Haberler

Polisan'dan Iı. İstanbul Karbon Zirvesine 'Altın' Değerinde Destek

Güncelleme:

Polisan Holding, 2 – 3 Nisan tarihlerinde düzenlenen II. İstanbul Karbon Zirvesi'ne Altın Sponsor olarak katılarak bu yıl da desteğini sürdürdü.


Polisan Holding, global çaptaki emisyon azaltım politikaları, ülkelerdeki yasal düzenlemeler ve karbon piyasası hakkında birbirinden önemli oturumların gerçekleştirildiği II. İstanbul Karbon Zirvesi'nde altın sponsor olarak destek sağladı.

Polisan Holding Kalite ve Çevre Müdürü Dilek Sarıaslan, pazarda en çok satan ürünlerinden seçim yapıp, LCA (Ürün Yaşam Döngüsü Değerlendirmeleri) çalışmaları yürüterek çevresel bazda ürün sorumluluğunu yerine getirdiklerini belirterek, tarafsız doğrulayıcılar tarafından onaylanan LCA çalışmaları sonucu ortaya çıkan çevresel etkileri, uluslararası geçerliliği olan EPD (Çevresel Ürün Beyanı) Belgeleri ile şeffaflık politikası güderek beyan edeceklerini bildirdi.

Zirvede, global çaptaki emisyon azaltım politikaları, ülkelerdeki yasal düzenlemeler ve karbon piyasası hakkında çok sayıda oturum gerçekleştirilirken, ülkelerin sera gazı emisyonları ve azaltım hedefleri vurgulandı. Zirvede ayrıca, Türkiye'de de yasal otoritenin yürütmekte olduğu sera gazları izleme, takip ve raporlama çalışmaları sonucunda ülke seramızın fotoğrafı çekilerek emisyon azaltımı yönünde gerçekçi hedefler konulması da amaçlandı. Bu bağlamda Polisan, küresel iklim değişikliği konusunda sanayici olarak üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeye çalışıyor.

"Çevresel bazda ürün sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz"

Polisan Holding Kalite ve Çevre Müdürü Dilek Sarıaslan, konuya ilişkin değerlendirmesinde Polisan Boya olarak pazarda en çok satan ürünlerimizden seçim yapıp, LCA çalışmaları yürüterek çevresel bazda ürün sorumluluğumuzu yerine getirdiklerini söyledi.

Sarıaslan, şöyle devam etti:

"Söz konusu ürünlerimizde, kullandığımız hammaddelerden başlayarak ürünün bertarafına kadar olan süreçlerdeki karbon ayak izimiz, ozon tabakası incelmesine olası etkilerimiz, emisyonlarımızın yarattığı asit etkisi, fosil ve fosil olmayan kaynakların tüketimi, su tüketimi gibi çevresel etkiler değerlendirilmiş ve iyileştirme potansiyeli olan noktalarımız saptanmıştır."

Dilek Sarıaslan ayrıca, tarafsız doğrulayıcılar tarafından onaylanan LCA çalışmaları sonucu ortaya çıkan çevresel etkileri, uluslararası geçerliliği olan EPD Belgeleri ile şeffaflık politikası güderek beyan edeceklerini de belirtti.

2012'den bu yana karbon ayak izi hesaplıyor

Polisan Holding iştirakleri arasında bulunan Polisan Boya, Polisan Kimya ve Poliport Kimya şirketlerinde 2012 yılından itibaren kurumsal karbon ayak izi hesaplamaları, raporlamaları yapılırken, karbon emisyonu azaltımı yönünde de bir dizi çalışma yürütülüyor. Ayrıca, kurumsal karbon ayak izi takiplerinin bir adım üstüne çıkarak, sürdürülebilirlik kapsamındaki çalışmalarını ürün seviyesine taşıyor.

Kaynak: Bültenler / Ekonomi

İstanbul Polisan Ekonomi Haberler

İzmir'de alevler saatlerdir söndürülemiyor! 1 mahallenin tahliyesine başlandı

İzmir'de alevler saatlerdir söndürülemiyor! 1 mahallenin tahliyesine başlandı

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Bakmadan Geçme

19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Fenerbahçe Hull City maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Fenerbahçe Hull City maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Galatasaray Trencin maçı ilk 11'i! Galatasaray'ın Trencin maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Fenerbahçe Hull City maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Hull City maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title