Emek Sineması Yeniden" Sergisi Açıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Emek Sineması Yeniden" Sergisi Açıldı

AA - Haberler | Kültür Sanat
Emek Sineması Yeniden

Emek Sanat ve Kültür Vakfı (ESKV) tarafından 54. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında düzenlenen "Emek Sineması Yeniden" sergisi sanatseverlerle buluştu.

Emek Sanat ve Kültür Vakfı (ESKV) tarafından 54. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında düzenlenen "Emek Sineması Yeniden" sergisi sanatseverlerle buluştu.

Emek Sineması'nın hikayesini özel bir konseptle anlatan sergi, Antalya Kültür Merkezi'nde açıldı.

ESKV Genel Müdürü Remzi Buharalı AA muhabirine yaptığı açıklamada, festivalin sergi için önemli bir platform olduğunu söyledi.

Emek Sineması'nın tarihi süreçte çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Buharalı, "Sergiyi sanatseverler ve sinema camiasından saygıdeğer isimlerle buluşturmaktan dolayı çok mutluyuz. Emek Sineması, ülkemizin, Beyoğlu'nun sinema alanında çok değerli bir salonu. Tarihi süreçte de çok önemli bir yere sahip olan bu sinemamızın yeniden hayata geçirilmesi çok kıymetli." diye konuştu.

Buharalı, Emek Sineması'nın insanların hafızasında çok güzel bir yere sahip olduğuna işaret ederek, "Grand Pera'nın içinde 8 tane sinema salonu, 150 kişilik bir tiyatro salonu ve Türkiye'de 21. şubesini açan Madame Tussouds balmumu heykel müzesi var. Aynı zamanda Emek Sineması, Beyoğlu'nda kültür sanat ruhunun yeniden canlanması için mihenk taşlarından biridir. Bunun gibi mekanların yeni nesillere sağlıklı bir şekilde taşınması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 85 fotoğrafın yer aldığı "Emek Sineması Yeniden" sergisinin açılışına, Engin Çağlar, Suzan Avcı ve Bulut Aras gibi sanatçılar da katıldı.

Mimari fotoğraf alanındaki çalışmalarıyla bilinen Cemal Emden ve restorasyondaki mimarların çektiği fotoğraflardan oluşan sergi, festival boyunca ziyaret edilebilecek.

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title