kuzey Irak'taki PKK'lı teröristlerden füzeli saldırı: 1 asker şehit, 3 asker yaralı (EK)1)ÇUKURCA ŞEHİDİ MEMLEKETİNE UĞURLANDIHakkari'nin Çukurca ilçesinde,PKK'lı teröristlerin Kuzey Irak'taki Kulika Dağı'ndan düzenledikleri saldırıda ensesine isabet eden şarapnel parçası ile yaralanan...
Emine Ülker Tarhan - 14.01.2018
Gebze'de Kentsel Dönüşüm Tepkisi
KOCAELİ'nin Gebze ilçesinde, Hürriyet ve Yavuz Sultan mahallelerinde yaşayan yaklaşık 3 bin kişi, Kentsel Dönüşüm projesine tepki göstererek yürüdü.
Emine Ülker Tarhan - 14.01.2018
Gebze'de Kentsel Dönüşüm Tepkisi
KOCAELİ'nin Gebze ilçesinde, Hürriyet ve Yavuz Sultan mahallelerinde yaşayan yaklaşık 3 bin kişi, Kentsel Dönüşüm projesine tepki göstererek yürüdü.
Emine Ülker Tarhan - 20.12.2017
Hüseyin Kurtoğlu Davasını Onayan Eski Yargıç Hakim Karşısında
YARSAV'a örgütün talimatıyla değil, eski YARSAV Başkanı Emine Ülker Tarhan'ın isteğiyle üye olduğunu savunan Meran, Tarhan ile aynı dairede çalıştıklarını, onun başkan seçilmesinin ardından isteğiyle üye olduğunu, kendisine uymadığını anlayarak birkaç ay sonra da üyelikten ayrıldığını savundu.
Emine Ülker Tarhan - 18.12.2017
Eski Yarsav Başkanı Arslan'ın Yargılandığı Dava
Eminağaoğlu, "Genel kurulda, seçime girerken arkadaşlarımızla bir bütünlük içinde hareket etmiştik. Seçilemeyince ben de arkadaşlarım da çok şaşırdık. Yönetim kuruluna seçilen arkadaşlarımız benim dışarıda kalmamın doğru olmadığını söyleyerek istifa edeceklerini bana ilettiler. Bunu söyleyenlerin başında Emine Ülker Tarhan vardı.
Emine Ülker Tarhan - 18.12.2017
Eski Yarsav Başkanı Arslan'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi
YARSAV'ın kurucusu Ömer Faruk Eminağaoğlu, mahkemede tanık olarak dinlenildi. 2009 yılındaki YARSAV Genel Kurulu'nda seçimi kaybettiğini aktaran Eminağaoğlu, "Seçime girerken arkadaşlarımızla bir bütünlük içinde seçime girmiştik. Seçimde aday olamadığımı görünce arkadaşlarım ve ben çok şaşırdık. Seçim sonucu açıklanınca yönetim kuruluna seçilen arkadaşlarımız benim dışarıda kalmamın doğru olmadığını söyleyerek istifa edeceklerini bana ilettiler. Bunu söyleyenlerin başında Emine Ülker Tarhan vardı.
Emine Ülker Tarhan - 29.11.2017
TBMM Genel Kurulu
Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, CHP'nin yerli otomobili itibarsızlaştırma gayreti içinde olduğunu belirterek, "CHP'nin biraz tarihten ders çıkarması gerektiğini düşünüyorum.
Emine Ülker Tarhan - 02.11.2017
Eski Yarsav Başkanı Arslan'ın Yargılanması
Mahkeme Başkanı Çatak'ın, eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu'nun "FETÖ'nün YARSAV'ı ele geçirdiği ve 2009 seçimini de bu yüzden kaybettiği" yönündeki açıklamasını sorması üzerine Arslan, "Kurucu Başkanımız Ömer Eminağaoğlu Bey'e muhalif olanların böyle bir çalışması olabilir ama o seçimde ben değil Emine Ülker Tarhan Hanım başkan oldu.
