Ekonomi Bakanı Zeybekci Açıklaması

Ekonomi Bakanı Zeybekci Açıklaması

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, terörle mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini belirterek, "Birileri bir yerlerden çıkıyor ve 'diyalog' diyor.

Ekonomi Bakanı Zeybekci Açıklaması

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, terörle mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini belirterek, "Birileri bir yerlerden çıkıyor ve 'diyalog' diyor. Artık diyalog miyalog yok kardeşim. O silah ellerinde olduğu sürece kökü kazınıncaya kadar, diplerine kezzap dökülene kadar devam" dedi.


3. Sanayi Sitesi esnafının düzenlediği hayır yemeğine katılan Zeybekci, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe'yi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı makamında ziyaret etti.


Zeybekci, daha sonra Vildan-Ömer Arkış çiftinin nikah şahitliğini yaptı.


Ardından AK Parti Denizli İl Başkanlığının "İl Danışma Toplantısı"na katılan Zeybekci, burada yaptığı konuşmada, terörle mücadelenin kararlılıkla süreceğini vurguladı.


Zeybekci, terörle mücadelenin sürdüğü bölgeden gelen şehit haberlerinde büyük üzüntü duyduğunu aktararak, şehit olan güvenlik güçlerine Allah'tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diledi.


"Ne pahasına olursa olsun bu ülkeyi böldürmeyeceğiz, bu bayrağı indirmeyeceğiz" diyen Zeybekci, konuşmasını şöyle sürdürdü:


"Birileri bir yerlerden çıkıyor ve 'diyalog' diyor. Artık diyalog miyalog yok kardeşim. O silah ellerinde olduğu sürece kökü kazınıncaya kadar, diplerine kezzap dökülene kadar devam. Terör bu ülkenin gündeminden en kısa sürede çıkacak. Kardeşi kardeşi düşürmeye çalışan, benim Kürt kardeşimin de düşmanı, eli kanlı, ruhu vicdanı ve aklı satılmış bu hainler temizlenecek inşallah. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın."


"Yüreğim soğuyor"


Nihat Zeybekci, milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırıldığını anımsatarak, bazı HDP'li milletvekillerinin terörle mücadelenin sürdüğü bölgedeki vatandaşları ziyaretinde tepkilerle karşılaştığına işaret edip, "Şimdi görüyorum, yüreğim soğuyor. Gidiyorlar Diyarbakır'da, Sur'da ziyarete. Benim Kürt kardeşimden cevabı alıyorlar. 'Ne yüzle geliyorsun buraya sen hain?' diyorlar ya. 'Ağzına sağlık aslanım' diyorum. İnşallah onlar mahkemelerde bu milletin hukukuna adaletine teslim olacaklar, hesaplarını verecekler" ifadelerini kullandı.


Partiye katılışı ve belediye başkanı olma sürecinden de bahseden Zeybekci, 2004 yılında AK Parti'den kendisine Denizli Belediye Başkanı adayı olması yönünde teklif geldiğini, işlerinin yoğunluğu nedeniyle bunu kabul etmediğini fakat devreye AK Parti'nin Kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın girmesinin ardından görevi kabul ettiğini hatırlattı.

Kaynak: AA