DURMUŞ YILMAZ HABERLERİ

Durmuş Yılmaz haber, Durmuş Yılmaz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Durmuş Yılmaz

Durmuş Yılmaz

Doğum Yeri Uşak / Türkiye
Doğum Tarihi 23.3.1947 -

Durmuş Yılmaz Kimdir ?

Durmuş Yılmaz (d. 1947; Karacaömerli, Eşme) Türk ekonomist, bürokrat ve siyasetçi. Uşak'ın Eşme ilçesinin Karacaömerli köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Uşak'ta tamamladı. Lise eğitimini Ankara Tapu ve Kadastro meslek lisesinde tamamladı. Muğla'da Harita ve Kadastro teknisyeni olarak çalışırken Muğla Turgutreis lisesinden normal lise diploması aldı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Durmuş Yılmaz 2.7.2020
Erdemli'de okul bahçesinde yetiştirilen sebze ve meyvelerin hasadı yapıldı
Kösbucağı İlkokulu Müdürü Durmuş Yılmaz da, kurdukları 80 metrekarelik seraya öğrencilerle birlikte yeni tip koronavirüs salgının başladığı mart ayının ilk haftalarında sebze ve meyve diktiklerini söyledi.
Durmuş Yılmaz 19.6.2020
Karabük'te takla atan otomobildeki 3 kişi yaralandı
Çevredeki vatandaşlar tarafından otomobilden çıkarılan sürücü ile araçtaki Durmuş Yılmaz (40) ve Sezgin Karaman (42), sağlık ekiplerince Karabük Üniversitesi Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
Durmuş Yılmaz 18.6.2020
Ekonomiye ilişkin "torba teklif" TBMM Genel Kurulunda
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, parti grubu adına yaptığı konuşmada, kanun teklifinin en önemli maddesinin dördüncü madde olduğunu belirterek, "Ekonominin içinde bulunduğu koşullar hangi aşamada ve böyle bir ihtiyaç nereden doğuyor? Böyle bir ihtiyacın doğmasındaki neden eminim içinden geçmekte olduğumuz sağlık sorunları.
Durmuş Yılmaz 9.6.2020
İYİ Parti'li Yılmaz: "Yatırımların canlanmamasının esas nedeni güven eksikliğidir"
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, "Yatırımların canlanmamasının esas nedeni kaynak kıtlığı değil, güven eksikliğidir.
Durmuş Yılmaz 14.2.2020
Başkan Yavaş, 'Başkent Mobil'i tanıttı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, teknolojik yenilikleri kapsayan 'Başkent Mobil' uygulamasının tanıtımını yaptı. Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen törende İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya da yer aldı.
Durmuş Yılmaz 7.1.2020
Kılıçdaroğlu'ndan Durmuş Yılmaz'a taziye telefonu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ablası vefat eden İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz'a başsağlığı diledi.
Durmuş Yılmaz 20.12.2019
İYİ Parti'li Yılmaz: "İşsizlik fonundan faydalanmanın şartları kolaylaştırılsın"
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, işsizlik fonundan yararlanmanın koşullarının kolaylaştırılması gerektiğini söyledi.
Durmuş Yılmaz 18.12.2019
Güvenlik soruşturması usullerine ilişkin teklif Plan ve Bütçe Komisyonunda
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, teklifin güvenlik soruşturmalarına ilişkin maddelerinin temel insan haklarıyla ilgili düzenlemeler olduğunu ifade etti.
Durmuş Yılmaz 18.12.2019
"Tarımda sanayileşmeye ihtiyacımız var"
  VERİMLİLİK BAŞARININ ANAHTARIDIR   Çalıştaya katılan Merkez Bankası eski başkanı Durmuş Yılmaz, ekonomik sorun ve çözüm yolları başlıklı çalıştayda yaptığı konuşmada, "Verimlilik diğer bir ifadeyle üretkenlik ekonomik büyüme, kalkınma, kalıcı refah artışı, rekabet gücü, işsizliğin ve yoksulluğun azaltılması gibi ekonomik ve sosyal alanlarda başarının anahtarıdır" dedi.
Durmuş Yılmaz 17.12.2019
"Ekonomik Sorunlar ve Çözüm Yolları" çalıştayı
"Dünya nüfusunun önemli bir kesimi halen açlık sınırının altında yaşıyor" Eski Merkez Bankası Başkanı İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz ise dünya nüfusunun çok az bir bölümünün bolluk çağının aşırı tüketim hastalığına yakalandığını ve önemli bir kesiminin halen açlık sınırının altında yaşamakta olduğunu belirtti.
