Haberler

Ünlü Şarkıcı Dave Carroll, 'United Breaks Guitars' şarkısıyla United Airlines'ın itibarını sarstı

Güncelleme:

2008'de United Airlines ile uçan ünlü şarkıcı Dave Carroll'ın değerli gitarı, bagajda kırıldı. Şirketin tazminat talebini reddetmesi üzerine Carroll, 'United Breaks Guitars' adlı bir şarkı yazıp YouTube'da paylaştı. Video viral oldu ve United Airlines'ın itibarı büyük darbe aldı. Video yayınlandıktan dört hafta sonra şirketin hisse fiyatı %10 düştü ve 180 milyon dolarlık değer kaybı yaşandı.

United Airlines, ünlü şarkıcı-söz yazarı Dave Carroll ile yaşanan olay sonrasında itibar kaybıyla mücadele ediyor. 2008 yılında gerçekleştirdiği uçuşta, değerli Taylor gitarını bagaj olarak teslim eden Carroll, Omaha'ya vardığında gitarının kırık olduğunu fark etti. Ancak şirketin duyarsız tavrı ve bürokratik prosedürlerle karşılaşarak tazminat talebine olumsuz yanıt aldı.

Ünlü Şarkıcı Dave Carroll, 'United Breaks Guitars' şarkısıyla United Airlines'ın itibarını sarstı

Carroll'un tepkisini göstermek amacıyla yazdığı ve "United Breaks Guitars" adını verdiği şarkıyı YouTube'da paylaşmasıyla olay büyüdü. Video hızla viral oldu ve United Airlines'ın itibarı ciddi şekilde sarsıldı. Hissedarlar, video yayınlandıktan dört hafta sonra şirketin hisse fiyatının %10 düşmesiyle 180 milyon dolarlık değer kaybı yaşadı.

United Airlines, müşteri memnuniyetini sağlamak ve itibarını düzeltmek için adımlar atmaya çalışıyor ancak Carroll'un şarkısı, şirketin itibarının üzerinde uzun süre etkili olacağa benziyor. Bu olay, şirketlerin sosyal medya ve müşteri tepkileriyle nasıl başa çıktığını gösteren çarpıcı bir örnek olarak öne çıkıyor.

Haberler.com / Abdullah Teymur - Dünya

United Airlines YouTube Magazin Dünya Güncel Haberler

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

İlçeyi ayağa kaldıran anlar! Patlama sesi duyuldu, kaldırımlardan çıkan buhar gökyüzünü kapladı

İlçeyi ayağa kaldıran anlar! Patlama sesi duyuldu, kaldırımlardan çıkan buhar gökyüzünü kapladı

Çorum'da dilencilik yapan kadının banka hesabındaki para şaşkına çevirdi

Çorum'da dilencilik yapan kadının banka hesabındaki para şaşkına çevirdi

Bakmadan Geçme

24 TEMUZ TV YAYIN AKIŞI: Bugün televizyonda neler var? TRT1, ATV, Kanal D, Show TV, TV8, Star TV, TV8, NOW 24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir?
Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title