Bilimsel olarak kanıtlanan çalışma gündeme bomba gibi düştü! Yeni proteinimiz hamamböceği sütü inek sütünden dört kat faydalı - Haberler
Haberi Paylaş

Bilimsel olarak kanıtlanan çalışma gündeme bomba gibi düştü! Yeni proteinimiz hamamböceği sütü inek sütünden dört kat faydalı

Haberler.com - Dünya
 - Güncelleme:
Bilimsel olarak kanıtlanan çalışma gündeme bomba gibi düştü! Yeni proteinimiz hamamböceği sütü inek sütünden dört kat faydalı

Bilimsel olarak gerçekleştirilen bir çalışma, gündeme bomba gibi düştü. Hindistan'daki Kök Hücre Biyolojisi ve Rejeneratif Tıp Enstitüsü'nden araştırmacılar, hamamböceği sütünün, inek sütünden 4 kat daha faydalı olduğunu tespit etti.

Bilim dünyası, çağımızda git gide derinleşen gıda krizine çözüm yaratmak adına çalışmalarına devam ediyor. Hindistan'da gerçekleştirilen bir çalışma ise hayli dikkat çekti.

SÜTÜ ÇOĞALTMANIN ARAYIŞINA GİRDİLER

Gazeteci - yazar Muhammed Ragıp Çalık'ın bir bilim dergisinde kaleme aldığı habere göre Hindistan'daki Kök Hücre Biyolojisi ve Rejeneratif Tıp Enstitüsü'nden araştırmacılar, gerçekleştirdikleri araştırma sonucunda hamamböceği sütünün inek sütünden 4, manda sütünden ise 3 kat daha fazla besleyici olduğunu tespit etti. Ancak sütün sağılma imkanı olmayacağı için şimdi kristaller aracılığıyla çoğaltılması çalışması yapılıyor.

"HARİKA BİR PROTEİN TAKVİYESİ OLABİLİR"

Çalışma hakkında açıklamalarda bulunan araştırmanın başyazarı Ramaswamy, "Eğer kalori bakımından yüksek yiyeceklere ihtiyacınız varsa aradığınız şey süttür. Ve hamamböceklerinde bulunan süt, harika bir protein takviyesi olabilir" ifadelerini kullandı.

Haberler.com - Dünya

Hamamböceği İnek Yaşam Dünya Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (9)

Batman Malatya:

Daha önce de inek çişi idi. Saçma sapan işler. Bu pis işler dünyada iş yapmaz.

Metin Yalcin:

Çin ve Hindistan değil bu ülke, bizimkiler bööööyk der haklı olarak ..))

hsn src:

zaten başımıza ne geldiyse, aç kalma korkusuyla, ürünlerin yapay yoldan kapasitesini arttırmaktan ve genetiği ile oynaktan geldi. daha cok basak veren buğday, daha cok süt veren inek ırkları gibi..

Tüm 9 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title