Dünya diken üstünde! ABD ordusu, geliştirdikleri fütüristik lazer silahının hedefini vurduğu görüntüleri paylaştı - Haberler
Haberi Paylaş

Dünya diken üstünde! ABD ordusu, geliştirdikleri fütüristik lazer silahının hedefini vurduğu görüntüleri paylaştı

Haberler.com - Erdem Aksoy - Dünya
 - Güncelleme:

ABD ordusu tarafından paylaşılan görüntüler dünya kamuoyunda büyük ses getirdi. Yıllardır üzerinde çalışılan fütüristik lazer silahının Aden Körfezi'nde yapılan denemelerinde hedefi tam isabetle vurduğu görüntüleri paylaşan ABD ordusu lazer silahı için "Gelecekte denizde yaşanacak gerilimlerde oyunun kurallarını değiştirecek" yorumunu yaptı.

Abd ordusu yıllardır geliştirme aşamasında olan fütüristik lazer silahını kullandığını ve denemelerin başarıyla sonuçlandığını duyurdu.

Doğu Afrika ile Arap yarımadası arasında olan Aden Körfezi'nde yapılan denemelerde lazer silahının olduğu USS Portland isimli savaş gemisi, özel bir sistemle hedefi vurdu ve yok etti. ABD ordusu video ve fotoğraflarla kamuoyunu bilgilendirerek denemelerin başarılı geçtiğini açıkladı.

Dünya diken üstünde! ABD ordusu, geliştirdikleri fütüristik lazer silahının hedefini vurduğu görüntüleri paylaştıABD ordusunun paylaştığı video ve görüntülerde lazer silahının hedefi vurduğu görülüyor.

ABD'li yetkililer lazer silahı için, "Gelecekte denizde yaşanacak gerilimlerde oyunun kurallarını değiştirecek" yorumunu yaptı. Geçen sene de benzer bir deneme yapan fakat kamuoyuna çok yansıtmayan ABD ordusu uçan bir drone'u lazer silahıyla yok etmeyi başarmıştı. Yetkililer bugün ise hareket halindeki bir hedefi etkisiz hale getirdiklerini duyurdu. Soğuk Savaş'tan beri lazer silahları üzerinde çalışan ABD, özellikle Çin ile yaşanacak gerilimlerde bu silahı kullanmayı planladığını açıklamıştı.

ABD donanması, başarılı denemenin ardından bir açıklama yayınladı. Açıklamada, "Geliştirilen LWSD isimli silah statik yüzey testlerindeki hedefi başarıyla geçti. Geliştirilen yeni sistem daha önce kullanılan 30 kilowattlık lazer silah sistemi üzerine inşa edildi" denildi. Yeni lazer silahının 150 kilowattlık bir gücü olduğu ve menzilinin de 19 kilometre olduğu kaydedildi.

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Dünya

Aden Körfezi, ABD, Dünya, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (6)

Kobra Murat :

Bu dunyada kullanilacak bir teknoloji degil. Cunku efektif degil. Uzayda kullanilmak icin yapilan silahlarin dunyada denemesi sadece. Uzayda dusmanina roket, mermi firlatamak maliyetli. Cunku cephanesi aracini agirlastirir, sayilidir ve agirlik para demek. Cephanesini firlatirken ayni enerji ile de kendi aracini geri itersin ikinci bir maliyet.

Dr.Kimbel:

Arkadaşlar dün ege denizinde yeni geliştirmiş olduğum lazer silah denemesi yaptım 10 bin metrekare küçük bir adayı yok ettim, umarım komşu bana kızmamıştır adanın bana uzaklığı 13 km

Tutankamon Hoca:

Amarıka bizden korkıyır bizi kıskaniyir bize korkusundan bozuk f 16 verecek

Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title