"Irak Petrol ve Doğalgaz Sektörü'ndeki Fırsatlar ve Türkiye-İngiltere İşbirliği" Semineri - Haberler
Haberi Paylaş

"Irak Petrol ve Doğalgaz Sektörü'ndeki Fırsatlar ve Türkiye-İngiltere İşbirliği" Semineri

AA - Ekonomi
'Irak Petrol ve Doğalgaz Sektörü'ndeki Fırsatlar ve Türkiye-İngiltere İşbirliği' Semineri

İngiltere Ticaret ve Yatırım Ajansı'nin (UKTI) desteklediği, "Irak Petrol ve Doğalgaz Sektörü'ndeki Fırsatlar ve Türkiye-İngiltere İşbirliği" başlıklı "Caspian Gas Forum" açılış semineri yarın Çırağan Kempinski Otel'de düzenlenecek.

İngiltere Ticaret ve Yatırım Ajansı'nin (UKTI) desteklediği, "Irak Petrol ve Doğalgaz Sektörü'ndeki Fırsatlar ve Türkiye- İngiltere İşbirliği" başlıklı "Caspian Gas Forum" açılış semineri yarın Çırağan Kempinski Otel'de düzenlenecek.

İngiltere Başkonsolosluğu açıklamasına göre, seminerde Irak'taki ticari ortaklıklarla ilgili gelişmeler ve İngiltere- Türkiye işbirliğiyle yürütülebilecek ortak projelere yönelik bölgedeki fırsatlar ele alınacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sefa Sadık Aytekin ve Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Tabii Kaynaklar Bakanı H.E. Ashti Hawrami'nin konuşmacı olarak katılacağı seminerde, güncel tahmini üretim hedefleri, Irak hidrokarbonlarına yönelik muhtemel global talep ve halihazırda Irak'ta faaliyet gösteren veya bu pazara girmeyi hedefleyen firmaları ilgilendiren vergilendirme başlıkları masaya yatırılacak.

Konuşmacılar arasında İngiltere Ticaret ve Yatırım Ajansı İcra Kurulu Üyesi ve Stratejik Ticaret Direktörü Edward Oakden, Irak Parlamentosu Danışmanı Luay J. Al-Khatteeb ve Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Danışmanı Michael Howard da yer alacak.

Muhabir: Sümeyye Dalkılınç

Yayıncı: Affan Kulunyar - İSTANBUL

AA / Ekonomi

Kempinski Otel İngiltere Türkiye Irak Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title