Durmuş Yılmaz 4.12.2019
Termik Santrallere filtre uygulamasının ertelenmesi kanun teklifinden çıkarıldı
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, Cumhurbaşkanın bilgisi dahilinde olmadan bu teklifin buraya gelmeyeceğini belirterek, "Biz düzenlemenin doğru olmadığını söyledik hala da söylüyoruz.
Durmuş Yılmaz: 'Beyaz altın'da bereketli hasatDurmuş Yılmaz 3.12.2019
Durmuş Yılmaz: 'Beyaz altın'da bereketli hasatDurmuş Yılmaz 3.12.2019
Durmuş Yılmaz 29.11.2019
2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin üzerinden geçen sürede Cumhurbaşkanı kararnamelerindeki sınırın açık ve net olmadığının görüldüğünü savundu.
Durmuş Yılmaz 28.11.2019
2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, ihalelerin şeffaf bir şekilde yapılmadığını iddia ederek "Sorunlar değişmediği için aynı şeyleri tekrar ediyoruz.
Durmuş Yılmaz 27.11.2019
2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
"Aslında tam çakılmadır" İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, hükümetin sahip olduğu medya gücünü kullanarak verileri eğip büktüğünü ve olumlu algı yarattığını iddia etti.
Durmuş Yılmaz 26.11.2019
2020 Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
"Yapılması gereken pastayı büyütmek" İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz da şu ana kadar yapılan görüşmelere mümkün olduğu kadar katkı sağlamaya çalıştıklarını söyledi.
Durmuş Yılmaz 22.11.2019
2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz ise enerjinin, ekonominin büyümesi üzerinde önemli kısıtlardan bir tanesi olduğunu belirterek, enerjinin kesintisiz güvenli, temiz ve satın alınabilir bir şekilde sağlanmasının bakanlığın en başta gelen görevlerinden olduğunu ifade etti.
Durmuş Yılmaz 19.11.2019
2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, bir ülkeye yapılabilecek en büyük kötülüğün popülizm olduğunu belirterek, EYT'lilerin durumuna dikkati çekti.
Durmuş Yılmaz 15.11.2019
2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, üniversitelerin, en aykırı fikirlerin bile tartışılması gereken yerler olduğunu ifade etti.
Durmuş Yılmaz 14.11.2019
2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
Paylan, şöyle konuştu: "Neden sunumunuzda kültürel faaliyetleri göremiyoruz. Kültürü bir parantez içinde anlattınız ama kültürümüz, turizmden daha geniş. Kültürümüze sahip çıksaydık bugün ülkemiz ihya olurdu. Ayrıca toplumsal barış yönünden sıkıntılarımız var. Toplumsal açıdan dillerimize sahip çıksaydık, bugün bu sıkıntıları yaşamazdık. Öte yandan, geçmişte var olan vakıflar artık yok. Eğer o vakıflar şu an faaliyetlerini sürdürebilseydi bugün İstanbul'da 4 kişilik bir aile yoksulluktan ötürü intihar etmemiş olacaktı. Çünkü o vakıflar o insanlara el uzatıp onların yaşamlarını sürdürmesine destek olabilecekti." İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz da bazı kurumların başındaki yöneticilerin bir kısmının siyasi erk, bir kısmının ise TBMM tarafından seçildiğini belirtti.
Durmuş Yılmaz 13.11.2019
Yeni vergi düzenlemesi TBMM Genel Kurulunda
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, teklifin amacının, borçlanma limitinin artırılması olduğunu öne sürdü.
Durmuş Yılmaz 8.11.2019
2020 Yılı Bütçesi, Plan ve Bütçe Komisyonunda
"Bakanlar, sunumlarında Sayıştay raporlarına da değinsin" İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, bütçe görüşmeleri için Meclise gelen bakanların, bakanlıklarına ilişkin hazırlanan Sayıştay raporlarına değinmediğini belirtti.
Durmuş Yılmaz 8.11.2019
Seydişehir'de yayla çileğinin son hasatına başlandı
Seydişehir ilçesindeki çilek üreticileri yılın son hasatına başladı.
Durmuş Yılmaz 6.11.2019
BDDK'nin bazı yetkilerinin TCMB'ye devredilmesine ilişkin teklif TBMM Genel Kurulunda