Emine Ülker Tarhan - 18.10.2017
CHP Kocaeli Milletvekili Tarhan Açıklaması
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, PTT Genel Müdürlüğünde onlarca kişinin danışman olarak çalıştırıldığını savunarak, "Bu tabloda görünen o ki PTT Genel Müdürlüğü içerisinde paralel bir yönetim oluşturulmuştur.
Emine Ülker Tarhan - 09.10.2017
Kaset" Komplosu İddianamesi Kabul Edildi
İddianamenin şüphelileri şunlar: "Fetullah Gülen, Osman Hi·lmi· Özdi·l, Ramazan Akyürek, Ömer Altıparmak, I·brahi·m Faruk Bayındır, Ayhan Falakalı, Recep Güven, Coşgun Çakar, Gürsel Aktepe, Lokman Kırcılı, Yurt Atayün, Hami· Güney, Muharrem Durmaz, Ali· Fuat Yılmazer, Zeki· Güven, Erol Demi·rhan, Ramazan Karakayalı, I·brahi·m Tuka, Cevheri· Güven, Yener Dönmez, Yunus Yazar, Sedat Zavar, I·lker Usta, Enes Çığci·, Ertan Arslan, Abdulhali·m Sönmez, Abdulvahi·t Tunçay, Abdül Köksal, Adem Çağlar, Adem Çoban, Adem Özyılmaz, Adi·l Bulat, Ahmet Ari·f Atak, Ahmet Kabaağaç, Ahmet Kalaycı, Ahmet Ümi·t Seçgi·n, Ahmet Yılmaz Eki·z, Akın Demi·rkıran, Aki·f Buyrukoğlu, Ali· Ağıllı, Ali· Arslantaş, Ali· Güler, Ali· I·hsan Tezcan, Ali· Osman Kayan, Ali· Özdoğan, Ali· Poyraz, Ari·f Tuncal, Aydın Altunkaya, Bahaddi·n Alaca, Bahti·yar Peşter, Bayram Ali· Deveci·oğlu, Bedri· Ünal, Uğur Eski·, Cebrai·l Cıcık, Abdullah Bayrak, Cemal Yörübulut, Cengi·z Söğüt, Ceyhan Berberoğlu, Davut Ersoy, Emrah Kanmaz, Emre Baykal, Erdal Argın, Erdal Çeti·nkaya, Erhan Sazi·l, Ersi·n Erdi·n, Yunus Hazar, Fati·h Aydın, Fati·h Doğan, Fati·h Taşpınar, Fati·h Ünen, Gökhan I·ldeş, Gürsel Gündüz, Hakan Kırdağ, Hali·l Adalı, Hamza Doğan, Harun Aydın, Harun Teke, Hasan Hüseyi·n Danacı, Hasan Uyar, Hayati· Başdağ, Hi·kmet Kopar, Hi·kmet Neci·oğlu, I·brahi·m Nuhoğlu, I·rfan Demi·r, I·zzet Yılmaz, Kaan Özyi·ği·t, Kürşat Şenol Yılmaz, Lati·f Harun Pi·şki·n, Levent Erkan, Mahmut Taşcı, Mehmet Aki·f Yılmaz, Mehmet Demi·rbi·lek, Mehmet Karateki·n, Mehmet Koçak, Memduh Tosun, Mesut Yılmaz, Meti·n Ugan, Muammer Acar, Muhammed I·kbal Kayaduman, Muhammed Mustafa Aksoy, Muhi·tti·n Kantemi·z, Murat Ahmetoğlu, Murat Akkuş, Murat Yöney, Musab Soyak, Mustafa Alpsar, Mustafa Alpteki·n, Mustafa Başer, Mustafa Çeli·k, Mustafa Edi·p Çakmak, Mustafa Koparan, Mustafa Süngü, Mustafa Tokmak, Nesli·han Şi·mşek, Ni·yazi· Gökgöz, Nuretti·n Sağdaş, Nurullah Altınel, Nurullah Karataş, Okan Ayteki·n, Osman