'Ebeler ve Hemşireler Haftası' - Haberler
Haberi Paylaş

'Ebeler ve Hemşireler Haftası"

AA - Haberler | Yerel
'Ebeler ve Hemşireler Haftası

''Ebeler ve Hemşireler Haftası''nın Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Balcalı Hastanesi'nde düzenlenen kutlama programıyla başladığı bildirildi.

"Ebeler ve Hemşireler Haftası"nın Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Balcalı Hastanesi'nde düzenlenen kutlama programıyla başladığı bildirildi.

ÇÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Hipokrat toplantı salonunda gerçekleştirilen kutlama programına Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Kemal Kiraz, ÇÜ Rektör Yardımcısı Prof Dr. Azmi Yalçın, ÇÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Özcengiz, ÇÜ Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova ile başhekim yardımcıları öğretim üyesi hekimler, çeşitli hastanelerin yöneticileri, çok sayıda hemşire ve hemşire adayı katıldı.

Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Kemal Kiraz, burada yaptığı konuşmada, mesleğini fedakarca yürüten ebe ve hemşirelerin gününü kutladı.

Kiraz, hastalara birinci derece yakın olan hemşirelerin bu bağlamda sağlık alanında son derece önemli bir görevi yerine getirdiğine dikkati çekerek, "Hemşireler çok zor durumda bile hizmetlerini bir dakika bile aksatmamışlardır" ifadelerini kullandı.

ÇÜ Rektör Yardımcısı Prof Dr. Azmi Yalçın ise hekimlerle çalışan hemşirelerin toplumun sağlık ihtiyaçlarını ekip çalışmasıyla karşılayan, hastalar arasında fark gözetmeyen, her insana sevgi ve saygı duyan, onlara yardım eden meslek mensupları olduğunu kaydetti.

ÇÜ Balcalı Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Refiye Özgen de ebe ve hemşireliğin son derece fedakarlık isteyen bir meslek olduğuna dikkati çekerek, zor koşullarda fedakarca çalışan ebe ve hemşireleri kutladığını ifade etti.

Konuşmaların ardından meslekte 20 yılını dolduran hemşirelere plaketleri verildi. - Adana

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500