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, parti olarak bu teklifin mutlaka geçmesi gerektiği kanaatinde olduklarını aktardı.
Durmuş Yılmaz 6.11.2019
2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
"Eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek" İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, geçen yıl ağustos ayında Türkiye'ye yönelik döviz kuru saldırısı sırasında yükselişe geçen döviz tevdiat hesaplarının, kurdaki düşüşe rağmen artmaya devam ettiğini söyledi.
Durmuş Yılmaz 6.11.2019
2020 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, komisyonda yer alan hükümet temsilcisinin, milletvekillerinin sorularına o anda yanıt vermesine yönelik bir usul belirlenmesi önerisinde bulundu.
Durmuş Yılmaz 3.11.2019
Denizli'de trafik kazası: 5 yaralı
Denizli'nin Çivril ilçesindeki trafik kazasında 5 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre, Serkan Ay yönetimindeki 20 BJP 70 plakalı otomobil, Yamanlar Mahallesi'nde emniyet şeridinde park halindeki Durmuş Yılmaz yönetimindeki 64 BF 738 plakalı araca çarptı.
Durmuş Yılmaz: Denizli'de trafik kazası: 5 yaralıDurmuş Yılmaz 2.11.2019
Durmuş Yılmaz: Denizli'de trafik kazası: 5 yaralıDurmuş Yılmaz 2.11.2019
Durmuş Yılmaz 1.11.2019
Yeni vergi düzenlemesi teklifi Plan ve Bütçe Komisyonunda
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, Kamu İhale Kanunu'nun adam kayırmacılığın ve yarım kalan projelerin önüne geçilmesi için dünya örneklerinden hareket edilerek hazırlanmış bir yasa olduğunu vurgulayarak, "Bütün bunlardan hiçbir ders çıkarmadık.
Durmuş Yılmaz 1.11.2019
Yeni vergi düzenlemesi teklifi Plan ve Bütçe Komisyonunda
Yurt dışından tarımsal ürün tedarik ettiklerini de anımsatan Güldal, bunu yaparken KİK mevzuatının gereken esneklik ve hızı sağlamadığını söyledi. Güldal, sözlerini şöyle sürdürdü: "İç piyasanın korunması amacıyla buğday, yem hammaddesi, arpa ithal ediyoruz. Ancak dış piyasalar çok dalgalı, fiyatlar günlük ve saatlik değişiyor. Herkes doları nasıl takip ediyorsa, TMO olarak bizde Rusya, Ukrayna, ABD'de, Kanada'da buğday, hububat ve mısırın fiyatlarını anlık takip ediyoruz. Ülkemizin, devletimizin menfaatini düşünerek hareket ediyoruz. 1 lira hesaplı almamız 1 milyon tonda ciddi rakamlara tekabül ediyor. Ortalama yıllık 2 milyon ton ithalat yaptığımızı düşünürsek 10 dolarda 20 milyon dolara ulaşıyor. Kamu ihale kurumu mevzuatı çok teferruatlı ve mükemmel ancak bugün ihale yapsak 27 günde sözleşme imzalama aşamasına geliyoruz. Yurt dışı ihalelerimizin KİK mevzuatından istisna tutulmasıyla hızlı ve efektif hareket edebileceğiz." İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, ihaleleri KİK'ten istisna tutmanın akla yolsuzluk olasılığını getirdiğini savunarak, söz konusu kanundaki eksiklerin tespit edilerek düzeltilmesi gerektiğini söyledi.
Durmuş Yılmaz 22.10.2019
BDDK'nin bazı yetkilerinin TCMB'ye devredilmesine ilişkin teklif komisyonda
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, görüşmeler sırasında Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Emrah Şener'e, "Merkez Bankasının değerleme hesabındaki miktarın gelir hesabına aktarılacağına" yönelik iddiaların gerçeği yansıtıp yansıtmadığını sordu.
Durmuş Yılmaz 22.10.2019
BDDK'nin bazı yetkilerinin TCMB'ye devredilmesine ilişkin teklif komisyonda
İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, Türkiye'de dijital paranın arkasında TCMB'nin garantisi bulunduğuna işaret ederek, "Yapılması gereken doğru bir şekilde bu işleri tek bir kurumda birleştirmek ve kurumsal hafıza oluşturmaktır.
Şu an buradasınız: Durmuş Yılmaz Haberleri | Durmuş Yılmaz Kimdir - Haberler - Durmuş Yılmaz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Durmuş Yılmaz kimdir, hayatı ve biyografisi. Öğrencilerin ektiği ürünleri, öğretmenler hasat etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.8.2020 15:22:00. #1.14#
title