Haberi Paylaş

Bomba iddia: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beşar Esad ile telefonda görüşebilir

Dünya Haberleri

Hükümete yakınlığıyla bilinen Türkiye gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile telefonda görüşebileceğini öne sürdü. İddiaya göre bu teklif Soçi zirvesinde Rusya Devlet Başkanı Putin'den geldi.

2011 yılında komşu ülke Suriye'de başlayan iç savaş nedeniyle Esad zulmünden kaçan milyonlarca Suriyeli, ülkemize sığındı. Savaş hala Suriye'nin birçok bölgesinde devam ederken dikkat çeken bomba bir iddia ortaya atıldı.

PUTİN, DİYALOG TAVSİYESİNDE BULUNDU

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Soçi'ye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus lider Putin ile Suriye'ye ilişkin fikir alışverişinde bulundu. Dönüş yolunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Putin'in Suriye sınırındaki terör yapılanlamalarına karşın kendisine "Mümkün olduğunca bunları, rejimle birlikte çözme yolunu tercih ederseniz çok daha isabetli olur" önerisi getirdiğini söylemişti.

TELEFONDA GÖRÜŞEBİLİRLER

Bu gelişmelerin ardından iktidara yakınlığıyla bilinen Türkiye Gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Suriye Devlet Başkanı Esad'ın görüşebileceğini öne sürdü. Habere göre Ankara bu görüşme için "Henüz erken" değerlendirmesinde bulundu. Ancak olası bir Erdoğan-Esad görüşmesinin bir telefon düzeyinde gerçekleşebileceği kaydedildi. Türkiye ve Suriye arasındaki görüşme trafiğinde bölgeyi iyi tanıyan uzmanlardan bir komisyon kurma safhasına geçildi. Bir Körfez ülkesi ile Afrika'daki bir İslam ülkesi ara buluculuk yapıyor.

Haberler.com - Dünya

Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (18)

Güray Dilli :

Nihayet..

Haci Taştan:

Geç ile kaldı hemen görüş tc vatandaşlığı dağıttıkları la beraber suriyelileri ülkelerine gönder reis yoksa bu suriyeliler sana ekonomik sorunlarla birlikte oy kaybettirecek.

Halit:

bu esadı bilmeyen çoktur ordaki sistem ülke benim diyor istediğimi asar keserim diyor adamlarıda gözünü kırpmadan öldürüyor yoksa suriyeliler bizim çemkirmemize hayran değiller öteki yanda ölüm bu yanda sefalette yaşamak var tabiki bizi seçiyorlar orda karışan olmasa burda durmazlar

Tüm 18 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title