Gülbel, Osman Karakuzu, Osman Oktay Ilıcan, Ömer Ayhan, Ömer Demi·r, Ömer Faruk Kartın, Özgür Öztürk, Özgür Türker, Recep I·nci·, Recep Şahi·n, Rüstem Ati·k, Sadık Akpınarlı, Sai·t Yi·rmi·beş, Sali·h Keski·nkılıç, Sali·m Doğan Zengi·n, Sami· Uslu, Selçuk Küçükaslan, Seli·m Yasdıbaş, Serkan Şahan, Serkan Yurtçu, Seyit Battal Kırşan, Sinan Altıparmak, Sinan Akkaya, Sinan Özdemir, Süleyman Bağlan, Şaban Albayrak, Şahin Çelik, Şemsettin Dündar, Şerif Yiğit, Şükrü Bahşı, Tahsin Durukan, Talha Ülkümen, Tamer Özbek, Taner Aydın, Timurtaş Kayacı, Tolga Güzeltaş, Tolgahan Baydar, Türkay Aydın, Ufuk Kaba, Üstün Yukarıkır, Kenan Peksoy, Yası·n Akgu¨n, Yası·n Subas¸ı, Yılmaz Angın, Yılmaz S¸ı·ms¸ek, Yı·gˆı·t Uyar, Yusuf Dagˆdelen, Yu¨cel Bı·lgı·c¸, Ahmet S¸entu¨rk, Sadedtı·n Akgu¨c¸, Hu¨seyı·n O¨zbı·lgı·n ve Tamer Bu¨lent Demı·rel." Mağdur ve müştekiler İddianamede Bekir Aksoy, Ahmet Hurşit Tolon, Bülent Dinmez, Deniz Baykal, İhsan Barutçu, Mehmet Ekici, Metin Çobanoğlu, Mehmet Taytak, Osman Çakır, Recai Yıldırım, Ahmet Deniz Bölükbaşı, Aydın Deliktaşlı, Can Baytok, Cüneyt Bayrak, Emine Ülker Tarhan, Feridun Pehlevan, Gülen Bayıllıoğlu, İbrahim Erkan Bayıllıoğlu, Kadir Özbek, Mustafa Cihan Paçacı, Nihat Ali Özcan, Süleyman Biroğul, Ümit Şafak ve Yusuf Ziya Yağmur ile MHP Genel Başkanlığı, mağdur ve müşteki olarak yer aldı.
Emine Ülker Tarhan - 28.09.2017
Kaset" Komplosu Soruşturması Tamamlandı
İddianamenin şüphelileri şunlar: "Fetullah Gülen, Osman Hi·lmi· Özdi·l, Ramazan Akyürek, Ömer Altıparmak, I·brahi·m Faruk Bayındır, Ayhan Falakalı, Recep Güven, Coşgun Çakar, Gürsel Aktepe, Lokman Kırcılı, Yurt Atayün, Hami· Güney, Muharrem Durmaz, Ali· Fuat Yılmazer, Zeki· Güven, Erol Demi·rhan, Ramazan Karakayalı, I·brahi·m Tuka, Cevheri· Güven, Yener Dönmez, Yunus Yazar, Sedat Zavar, I·lker Usta, Enes Çığci·, Ertan Arslan, Abdulhali·m Sönmez, Abdulvahi·t Tunçay, Abdül Köksal, Adem Çağlar, Adem Çoban, Adem Özyılmaz, Adi·l Bulat, Ahmet Ari·f Atak, Ahmet Kabaağaç, Ahmet Kalaycı, Ahmet Ümi·t Seçgi·n, Ahmet Yılmaz Eki·z, Akın Demi·rkıran, Aki·f Buyrukoğlu, Ali· Ağıllı, Ali· Arslantaş, Ali· Güler, Ali· I·hsan Tezcan, Ali· Osman Kayan, Ali· Özdoğan, Ali· Poyraz, Ari·f Tuncal, Aydın Altunkaya, Bahaddi·n Alaca, Bahti·yar Peşter, Bayram Ali· Deveci·oğlu, Bedri· Ünal, Uğur Eski·, Cebrai·l Cıcık, Abdullah Bayrak, Cemal Yörübulut, Cengi·z