Haberler

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, çocuklara sahip çıkmanın önemini vurguladı

Güncelleme:

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Karatay ilçesindeki bir okulun açılış töreninde yaptığı konuşmada, çocuklara sahip çıkmanın ve gelecek kuşakları yetiştirmenin önemini vurguladı. Ayrıca, Türkçenin dört beceriyi mükemmel düzeyde kullanabilen bir nesil yetiştirme hedeflerini de paylaştı.

'BU YILIN ANA TEMASI ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKMAK'

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, kentteki son açılışını Karatay ilçesinde gerçekleştirdi. 23 Nisan İmam Hatip Ortaokulu'nda 30 halı sahanın toplu açılış törenine katılan Bakan Tekin, "Bu dönem okullar başlarken, yeni eğitim- öğretim yılının başlangıcıyla ilgili önemli kararlar aldık. Bu yılın ana teması; çocuklarımıza, bu ülkeye sahip çıkmak, bu ülke ile ilgili sıkıntılar ortaya çıktığında canımız pahasına, mücadele etmek, fedakarlık yapmak, çaba sarf etmek, çalışmak gerekliliğini gelecek kuşaklara aktarmak odaklı. Niye bu yolu böyle seçtik? Çünkü arkadaşlar bu yıl iki tane güzel kavram gündemimizde var. Bunlardan bir tanesi Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı. Artık yüz yılı geride bırakan Cumhuriyete bu anlamda sahip çıkacak gençliği, gelecek kuşakları yetiştirmek bizim vazifemiz. Bizim boynumuzun borcu. İkincisi de sayın Cumhurbaşkanımız önümüzdeki yüz yılı da Türkiye Yüzyılı ilan etti. Dolayısıyla biz bu iki kavramı merkezi alan, gelecek kuşakları yetiştirmeyi kendi üstümüze vazife olarak aldık. Bu vazifenin gereği olarak da yeni eğitim- öğretime başlarken bu milli manevi ve kültürel değerlerimizi, insani değerlerimizi, ahlaki değerlerimizi, tarihi referanslarımızı gelecek kuşaklara taşıyacak adımlar attık. İnşallah sizlerle birlikte, öğretmen arkadaşlarımızla birlikte bunu hep beraber başarırız" dedi.

Bakan Tekin sözlerini şöyle sürdürdü:

"Belki bugün hiç gündemimize almadığımız, hiç konuşmadığımız bir konu daha var. Onu da paylaşayım. Sonra da bunu yapanlara teşekkür etmek istiyorum. O da şu biz önümüzdeki yılı, eğitim- öğretim yılını bu biraz önce söylediğim çerçevede değerlendirilebilecek bir başka aktiviteyle taçlandırmak istiyoruz. O da önümüzdeki eğitim- öğretim yılında ana hedefimiz Türkçenin bir anadil olarak dört beceriyi, mükemmel düzeyde kullanabilen yeni bir nesil inşa etmek. Bu da bizim için ilk söylediğim gerekçeyle paralel yürüttüğümüz üçüncü bir adım. İnşallah hep beraber bunları yapacağız."

'ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BİZİ MAHKEMEYE VERDİ'

Bazı belediyelerin kendilerine zorluk çıkardığını ifade eden Bakan Tekin, "Konya'da şunu gördüm. Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, ilçe belediyelerimiz ve siyasetimiz bizim aslında buralarda neyi murat ettiğimizi sanki bizden önce tahmin etmiş ve bize bu konuda destek olmak için çaba sarf ediyor. Ben samimiyetle hem fiziki yatırımlar için hem de bu politikayı destekleyecek adımlar için kendilerine teşekkür ediyorum. Bunu gerçekten çok önemsiyorum. Şunun için önemsiyorum. Bakın 2017 yılında bir yasal düzenleme yapmak zorunda kaldık. Neydi biliyor musunuz yasal düzenlemenin konusu? Bazı belediyeler okullarımızın içme suyu, ya da temizlik için kullandığımız şebeke suyunun kullanım bedelini konutların 3 katı fiyatla bize fiyatlandırdılar. Biz bunları gördük arkadaşlar. Bunun önüne geçebilmek için kanun yapmak zorunda kaldık. Yaptığımız kanun da şu, konutlardaki fiyatla fiyatlandırın diye yasal düzenleme. Şimdi bir böyle belediyeler var. ya da bir başka belediye örneği, o da Türkiye'de çok böyle efsane belediyeci olarak anlatılıyor Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı. Okullarımızın arazi mülkiyet problemleriyle ilgili olarak bizi yargıya taşıdı, mahkemeye verdi. Şimdi bir bu tür belediye başkanları var. Bir de bizden arsa istemeden, bütçe istemeden spor salonları, okullar yapan belediyeler var. Bu belediye başkanlarının kıymetini bilmenizi sizlerden rica ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun" diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Karatay Belediye Eğitim Haberler

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

10 yıllık tarihi protokol! Kuşadası plajları halka açılıyor, şemsiye ve şezlonglar da ücretsiz olacak

10 yıllık tarihi protokol! Kuşadası plajları halka açılıyor, şemsiye ve şezlonglar da ücretsiz olacak

Bakmadan Geçme

ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 28-29 Mayıs 2024 Antalya su kesintisi listesi! 2024 UEFA Şampiyonlar Ligi Dortmund - Real Madrid final maçı ne zaman? Dortmund - Real Madrid final maçı şifresiz mi? #9917 Şarkıcı Göksel eski aşkı ile barıştı mı? Göksel'in sevgilisi kim? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 28-29 Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK 2024 - 2025? Yeni eğitim öğretim yılı hangi tarihte başlayacak? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 28-29 Mayıs 2024 Ankara su kesintisi listesi! OKAN BURUK MAAŞI NE KADAR? Okan Buruk'un yeni maaşı ne kadar oldu, kaç TL? EURO 2024 ne zaman başlayacak? Euro 2024 A Milli Takım maç takvimi! #9917 Fenerbahçe'de ayrılacak futbolcular! 11 futbolcu takımdan ayrılıyor Ali Koç takımın yarısını gönderiyor! Fenerbahçe'den ayrılacak isimler kim? Çinli sosyal medya fenomeni Wang neden men edildi? Çinli fenomen neden platformlardan men edildi, ne oldu? 29 Mayıs Çarşamba 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 29 Mayıs burç yorumları nedir? KUŞADASI ŞEZLONG VE ŞEMSİYELER BEDAVA MI? Şemsiye ve şezlonglar da ücretsiz mi olacak? Çinli bilim insanları sahte Ebola virüsü geliştirdi! Ebola virüsü nedir? #128137 CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 28 Mayıs günün maçları nereden izlenir?
İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title