Haberler

Interpol'ün kırmızı bültenle aradığı suç örgütü lideri Shaun Monaghan, İstanbul'da yakalandı

Güncelleme:

Interpol'ün kırmızı bültenle aradığı suç örgütü lideri Shaun Monaghan, İstanbul'da yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Şahsın elebaşılığını yaptığı silahlı örgütün İngiltere'de yüksek miktarlarda uyuşturucu dağıtımı ve yasadışı silah ticareti yaptığı tespit edilmiştir." dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İnterpol kırmızı bülteniyle aranan silahlı organize suç örgütünün elebaşı olan Shaun Monaghan'ın İstanbul'da yakalandığını duyurdu.

UYUŞTURUCU VE SİLAH TİCARETİ YAPIYORMUŞ

Yerlikaya'nın paylaşımında şu ifadeler yer aldı: "Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Uluslararası ve ulusal organize suç odaklarıyla, zehir tacirleriyle mücadelemiz artarak devam edecek. Hiç birine göz açtırmayacağız. Enselerindeyiz. İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele, İstihbarat ve Göçmen Kaçakçılığı ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüklerince silahlı organize suç örgütü elebaşı olan ve Uyuşturucu Madde Ticareti, Silahlı Yaralama ve Yasa dışı Silah/Mühimmat Bulundurma suçlarından İnterpol tarafından hakkında Kırmızı Bülten çıkarılan Shaun MONAGHAN'ın İstanbul Fatih'te yaşadığı tespit edilmiş ve Kafes-16 operasyonuyla yakalandı. Shaun MONAGHAN'ın;

  • Elebaşılığını yaptığı silahlı örgütün İngiltere'de yüksek miktarlarda kokain ve eroin dağıtımı yaptığı,
  • Yasadışı silah ticareti,
  • Silahlı yaralama, silahlı tehdit ve silahlı soygun suçlarını işlediği,
  • Örgütün çok sayıda uzun namlulu ve tabanca cinsi silah ve mühimmata sahip olduğu tespit edilmiştir.

Interpol'ün kırmızı bültenle aradığı suç örgütü lideri Shaun Monaghan, İstanbul'da yakalandı

25 EKİM'DE ÜLKEMİZE GİRİŞ YAPMIŞ

Shaun MONAGHAN; 25.10.2023 tarihinde ülkemize gelmiş, 04.12.2023 günü hakkındaki kırmızı bülten yayınlanmış ve kahraman polisimiz tarafından 1 gün içerisinde 05.12.2023 tarihinde bir otelde yapılan KAFES-16 operasyonuyla yakalanmıştır.

Operasyonu gerçekleştiren İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele, İstihbarat ve Göçmen Kaçakçılığı ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüklerindeki Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle. Ülkemizi uluslararası ve ulusal organize suç örgütlerinden temizlemeye kararlıyız. Bir bir yakalayıp Adalete teslim edeceğiz"

Interpol'ün kırmızı bültenle aradığı suç örgütü lideri Shaun Monaghan, İstanbul'da yakalandı

Erdem Aksoy
Haberler.com - Dünya

İçişleri Bakanlığı Ali Yerlikaya 3. Sayfa Dünya Güncel Haberler

500

Yorumlar (11)

EFE KARAHANLI:

Şahlanacağız, uçacağız derken bataklığın dibine batmışız. Bütün azılı suçlular ne hikmetse İstanbul'da yakalanıyor.! Muhteşem Süleyman iyi çalışmış... ;)

127
12
yanıtYanıtla
Şerif Ali:

Muhteşem Süleyman'ın eserleri...

93
10
yanıtYanıtla
ellaesra deren:

İstanbul kevgire dönmüş... güya teröristlerin ayakkabı numaralarını bile biliyorduk, öyle diyordu dönemin iç işleri bakanı... acaba bu kadar İTHAL MAFYA LİDERİ elini kolunu sallaya, sallaya ülkemize girerken, bu milletin ülke bütünlüğünden sorumlu istihbarat birimleri neredeydiler...?

80
7
yanıtYanıtla
DODOK DODOK:

Bu haberde, başarılı operasyonu mu arayacağız, yoksa bu adamın ülkemizde ne işi vardı sorusunun cevabını mı...

76
9
yanıtYanıtla
Erkan Can :

Son aylarda dünyanın önde gelen suç örgütlerinin liderleri,uyuşturucu baronları sürekli türkiyede yakalanıyor, bu kadar soysuza bir soylu yetiyormuş hepsi ülkemize doluşmuş suç cenneti olmuşuz.. peki sayın soylu ya bunları soracak bir adalet sistemine sahip miyiz ?

80
4
yanıtYanıtla
aristoteles:

Türk batandaşı nasıl olmuş kimin döneminde olmuş neden araştırılmamış araştırılsın

63
15
yanıtYanıtla
EMİR CAN ŞANLI:

Türk vatandaşı ibaresini hiçbir yerde göremedim. Olaya biraz baktığımda zaten ülkeye giriş tarihinde arama bülteninde olmadığını görüyoruz. Okuyalım.

yanıt38
yanıt9
Bilir Kişi:

işte böyle yalan haber yayanlar var. o rus bunun çocukluğunda ileri derece bunlar :)

yanıt0
yanıt0
Mustafa Toklu:

Önder aponun heykelini dikeceğim diyen seloya selam yollayanlar Türk'ün gücünü görün teröristten medet ummayın

25
41
yanıtYanıtla
10 Kaplan:

Ağzına sağlık

yanıt6
yanıt15
Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title