Söğüt, Ceyhan Berberoğlu, Davut Ersoy, Emrah Kanmaz, Emre Baykal, Erdal Argın, Erdal Çeti·nkaya, Erhan Sazi·l, Ersi·n Erdi·n, Yunus Hazar, Fati·h Aydın, Fati·h Doğan, Fati·h Taşpınar, Fati·h Ünen, Gökhan I·ldeş, Gürsel Gündüz, Hakan Kırdağ, Hali·l Adalı, Hamza Doğan, Harun Aydın, Harun Teke, Hasan Hüseyi·n Danacı, Hasan Uyar, Hayati· Başdağ, Hi·kmet Kopar, Hi·kmet Neci·oğlu, I·brahi·m Nuhoğlu, I·rfan Demi·r, I·zzet Yılmaz, Kaan Özyi·ği·t, Kürşat Şenol Yılmaz, Lati·f Harun Pi·şki·n, Levent Erkan, Mahmut Taşcı, Mehmet Aki·f Yılmaz, Mehmet Demi·rbi·lek, Mehmet Karateki·n, Mehmet Koçak, Memduh Tosun, Mesut Yılmaz, Meti·n Ugan, Muammer Acar, Muhammed I·kbal Kayaduman, Muhammed Mustafa Aksoy, Muhi·tti·n Kantemi·z, Murat Ahmetoğlu, Murat Akkuş, Murat Yöney, Musab Soyak, Mustafa Alpsar, Mustafa Alpteki·n, Mustafa Başer, Mustafa Çeli·k, Mustafa Edi·p Çakmak, Mustafa Koparan, Mustafa Süngü, Mustafa Tokmak, Nesli·han Şi·mşek, Ni·yazi· Gökgöz, Nuretti·n Sağdaş, Nurullah Altınel, Nurullah Karataş, Okan Ayteki·n, Osman Gülbel, Osman Karakuzu, Osman Oktay Ilıcan, Ömer Ayhan, Ömer Demi·r, Ömer Faruk Kartın, Özgür Öztürk, Özgür Türker, Recep I·nci·, Recep Şahi·n, Rüstem Ati·k, Sadık Akpınarlı, Sai·t Yi·rmi·beş, Sali·h Keski·nkılıç, Sali·m Doğan Zengi·n, Sami· Uslu, Selçuk Küçükaslan, Seli·m Yasdıbaş, Serkan Şahan, Serkan Yurtçu, Seyit Battal Kırşan, Sinan Altıparmak, Sinan Akkaya, Sinan Özdemir, Süleyman Bağlan, Şaban Albayrak, Şahin Çelik, Şemsettin Dündar, Şerif Yiğit, Şükrü Bahşı, Tahsin Durukan, Talha Ülkümen, Tamer Özbek, Taner Aydın, Timurtaş Kayacı, Tolga Güzeltaş, Tolgahan Baydar, Türkay Aydın, Ufuk Kaba, Üstün Yukarıkır, Kenan Peksoy, Yası·n Akgu¨n, Yası·n Subas¸ı, Yılmaz Angın, Yılmaz S¸ı·ms¸ek, Yı·gˆı·t Uyar, Yusuf Dagˆdelen, Yu¨cel Bı·lgı·c¸, Ahmet S¸entu¨rk, Sadedtı·n Akgu¨c¸, Hu¨seyı·n O¨zbı·lgı·n ve Tamer Bu¨lent Demı·rel." Mağdur ve müştekiler İddianamede, Bekir Aksoy, Ahmet Hurşit Tolon, Bülent Dinmez, Deniz Baykal, İhsan Barutçu, Mehmet Ekici, Metin Çobanoğlu, Mehmet Taytak, Osman Çakır, Recai Yıldırım, Ahmet Deniz Bölükbaşı, Aydın Deliktaşlı, Can Baytok, Cüneyt Bayrak, Emine Ülker Tarhan, Feridun Pehlevan, Gülen Bayıllıoğlu, İbrahim Erkan Bayıllıoğlu, Kadir Özbek, Mustafa Cihan Paçacı, Nihat Ali Özcan, Süleyman Biroğul, Ümit Şafak ve Yusuf Ziya Yağmur ile MHP Genel Başkanlığı, mağdur ve müşteki olarak yer aldı.
