ABD eski başkanı Trump, Twitter hesabının tekrar açılması için mahkemeye başvurdu - Haberler
Haberi Paylaş

ABD eski başkanı Trump, Twitter hesabının tekrar açılması için mahkemeye başvurdu

AA - Islam Doğru - Dünya
 - Güncelleme:

ABD'de Ocak ayında gerçekleşen kongre olaylarında yaptığı paylaşımlar nedeniyle sosyal medyada hesapları askıya alınan eski ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabının tekrar açılması için mahkemeye başvurdu. Dava dilekçesinde kapatma kurallarının seçici şekilde uygulandığını söyleyen Trump, buna örnek olarak Afganistan'daki Taliban yönetiminin aktif olarak kullandığı hesabı gösterdi.

Sosyal medya platformu Twitter ile birlikte YouTube ve Facebook, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın kişisel hesaplarını 6 Ocak'ta Kongre olaylarına katkıda bulunduğu ve 2020 başkanlık seçiminde usulsüzlük yapıldığı iddiaları nedeniyle kalıcı olarak askıya almıştı.

Trump, Twitter'in kapatılan hesabını açması için federal mahkemeye başvurdu. ABD medyasında yer alan haberlerde, Trump'ın avukatlarının, Florida'daki federal mahkemede Twitter ve Üst Yöneticisi Jack Dorsey'e karşı ihtiyati tedbir davası açtığı ifade edildi.

Dava dilekçesinde, Twitter'ın Trump'ın hesabını Kongre üyelerinin zorlaması nedeniyle kapattığı savunularak, "Bu ülkede siyasi söylemi kontrol etmek için tarihte eşi görülmemiş ve demokratik tartışmaya yönelik son derece tehlikeli bir şekilde güç kullanıldı." ifadesine yer verildi.

Twitter'ın kapatma kurallarını seçici şekilde uyguladığı belirtilen dilekçede, buna örnek olarak Afganistan'daki Taliban yönetiminin aktif olarak kullandığı hesap gösterildi.

AA / Islam Doğru - Dünya

Tam Gemi Şok Denemeleri, Donald Trump, Twitter, Kongre, Dünya, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title