Haberler

  İnsanların Zulmüne Daha Fazla Dayanamadı, Hem Ağladı Hem Ağlattı

  Güncelleme:

  Endonezya'da Bandung Hayvanat Bahçesi'ndeki bir filin ruhunu teslim ederken döktüğü gözyaşları yürek dağlayan bir şekilde dünya gündemine oturdu.

  Endonezya'nın hayvanların korkunç koşullarda tutulduğu hayvanat bahçeleri bir kez daha yürek dağlayan bir haberle dünya gündemine oturdu. Bu kez nedeni Bandung Hayvanat Bahçesi'ndeki bir filin ruhunu teslim ederken döktüğü gözyaşları.

  YAŞLI FİLİ TOPRAĞA İNDİRMEYE KARAR VERDİLER

  Endonezya'nın Java adasındaki Bandung Hayvanat Bahçesi'nde yaşayan Yani adlı dişi Sumatra fili, hayatta olduğu süre boyunca insanlık dışı koşullarda tutuldu. Yetkililer pislik içinde yaşamak zorunda bırakılan ve geçtiğimiz hafta hastalanan Yani'yi, kafesinden çıkararak toprağa indirmeye karar verdi.

  GÖZ YAŞLARI YÜREKLERİ PARÇALADI

  Yarı baygın halde olduğu ve vücudunda büyük yaralar açıldığı gözlemlenen Yani'nin, ruhunu teslim etmeden önce gözlerinden dökülen yaşlar, görenlerin yüreklerini parçaladı.


  VETERİNER OLMADIĞI İÇİN İYİLEŞEMEDİ

  Daily Mail'in haberinde, hayvanat bahçesinde bir yılı aşkın süredir çalışan bir veteriner olmadığı için Yani'nin iyileştirilemediği belirtildi. Bununla birlikte bir yetkili, çeşitli veterinerlere danışıp ilaç tedavisi uygulayarak Yani'yi iyileştirmek için ellerinden geleni yaptıklarını öne sürdü.

  "Ölüm hayvanat bahçesi" olarak anılan Bandung'un ise Yani'nin ölüm nedeninin tespiti için geçici olarak kapatıldığı öğrenildi.


  YANİ'NİN HASTA OLMASI HAYVANSEVERLERİ AYAKLANDIRDI

  Endonezya'daki hayvanat bahçeleri, hayvanların küçücük kafeslerde, pislik içinde tutulduğu koşullar nedeniyle sık sık eleştirilerin nedeni oluyor. Yani'nin hasta olduğu ortaya çıktığında da ülkede hayvanseverler ayaklanmıştı.


  ON BİNDEN FAZLA İMZA TOPLANDI

  İnternette başlatılan kampanyada, hayvanat bahçesindeki hayvanların pislikten ve açlıktan ölmek üzere oldukları belirtilerek 10 binden fazla imza toplanmıştı. Bandung Belediye Başkanı Rıdvan Kamil de hayvanat bahçesini ve Yani'yi ziyaret ederek, "Burayı idare edecek bütçeleri yoksa, destek istemeliler" diye konuşmuştu.

  WWF verilerine göre, Yani'nin de aralarında olduğu Sumarta fillerinin nesilleri tükenmek üzere. Doğal yaşamda 2400-2800 arası Sumatra fili kaldı. Kaçak avlanma ve yağmur ormanlarının daralması nedeniyle Sumatra fillerinin sayısı hızla azalıyor.

  Kaynak: Hürriyet / Dünya

  Daily Mail Bandung Dünya Haberler

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP iade-i ziyareti hazmedemedi, kibarlıktan anlamadılar

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP iade-i ziyareti hazmedemedi, kibarlıktan anlamadılar

  'Arabanız çok güzelmiş, ne iş yapıyorsunuz?' akımına Davutoğlu da katıldı

  "Arabanız çok güzelmiş, ne iş yapıyorsunuz?" akımına Davutoğlu da katıldı

  15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü kapatan şahsın ilk ifadesi: Pişman değilim

  15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü kapatan şahsın ilk ifadesi: Pişman değilim

  Bayram temizliği sırasında canından oldu! Feci olay kamerada

  Bayram temizliği sırasında canından oldu! Feci olay kamerada

  500

  Yorumlar (21)

  MALATYALI:

  HAYVANLAR BİRBİRLERİNE HAKARET EDİYOR OLSALAR MUHTEMELEN İNSAN OĞLU İNSAN DERLER DÜNYADA HİÇ BİR CANLI KENDİ TÜRÜNÜ ÖLDÜRMEZ İNSANDAN BAŞKA HİÇ BİR TÜR BAŞKASININ RISKINI ÇALMAZ İNSANDAN BAŞKA HİÇ BİR TÜR DOYACAĞINDAN FAZLASINI ALMAZ İNSANDAN BAŞKA HİÇ BİR TÜR BİRBİRİNİ BIÇAKLAMAZ ÖRNEKLER UZARRRR GİDER İNSAN DENEN YARATIK BİRBİRİNİ ÖLDÜRDÜĞÜ GİBİ KENDİNE HİZMET EDEN HAYVANCAĞIZLARIDA ÖLDÜRÜRLER SİZCE O FİLMİ ÖNEMLİ İNSAN DENEN YARATIKMI ÖNEMLİ

  41
  0
  yanıtYanıtla
  GÖKTÜRK:

  bu hayvanın gözyaşlarının hesabını veremezsin ey BU FİLİ kafese atan HAYVANLAR. YAZIK YAA.

  25
  0
  yanıtYanıtla
  hayvanat bahçesi nedir bu yüzyılda?:

  ne kadar hayvanat bahçesi denen zindan varsa kapatılmalıdır. Sirklerde, havuzlarda hayvan gösterileri derhal yasaklanmalıdır.

  24
  0
  yanıtYanıtla
  dddddd:

  herşeyi geçtim hayvan filan tmmda suriyede çocuk ölüyor göz yaşı döken kim ???

  16
  7
  yanıtYanıtla
  hakan:

  Bu hayvanat bahcesinin kapatilmasi icin imza toplansin daha fazla gariban hayvanlar eziyet gormesin. İnsaAllah dunyadaki bu tepki ise yarar.

  22
  0
  yanıtYanıtla
  MELİSA:

  AHH AMAN CANIM ÇEKTİ BENDE İSTERİMMM AHH YEEE

  0
  21
  yanıtYanıtla
  Can_B:

  Bunu yapanin allah bin turlu belasini versin ve bu hayvandan daha beter olsun olumu

  20
  0
  yanıtYanıtla
  murat uyar:

  vahşet ötesi. utan endonezya

  17
  1
  yanıtYanıtla
  filiz:

  hayvan ölüyor hala ayaklarında zincirler var, yazık be gitmeyin şu hayvan bahçelerine hepsi birer hapishane ağzı dili söylemeyen hayvanların hapsi oralar

  18
  0
  yanıtYanıtla
  halil:

  Allah tum hayvanlari insanlarin , kotulerin serrinden savunsun amin. insanlar kadar hayvanlara zulum yapan yok. bunlar dogal ortamlarinda yasasalar daha iyi halde olurlardi.

  18
  0
  yanıtYanıtla
  Tüm 21 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title