Emine Ülker Tarhan - 15.09.2017
Kapatılan Yarsav'ın Başkanı Arslan Hakkındaki Fetö Soruşturması Tamamlandı
FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in talimatıyla örgüt üyelerinin 2008'den itibaren YARSAV'a sızdığı, FETÖ yapılanmasında yer almayan YARSAV üyelerinin, örgütün YARSAV'da etkili olduğundan 15 Temmuz 2016'dan sonra haberdar oldukları ifade edilen iddianamede, Emine Ülker Tarhan'ın YARSAV'dan ayrılıp milletvekili seçilmesinin ardından YARSAV başkanlığına örgüt mensubu Arslan'ın seçildiği kaydedildi.
Emine Ülker Tarhan - 16.04.2016
CHP Heyetinden Mesob'a Ziyaret
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Parti Meclisi üyesi Hüsnü Süslü, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ile beraberindeki partili yöneticiler Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin'i ziyaret etti.
Emine Ülker Tarhan - 29.03.2016
AK Parti İl Başkanı Küreci Açıklaması
AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci, "CHP İl Teşkilatı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'ndan, Başbakanı'na, İçişleri Bakanı'ndan MİT Müsteşarı'na, bakanlarından valilerine kadar devletin tüm kurumlarının, teröre yardım ve yataklık ettiğini öne sürerek, suç duyurusunda bulunma ihaneti ve gafletinde bulunmuştur" dedi.Küreci, parti binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, AK Parti iktidarında yürütülen barış sürecinin kan, kaos ve terörden nemalanan birçok odak tarafından baltalanmak istediğini ifade etti.Bazı kişilerin "AK Parti yıkılsın da ne olursa olsun" fikriyle çalıştığını belirten Küreci, "CHP İl Teşkilatı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'ndan, Başbakanı'na, İçişleri Bakanı'ndan MİT Müsteşarı'na, bakanlarından valilerine kadar devletin tüm kurumlarının, teröre yardım ve yataklık ettiğini öne sürerek suç duyurusunda bulunma ihaneti ve gafletinde bulunmuştur" dedi.AK Parti'nin terörü bitirmek için her türlü çabayı gösterdiğini vurgulayan Küreci, "AK Parti iktidarları ve teşkilatları, Türkiye Cumhuriyeti'nde terörü bitirmek, kan akmasını durdurmak için her türlü çabayı göstermiş ve göstermeye de devam etmektedir. Bugüne kadar hiçbir siyasi partinin cesaret edemediğine cesaret ederek, terörün bitmesi için ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda ortaya koyduğu açılım politikalarıyla Cumhuriyet tarihinde görülmemiş hak ve özgürlükleri bölge insanına sunmuştur" diye konuştu.Türkiye Cumhuriyeti tarihinin hiçbir döneminde görülmemiş kararlılıkla PKK terör örgütüne yönelik operasyonlara başlandığını hatırlatan Küreci, terör örgütüne tarihinin en büyük tahribatının yapıldığını, bugün PKK'nın en zor günlerini yaşadığını söyledi. Çözüm sürecini bitirmek isteyenlerin operasyonları "Devlet katliam yapıyor" diyerek durdurmak istediğini vurgulayan Küreci, şöyle devam etti: "Çünkü tek bir dertleri var o da iktidar olmak. Terörmüş, insanlar ölüyormuş hiç ama hiç umurlarında değil. Her şey apaçık ortadayken yapılan her türlü çaba ve mücadele ortadayken CHP İl Teşkilatının yapmış olduğu bu suç duyurusu, ancak ve ancak PKK'ya yarar sağlar. Apaçık utanmadan şunu demek istiyorlar: 'Türkiye Cumhuriyeti Devleti teröristtir' . Biz bunu kabul edemeyiz. Emanet oylarla Türkiye Büyük Millet Meclisine soktukları terör