Günde 40 sigara içen şempanze Açelya'nın kahreden hikayesi - Haberler
Haberi Paylaş

Günde 40 sigara içen şempanze Açelya'nın kahreden hikayesi

Haberler.com - Barış Yahya Çinçin - Dünya
 - Güncelleme:

Kuzey Kore'nin kötü şöhretli Pyongyang Hayvanat Bahçesinde kalan Şempanze Açelya'nın hikayesi, duyanları kahretti. Hayvanat bahçesi tarafından gösteri amacıyla sigara içilmesi öğretilen Açelya, uzun yıllardır günde 40 sigara içiyor.

Sigara, sağlıksız olarak nitelendirilen ve doktorlar tarafından kesinlikle önerilmeyen bir madde. Hatta ülkemizde başlatılan çalışmalarda da çoğu vatandaşın sigarayı bırakması teşvik edildi. Kuzey Kore'nin kötü şöhretli Pyongyang Hayvanat Bahçesi'nde kalan Şempanze Açelya'nın hikayesi ise duyanları hüzünlendirdi.

Günde 40 paket sigara içen şempanze Açelya'nın kahreden hikayesi

Açelya'ya hayvanat bahçesine gelen insanları eğlendirmesi için sigara içmesi öğretildi. Bir süre sonra sigara içmeye alışan Açelya, adeta tiryaki hale geldi. Uzun zamandır günde 40 sigara içen Açelya'nın bu hikayesi, yürek burktu.

Günde 40 paket sigara içen şempanze Açelya'nın kahreden hikayesi

Açelya, Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un'un başkentin çevresindeki eğlence merkezleri için yenileme talimatı vermesinin ardından Pyongyang Hayvanat Bahçesi'nin yıldızı konumuna geldi. Ancak Açelya'ya yönelik muamele, tepki çekiyor.

Şempanze Açelya'nın ismi de dikkat çekiyor. Buna göre Açelya'ya İngilizce'de Azalea diye hitap ediliyor. Yine Açelya Kore'de Açelya çiçeğinin ismiyle tanınıyor.

Hayvanat Bahçesi, Sigara, Yaşam, Dünya, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

akin ak:

Kuzey Kore diyor Türkiye'de zam gelince Kore de mi etkileniyor bu zam dan ??

corci:

günlük gösteri parası ile anca iki paket sigara parasını kurtarıyordur. kalan masrafları nasıl ödüyor. ?

Vatandaş :

İnsandan başka; kendisine, türüne ve canlı cansız her şeye bu kadar zarar verebilen bir varlık daha var mı acaba şu dünya üstünde?

Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title