Haberler

İİT, Uganda'daki Okul Saldırısını Kınadı

Güncelleme:

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), Uganda'nın batı sınırındaki bir okula düzenlenen 41 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısını kınadı. Teşkilattan yapılan yazılı açıklamada, Uganda'da bir okula düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınlarına, Uganda hükümetine ve halkına başsağlığı dilendi.

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), Uganda'nın batı sınırındaki bir okula düzenlenen 41 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısını kınadı.

Teşkilattan yapılan yazılı açıklamada, Uganda'da bir okula düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınlarına, Uganda hükümetine ve halkına başsağlığı dilendi.

Açıklamada, İİT'nin söz konusu saldırıyı şiddetle kınadığı, terörün her şeklini reddettiği ve terörle mücadelede Uganda yönetiminin yanında olduğu ifade edildi.

Uganda'nın Kongo Demokratik Cumhuriyeti (KDC) sınırındaki Mpondwe bölgesinde bulunan bir okula düzenlenen terör saldırısında 38'i öğrenci 41 kişinin yaşamını yitirdiği bildirilmişti.

Kaynak: AA / Dünya

Dünya Haberler

Bakan Şimşek, en düşük emekli aylığı için 12 bin TL'ye onay verdi

Bakan Şimşek, en düşük emekli aylığı için 12 bin TL'ye onay verdi

Bülent Ersoy'un garsona 'Çirkinsin' demesi tepki çekti

Bülent Ersoy'un garsona "Çirkinsin" demesi tepki çekti

Kerem Kınık'ın kızının 17 yaşındaki gencin ölümüne neden olduğu kaza kamerada

Kerem Kınık'ın kızının 17 yaşındaki gencin ölümüne neden olduğu kaza kamerada

Markette kilosu 100 TL, üretici ise 'Satamadım' diyerek çürümeye bıraktı

Markette kilosu 100 TL, üretici ise "Satamadım" diyerek çürümeye bıraktı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title