Haberi Paylaş

İran'da kaos büyüyor! Eylemciler şimdi de mollaların yetiştiği medreseleri benzin döküp yakmaya başladı

Dünya Haberleri

Mahsa Amini'nin öldürülmesinin ardından karışan İran'da tepkiler büyüyerek devam ediyor. Son olarak sosyal medyaya yansıyan görüntüde, bir kişinin elindeki benzin bidonuyla mollaların yetiştiği bir medreseyi yakıp bölgeden uzaklaştığı görüldü.

İran'ın başkenti Tahran'da başörtü kurallarına uymadığı gerekçesiyle "Ahlak Polisleri" tarafından gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybeden Mahsa Amini için düzenlenen protestolar aylardır devam ediyor. Özellikle kadınların öne çıktığı eylemlere erkekler de destek verirken ülkeden şimdi de medreselerin yakıldığı görüntüler gelmeye başladı.

BENZİN DÖKÜP YAKTI

Sosyal medyada gündem olan görüntüde, bir kişinin mollaların yetiştikleri medreselere benzin döküp ateşe verdiği görüldü. Elindeki yanıcı maddelerle medreseyi ateşe veren protestocu daha sonra bölgeden uzaklaşırken o anlar kameraya yansıdı

İLK İDAM GERÇEKLEŞTİ

Öte yandan gösterilere katılan tutuklulardan bir kişi geçtiğimiz günlerde idam edildi. Kayıtlara bir ilk olarak geçen idam ülke çapında büyük tepki topladı. İran Ceza Kanunu'na göre, "kamu düzenini bozmak, bozgunculuk yapmak ve devlete karşı savaş açmak" gibi suçları işleyenler idam istemiyle yargılanıyor.

Haberler.com / Bilsay Özer - Dünya

Mahsa Emini İran Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Turgut Reis:

Ne molalari ehli sünnet düşman lari yetiştiriliyor, öldürülen Türk öldüren islam düşmanları sakal bırakmış gören muhafazakar Müslüman zannediyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title