işbirlikçisi HDP ile kol kola olanlar, bugün ne gariptir ki bizleri terörü desteklemek, yardım ve yataklıkla suçluyorlar." CHP'ye HDP eleştirisi Küreci, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ün de 7 Haziran seçimlerinden sonra "HDP'ye destek vermek hataydı" dediğini belirterek, şöyle konuştu: "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 21 Ekim 2013 tarihinde bir gazeteye yaptığı röportajda 'Dağdaki adam gelip siyaset yapacaksa onun yolunu açacaksın' diyor. Bizler teröriste 'Silahı bırak, ülkeyi terk et' derken Kılıçdaroğlu Meclis'e davet ediyor. 17 Ocak 2013'de CHP eski milletvekili Hüseyin Aygün Paris'te öldürülen PKK'lı Sakine Cansız'ın ailesine taziye ziyaretinde bulunuyor. Açıkça teröristi destekliyor. Hüseyin Aygün'e suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorlar mı?. 21 Ekim 2014'te CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Üniversitesinde bir konferansta 'YPG bizim için terör örgütü değildir' diyor. 12 Kasım 2015 CHP'li Mehmet Bekaroğlu, PKK operasyonlarının hukuk dışı olduğunu sosyal medyadan tüm dünyaya duyurmuştur. Ülkeyi bölen, gençleri katleden örgüte yapılan operasyonlara 'Hukuk dışı' demek, teröre destek değil midir? CHP'nin eski milletvekillerinden ve Anadolu Partisinin Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan 7 Haziran seçimleri öncesinde, CHP'nin Güneydoğu'da HDP'yi desteklediğini savunuyor.
Emine Ülker Tarhan - 26.01.2016
CHP Milletvekili Tarhan: Enflasyon Uçuyor, Hükümet Seyderiyor
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, enflasyon konusunda hükümete eleştirerek, çift haneli rakamların Türkiye’yi 20 yıl geriye götürebileceğini söyledi.
Emine Ülker Tarhan - 14.01.2016
CHP Kocaeli Milletvekili Tarhan Açıklaması
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, "Bize göre 'yerli otomobil' projesi, siyasi bir seçim projesiydi.
Emine Ülker Tarhan - 20.12.2015
Kapanma Kararı Alan Anadolu Partisi'nin Genel Başkanı Tarhan Açıklaması
Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, partinin kapatılmasına yönelik aldıkları kararla ilgili, "Bir tabela partisi olarak devam etmenin anlamı yoktu.
Emine Ülker Tarhan - 19.12.2015
Anadolu Partisi Kapanma Kararı Aldı
Emine Ülker Tarhan’ın Genel Başkanlığını yaptığı Anadolu Partisi kapanma kararı aldı.
Emine Ülker Tarhan - 17.12.2015
Anadolu Partisi "Kapanmayı" Konuşacak
Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan başkanlığında, yarın toplanacak kurucular kurulu üyelerinin, "partinin kapatılması" kararı alması bekleniyor.
Emine Ülker Tarhan - 17.10.2015
CHP Milletvekili Tarhan: Emniyeti Bir Hafta Önce Işid Konusunda Uyardım
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Ankara’daki bombalı terör saldırısından bir hafta önce, yoksul çocukların IŞİD’e katılmasıyla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Gene Müdürlüğü'ne uyardığını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Emine Ülker Tarhan Haberleri | Emine Ülker Tarhan Kimdir - Haberler - Emine Ülker Tarhan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Emine Ülker Tarhan kimdir, hayatı ve biyografisi. Otomotiv sektörü için acil eylem planı hazırlansın.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 16.1.2021 09:43:05. #1.14#
title